VELO: 9/2011

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 25.08.2011 Úvodník: JARDA, ZDENĚK, ROMAN, MICHAL A DALŠÍ POSLOVÉ LEPŠÍCH ČASŮ? Ukázka z časopisu: Za humny je fajn!

Popis

Obsah čísla VELO: 9/2011

Zářijové číslo začíná radostným blokem věnovaným Světovému poháru v Novém Městě na Moravě. Kromě reportáže z vítězného tažení Jardy Kulhavého přináší i řadu exkluzivních rozhovorů. Následují stránky plné techniky – novinek pro sezonu 2012. Objeli jsme řadu prezentací, abychom pro vás vybrali ta nejzajímavější kola a vybavení. Cestopisy nás zavedou k sousedům do Německa a do Krkonoš. Nechybí testy, tentokrát 100mm fullů, 29" hardtailů, elektrokol, zapletených MTB setů a dalších komponentů. To vše na 120 stranách od 25. srpna.


 

NOVINKA – VELO V ELEKTRONICKÉ PODOBĚ! Pokud vám, příznivcům moderny, dosud chybělo Velo v elektronické podobě, máme pro vás skvělou zprávu – odteď již nebude! Na www.alza.cz můžete Velo v elektronické podobě zakoupit, číst, archivovat atd. Jedno číslo je zde i zdarma k prolistování. To samé platí i o dalších dvou časopisech našeho vydavatelství, titulech 53×11 a Cykloturistika.
S počítačem či s časopisem, vždy s Velem!


 

POVEDENÝ SVĚŤÁK
Biková událost roku dopadla nejlépe, jak mohla – Jaroslav Kulhavý stvrdil domácím vítězstvím nadvládu v letošním Světovém poháru. Tisíce diváků mu vytvořily neopakovatelnou atmosféru, která jej vybičovala k suverénnímu výkonu. Solidní počasí, perfektně připravená trať a výborná atmosféra – to vše zanechalo silný dojem a vytvořilo příslib, že jsme u nás světovou elitu neviděli naposledy.

ROZHOVOR: JULIEN ABSOLON
Dělal judo, lyžoval. Obě disciplíny později využil na horském kole, na které poprvé sedl ve 14 letech. Díky té první se naučil padat, druhou zase získal rovnováhu. Pády se ovšem Julienu Absalonovi vyhýbají, roky byl a je králem světového cross-country. Přitom všechno mohlo být úplně jinak… Julien Absolon v exkluzivním rozhovoru o soupeřích, tréninku a letošní sezoně.

KOLA2012 NA OBZORU
Cannondale Scalpel 29, Giant TCR Advanced SL, GT Zaskar 100, Specialized Stumpjumper FSR Carbon 29" a Trek Slash – to jsou jen některé z nových kol, které jsme mohli otestovat na novinářských kempech. Telegraficky pak přinášíme novinky Lapierre, Kona, Marin, Rocky Mountain, Felt a Focus.

VELO TRAIL GUIDE No. 3: KRKONOŠE
Krkonoše, naše nejvyšší hory, dějiště největších mountainbikových akcí, které u nás zatím byly pořádány, bikerům zůstávají docela vzdálené. Obestírá je řada tabu a předsudků. Na pozvání čtenáře na trasu do samotného srdce Krkonoš jsme proto reagovali ihned. Předsudky je třeba vymazat a bílá místa vyplnit pozitivní zkušeností.

CRAFT 1000 MILES ADVENTURE
Dva vagóny navíc připojily České dráhy k vlaku, který mířil druhého července do Humenného na východ Slovenska. Tady čekalo na sedmdesát cyklistů několik autobusů, které je odvezly na místo startu do obce Nová Sedlica. Právě odsud vyjela 3. července rovná stovka účastníků na 1000 mil dlouhou cestu na západ Čech. Napříč Česko-Slovenskem jim toto dobrodružství nalinkoval muž nejpovolanější – Jan Kopka.

MTB ZAPLETENÁ KOLA V CENĚ 5 000-10 000 Kč
Black Jack, Gipiemme, Remerx, Shimano, a standardní zapletený set jsme čtyři měsíce trápili v terénu a následně podrobili laboratornímu měření.

OBHÁJÍ SVOU SLOŽITOST?
Zkonstruovat celoodpružené kolo, které by jezdci nabídlo přemíru komfortu a přitom ho neokrádalo o drahocenné síly při šlapání, se snaží snad každá značka. My jsme si do testu přizvali dvě řešení, která se nespoléhají jen na chytrou práci tlumičů, ale jdou na to ještě cestou přes linky – Magic Link v podání Kony a Equilink Feltu.

DALŠÍ TESTY:
– Specialized Stumpjumper HT Comp a RB CRR 29 Race
– Kettler Twin a Lovelec Premium Classic
– dlouhoprsté rukavice Etape Snake a Pearl Izumi Veer Glove
– XC pláště Schwalbe Racing Ralph Evo a Michelin Wild Racer
– MTB tretry Louis Garneau Montana XT2
– batoh Osprey Raptor 18
– vidlice Fox Talas 140 Terralogic QR15

TRÉNINK, TIPY
– škola jízdy: Technický sjezd v nízké i vysoké rychlosti
– MTB tréninkový seriál: Sezona se chýlí ke konci

 

 

 

Menu