VELO: 9/2012

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 22.08.2012 Úvodník: TŘI PRÁZDNINOVÉ SPORTOVNÍ OBRAZY

Popis

Zářijové Velo vychází na 132 stranách!

 

ZLATÝ JARDA KULHAVÝ A MNOHEM VÍCE Z OH V LONDÝNĚ
Nejen horská kola a Jardova spanilá jízda (ač ta především), ale také silnice, dráha, BMX, příběh Vinokurova, střípky, postřehy – prostě 16 stran "hustého" materiálu jen pár dnů po skončení londýnských Her.

 

 

CO SE TO DĚJE S ČESKÝM MTB? Na jedné straně je skvělé vystoupení našeho mužského tria na OH v Londýně, na druhé 18 startujících v elitní kategorii XC na MČR a pouhých šest ve 4X! Kam vedlo pátrání po příčinách chabé účasti domácích jezdců na domácích mistrácích?

SKVĚLÁ ČESKÁ DOBRODRUŽSTVÍ OČIMA PŘÍMÝCH ÚČASTNÍKŮ
♦ nový český etapák MTB Trilogy – ostrá zkouška fyzičky, technické zdatnosti i morálky účastníků
♦ drsná prověrka pod taktovkou Honzy Kopky – Craft 1000 miles adventure

 

 

 

TECHNIKA – ROK 2013 JE TU!
první pořádná porce technických novinek pro příští sezonu
♦ pětistránkový hutný pelmel novinek
♦ první testy – Sram, Scott, Specialized, Trek…

 

 

 

STANDARDIZACE A KOMPONENTY
Po rámech jsme se zaměřili na standardizaci a z ní plynoucí kompatibilitu u komponentů – rozteče, počty, průměry, rozměry, závity…

 

 

KOLA ZE DŘEVA I SE DŘEVEM
♦ bambusový rám Calfee, to nejsou jen tak pospojované kusy dřeva – konstrukci předchází pečlivý výběr, následují úpravy pro stálost materiálu, spojování probíhá konopnými vlákny atd. Výrobce slibuje skvělé vlastnosti a my se jeho tvrzení vydali ověřit do terénu.
♦ nikoli dřevěný, ale podřevený je originální český počin Prga – dýhovaný rám. Skvost, který jsme objevili, vznikal dva roky rukou šperkaře a uměleckého truhláře – restaurátora.

 

 

 

ROZHOVOR – MÍT VLASTNÍ ZVUK. Josef Přib, to je hudebník, manažer, obchodník, cyklista a mnohem víc. Hrál s Abraxasem a OK Bandem, jako vydavatel objevil skupinu Tři sestry a Daniela Landu s Orlíkem, aby se jeho osudem stalo kolo.

 

 

NA CESTÁCH

RYCHLEBSKÉ HORY, ZAPOMENUTÝ KRAJ?
Rychlebské hory známe dík tamním stezkám z rukou Pavla Horníka a jeho kolegů. Jenže tyhle hory nabízejí mnohem víc – třeba pátrání po zmizelých vesnicích v sedle biku

♦ HRADY, TROSKY A RYBNÍKY
Na výletě na pozvání čtenáře jsme se tentokrát pohybovali mezi Českou Lípou a Kokořínem – a užili si skvělý terén i okolí.

♦ NA JEŠTĚD A DO PROKOPÁKU
Přesně tam vedou další dvě trasy Virtual cupu, které jsme pro vás najeli – jedna z nich je přímo označena jako nejtěžší v celém seriálu, druhá si ale v porovnání s ní moc nezadala.

 

 

 

TESTY

♦ KAŤATA PRO KAŽDOU PŘÍLEŽITOST – do srovnávacího testu volných MTB kraťasů jsme sezvali jedenáct modelů v cenové relaci 1500-2000 Kč a s jejich prověrkou začali již v květnu. Nyní přinášíme její výsledky.

♦ MALÁ CENA ZA VELKÁ KOLA -29" hardtaily za 25 000 Kč nabízí uspokojivě mnoho. Alespoň námi vybraná čtyřka (bez kormidelníka) – Author Instinct 29, Ghost HTX 29 Actinum 7000, Pell´s Razzer 329 a Superior Oxide 829

♦ rubrika MINITEST: zapletená MTB kola SRAM RISE 40 29/26er, brýle SH+ RG-4600, sedlovka PELL´S CR4, pračka řetězu KETTENMAX

♦ rubrika VERSUS: krátkoprsté rukavičky Endura a Gore Bike Wear, karbonová řídítka Easton EC70 XC Riser a XLC Carbon SL Topflat

 

PROPAST ZA HRANOU – škola jízdy v dalším pokračování radí, jak zvládnout krátký, ale extra prudký sjezd, typicky třeba schody, skalku apod. Zadek za sedlo je základ, k němu ale nutno přidat pár dalších pohybů.

 

BABÍ ZÁVODĚNÍ. Jak vytěžit z kondice i v závěru sezony? Na jinou dovednost se soustředí Velo trenér. Jeho další měsíční rozvrh ukáže, jak bude vypadat babí léto v tréninku.

 

 
Menu