VELO: 4/2012

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 22.03.2012 Úvodník: Deset z deseti

Popis

TIPY REDAKCE

3×9-10 NA 2×10 – EXISTUJE UPGRADE S MINIMEM NÁKLADŮ? Systém řazení pracující s dvěma převodníky a deseti pastorky získává na oblibě, jenže když máme stále ještě solidní kolo, nebudeme jej přece měnit jen kvůli tomu. Zaměřili jsme se proto na možnosti přestavby stávajícího řazení na „modernější”. Existují, některé jsou i velmi levné, ale zázraky samozřejmě čekat nelze. Jako bonus přinášíme tabulku s převodovými poměry v současnosti dostupných kombinací převodníků a pastorků.

CYKLISTIKA MEZI PARAGRAFY. Cyklista je účastníkem silničního provozu, takže se musí řídit zákonem o silničním provozu. Má povinnosti, ale také svá práva. Přinesli jsme proto nyní, na začátku sezony, souhrnný článek tak, aby nás v sezoně samotné už nic nepřekvapilo (kde smíme a nesmíme jezdit, povinná výbava, alkohol atd.). Jeho součástí je i stručný výtažek toho nejdůležitějšího, který je připravený k vystřižení a nošení při sobě.

 

DRUHÝ ČECH POKOŘIL ALJAŠKU – Pavel Richtr úspěšně ve stopách Honzy Kopky. V novém Velu je nejen rozhovor s úspěšným debutantem, ale také srovnání kol obou borců, srovnání podmínek atd.

PAN CIBULE SE VRACÍ?! Excelentní spurtér nedávné minulosti a exhibicionista Mario Cipollini šokoval cyklistický svět smělým prohlášením – vrátím se na Giro! Jak dalece myslí svá slova vážně a jak se na ně dívají lidé z profipelotonu? Jako bonus Mariovy slavné i neslavné okamžiky.

 

KALENDÁŘ HOBBY AKCÍ A ZÁVODŮ 2012 – VŠE PĚKNĚ NA JEDNOM MÍSTĚ. Vystřihněte a nebudete muset hledat, kdy na jaké závody vyrazit. Pokud nezaložíte vystřižené listy… 🙂

POJIŠTĚNÍ KOL A BONUS – OTÁZKY A ODPOVĚDI. Vy jste se ptali, specialista na pojištění odpovídal na následující témata: Kolo vylepšené novými díly a pojištění na plnou cenu; Pojištění zdarma k novému kolu 4Ever; Ztráta kol ze střechy vozu za jízdy; Pojištění půjčeného kola a Pojištění kola na cestu do zahraničí. K tomu jsme přidali modelový rozbor jedné konkrétní smlouvy jako vzor při kontrole kvality smlouvy vlastní.

ROZHOVORY

 • KDYŽ SE RÁMY RODÍ RUČNĚ. Česká značka Festka má za sebou premiéru na americké výstavě NAHBS. Nejen o ní jsme si povídali s Michaelem Mourečkem, spolumajitelem značky.
 • VŠECHNO JE O LIDECH. Velmi otevřený Zdeněk Kodejš nejen o (ne)fungování české cyklistiky a jejího svazu.
 

HOBBY TRÉNINK – plány na duben, tabulka s rozpisem tréninku a rady, jak se zvládnout dobře připravit při pouhých čtyřech až osmi hodinách týdně.

OXID DUSNATÝ jako možný doplněk sportovní stravy. S dušením nemá nic společného, s výkonem ale mít může.

TECHNIKA 2013 (2014)

 • MERIDA – měli jsme možnost otestovat kola téhle značky připravená pro příští rok – nové enduro One-Sixty, 29″ full i jeho prototyp pro rok 2014 a silničku Scultura SL.
 • SHIMANO SLX přináší víc než jen nový design populární sady.

TESTY, TESTY, TESTY…

PUMPIČKY ZVANÉ PŘÍRUČNÍ – 19 hustilek malých rozměrů v ceně do 500 Kč prošlo srovnávacím testem. Měřili jsme, jak rychle jsou schopny dosáhnout určeného tlaku a jaký maximální tlak jsou schopny vyvinout. Rozdíly byly nemalé.

 • KOMPOZITOVÝCH 29″ PRO MARATONY – velkokolé sporťáky v ceně 50 000-70 000 Kč: Cannondale Flash 29´er Carbon, Giant XtC Composite 29er 1, Haibike Greed 29 SL a Merida Big.Nine Carbon 1200-D

 • HLINÍK LEPŠÍ KARBONU! Rubrika Double si vzala na mušku víc než jen dva biky – dva biky stejné značky a stejné ceny, jež se liší různým materiálem rámu. Vítěz byl docela jasný a překvapivý, ovšem zůstaly otazníky. Proti sobě stála kola Lapierre Pro Race 400 a Pro Race 500 Carbon.
 • ČERNÉ VLÁKNO V DOSTUPNÉM BALENÍ – hardtaily Superior XP 915 a Galaxy 2012 Sirius Pro SLX Deore za 30 000¬-35 000 Kč.
 • VŠETERÉNNÍ BIKY alias dvojice výtečných endur AGang Cult 3.0 a GT Force 2.0
 
 • RUBRIKA MINITEST: brašna pod sedlo Bontrager Pro Seat Pack 25 QC, návleky na ruce a nohy Gore Bike Wear Power Thermo Warmers, cyklocomputer s dotykovým ovládáním Echowell Eon 11W
 • RUBRIKA VERSUS: dílenské pumpy Zéfal Air 3 a RavX Blow X Plus, multiklíče s nýtovačem řetězu BBB BTL-42XL MicroFold XL a Crankbrothers Multi-17 Tool

SPRÁVNÉ MĚŘENÍ A VÝMĚNA ŘETĚZU – další díl servisního seriálu.

NA CESTÁCH

 • OPĚT NA STOPĚ MARATONU – pokračování oblíbené rubriky a závod okolo Valtic, trasa vedoucí neopakovatelným prostředím Lednicko-valtického areálu.
 • VYHLÍDKOVÝ OKRUH V KRKONOŠÍCH – další trasa na pozvání čtenáře se představuje. Je dlouhá, je těžká a je plná horských zákoutí a vyhlídek.
 
 • TIBET – VPRAVDĚ VYSOKOHORSKÝ BIKING V 5000 M NAD MOŘEM. Dvojice článků o bikování v ne zcela tradičním prostředí, totiž ve velehorách.
 

KINEZIOTAPING – MAGIE NÁPLASTÍ. Proč se oblepovat barevnými pásky, jako to dělají přední sportovci?

POŘADATELÉ ZVOU. Maratonská sezona je tu. Na její začátek jsme připravili osobní pozvání organizátorů maratonů z iVelo.cz Bike Maraton Série – ať vám oni řeknou, proč se vydat na jejich akci.

 

DEN S ANTONIEM HERMIDOU. Sympaťák José byl hostem rubriky Na skok.

KREUZIGEROVA SLIBNÁ FORMA. Etapy Tirreno-Adriatico a dobré jaro Romanovo jsou příslibem pro blížící se Giro d´Italia. A to Roman mohl dopadnout ještě mnohem lépe.

 

Rubrika SPORTOVNÍ MOZAIKA a postřehy ke špatnému úvodu sezony Andy Schlecka, k Viktoru Zapletalovi na postu reprezentačního trenéra, znovuzrozené Tereze Huříkové, olympijskému velodromu v Londýně či k Wigginsovu vítězství na Paříž-Nice.

SKLÁDAČKA – PRAVIDELNÁ SOUTĚŽ O CENY. Někteří z vás si stěžovali, že přitvrzujeme, jiní naopak hlásili snadné dosažení cíle. Co budete říkat na další kolo oblíbené soutěže, to jsme sami zvědavi!

 

Menu