VELO: 5/2012

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 18.04.2012 Úvodník: 27,5“– a co?

Popis

160 stran!

NORTH SHORE

 

SOUČASNOST KULTU JMÉNEM NORTH SHORE. Exkluzivní reportáž z místa, historie i dnešek nejnáročnějších trailů světa. Vancouverský North Shore je nepochybně jednou z nejlepších a nejvíce náročných MTB oblastí na světě. A mezi bikery také pojmem s velkým P. Bez ohledu na jízdní styl, disciplínu či dovednosti jej zřejmě známe všichni – z vyprávění, neuvěřitelných záběrů na fotkách i ve videích. Název oblasti mezi bikery zlidověl a je používán jako označení pro specifické tratě plné lávek a podobných výzev.

Video: North Shore, trail Ladies Only

Video: Klasika North Shoru – Pipeline, Ladies Only, Oil Can

ROZHOVOR – KOPÁČ DIGGER. Být v North Shore a nesetkat se tu s mužem, který nastartoval nejen místní traily, ale vlastně i freeriding a extrémní MTB videa, by byl hřích. Todd Fiander, muž velmi přátelský a vstřícný, v exkluzivním původním rozhovoru.

Video: Todd „Digger“ Fiander je legendárním stavitelem trailů v North Shoru. Aby získal prostředky na budování dalších trailů a údržbu, začal natáčet MTB videa – stejně tak legendární NSX alias North Shore Extreme. Zde je teaser k pořadovému číslu 9.

Video: Dan „Dangerous“ Cowan, další velmi výrazná osobnost North Shore – jako jezdec i stavitel trailů v ukázce z videa North Shore 8

TIPY REDAKCE

TOM BOONEN, NEJVĚTŠÍ Z VELIKÁNŮ. Tvrdit, že se Tom Boonen stal králem jarních klasik proto, že jeho největší rival a potenciálně jediný soupeř, který ho mohl zbavit této koruny, Fabian Cancellara měl smůlu a po pádu byl vyřazen ze hry na kostkových monumentech, by bylo velmi nefér. V současné formě a tímto stylem závodící Tommeke by neměl potíže ani s novodobým „Spartakem”.

DLOUHODOBÝ TEST 29″ FULLŮ – poločasové přímé srovnání osmi soků jasně ukázalo na vítěze a poražené.

 

JAK TO CHODÍ V RB. Na návštěvě ve výrobě ryze českých kol Race Bike v moravských Jezdkovicích jsme se mohli podívat všude a mohli jsme vše vyfotit, což při podobných návštěvách rozhodně nebývá běžné. Sledovali jsme tak zrod rámu krůček za krůčkem. RB – BONUS: rozhovor s Romanem Bartoszem. Obzvlášť jeho názory na to, co je na současném rámu opravdu přínosné a co se je spíše marketing, stojí za přečtení.

PAŠERÁCKÉ STEZKY LIVIGNA. Livigno je nejen pro MTB velmi zajímavá oblast. Troufáme si dokonce tvrdit, že bikerům má víc co nabídnout než Lago di Garda, pro někoho Mekka evropských cyklistů. Jako důkaz přinášíme ojedinělou výpravu na tamní pašerácké stezky, které existují z dob, kdy se tu ve velkém pašovaly cigarety. Nyní jsou skvělým prostorem pro biking – s příchutí „temné” historie.

MTB ŠKOLA JÍZDY ZNOVU STARTUJE. Po zimní pauze vyplněné vašimi fotkami pádů a jejich rozborem „od stolu” je tu jaro a další porce rad ke zvládnutí terénu. Začínáme dropem pod dohledem Kamila Tatarkoviče.

TESTY, TESTY, TESTY…

  • FS TRAIL BIKE V CENĚ 50 000 Kč aneb populární kategorie, rozumná cena: Canyon Nerve XC 8.0, CTM Rawer 3.0, Haibike Sleek Marathon SL a Lapierre X-Flow 312
  • ALL MOUNTAIN A DVĚ PREMIÉRY VE VELO TESTECH – Polygon Collosus AX 3.0 a Rotwild R.X1 FS Pro R
  • FULLY PRO HOLKY. Celoodpružený komfort v dámském střihu: Specialized Era Comp a Trek Lush SL
  • PEVNÉ ZÁVODNÍ RAKETY pro náročné aneb Bianchi Methanol SL2 Team Replica a Pell´s Seven-X Hollow XX IS, kola v cenovém rozpětí 130 000-160 000 Kč.
  • rubrika Minitest: voděodolné pouzdro na mobil Blackburn VIP SL, batoh Camelbak Charge 450, kotoučovky Tektro Draco a vidlice Marzocchi 44 LR Switch TA
  • rubrika Versus: dresy s dlouhým rukávem Kalas Titan 12 a Pell´s Seven, sedla Fi´zi:k Kurve v trojím provedení (Bull, Chameleon a Snake)
 
 

TRÉNINK V KVĚTNU – MAXIMÁLNÍ INTENZITA OČEKÁVÁNA. S měsícem květů jsou tu závody, ale také tréninky, co už zabolí. Objemově se ale dále držíme čtyř hodin (až maximálně osmi) týdně.

ELEKTRONICKÉ TRÉNINKOVÉ DENÍKY – čas papírových záznamníků definitivně končí. Zaměřili jsme se jak na možnosti nabízené internetem, tak i na offline verze. Od každé kategorie jsme vybrali konkrétní zástupce pro bližší seznámení.

 

SPORTOVNÍ VYŠETŘENÍ JAKO NUTNOST. Zkušený lékař v rozhovoru mimo jiné vysvětluje, proč je absolvování sportovního vyšetření aspoň jednou ročně pro cyklisty nutnost. Nejde tu jen o výkon, jde hlavně o zdraví, a někdy i o život!

SPORT A VÝŽIVA – náš dietolog si tentokrát vzal na mušku za sportovní doplňky tyrosin a ze surovin bílkovinný koncentrát Šmakoun. Sledujte náš seriál a nenechte se napálit reklamními prohlášeními výrobců sportovních doplňků.

VYSOČINA ARÉNA ČEKÁ. Podrobná pozvánka na Světový pohár MTB XC do Nového Města na Moravě!

SNAD TO CINKNE ZLATĚ! Rozhovor s Ondřejem Cinkem, dalším velkým talentem českého MTB.

 

SPORTOVNÍ MOZAIKA – hned několik důležitých událostí v praktickém formátu nové rubriky.

Video: Ve světě kol v aktuálním vydání Vela informujeme o novém bikovém DVD Stenght in numbers. Zde je slíbený trailer.

 

SKLÁDEJTE S VELEM! Další díl soutěže přináší trochu oddychovější objekt zájmu. Tedy doufáme! 🙂

NA SKOK jsme v rámci této naší stále ještě nové rubriky tentokráte navštívili Hanse Reye.

NA KŘIVOKLÁT SE ČTENÁŘEM. Další z tras na vaše pozvání tentokrát vedla Berounskem a okolím. Nejen v hraničních horách se nabízí skvělé výhledy a kopcovitý terén. GPS záznam trasy v sekci Stahuj.

POHODOVĚ VYSOČINOU – Kamenický maraton nezávodně. Pořadatelé označují své trasy vedoucí Českomoravskou vrchovinou jako středně náročné a my jejich slova můžeme potvrdit.

 

Menu