VELO: 2/2010

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 20.01.2010 Úvodník: Dnes naposledy Ukázky z časopisu:

Popis

NA NÁVŠTĚVĚ U CEDRICA GRACII. Pro exkluzivní reportáž ze života nepřehlédnutelné persony světového bikingu jsme se vypravili do jeho současné domoviny, Andorry. Málokdo dokázal na Cedricově úrovni kombinovat sjezd, dual slalom, 4X a freeride, a ještě navíc se stát hvězdou žánrových videí. Nyní se vedle závodění věnuje budování sítě trailů v andorském bikeparku, vlastní kavárně i bikové škole. V Andoře vzniklo také exkluzivní video z produkce stejné skupiny (Kamil Tatarkovič a Johny Vee), která připravovala obě DVD náležející k časopisu MTB FreeRide. Zhlédnout jej můžete právě ZDE.

Video: na návštěvě u Cedrica Gracii Zhlédnout jej můžete v naší video aktualitě.

VELO CAMP JE TU! Jedinečné setkání cyklistů je opět aktuální. Rok 2010 přináší jeho jedenácté dějství. Veškeré informace najdete ZDE.

NENÍ PROČ SE ZIMY BÁT, stačí se jen vystříhat některých úskalí, aby i cyklistovi nabídla maximum.

Velocamp 2010 Více informací naleznete ve VELU nebo na iVelu v rubrice Velocamp.

PLOCHÁ DRÁHA PO NAŠEM, tedy v cyklistickém pojetí. Nejde jen o počin nadšených recesistů, ale o plnohodnotnou disciplínu, která dokáže nejen zaujmout diváky, ale také přivábit další adepty plochodrážního nasazení. Uznejte sami: videa a fotogalerii najdete ZDE, článek popisující podrobně disciplínu i osobní zkušenost autora, pak v tištěném Velu.

Video z ploché dráhy na kole Mnoho videí jsme pro vás připravili v jedné z dalších video aktualit.

TANDEM – jízda ve dvou na jednom kole pro zcela jiné zážitky jako jedno z témat únorového vydání Vela. Historie, technické nároky, ale také vlastní zkušenost a porovnání silničního, krosového a MTB provedení.

NEZTRACENI V ČEPECH aneb průvodce jednotlivými základními systémy odpružení, jejich výhodami i zápory. Pocit z celkové nabídky na trhu může vyznívat zcela jinak, ovšem dnešní fully pracují s několika základními konstrukcemi odpružení zadní stavby, které mají své přednosti, ale i zápory. Jejich práci názorně ukazují nákresy, pro jejich identifikaci slouží podrobný popis.

CELOODPRUŽENÝ BIKE A ZIMA – tipy pro bezproblémový provoz fullu v mrazu, třeba ten, že vzhledem k ovlivnění tlaku vzduchu teplotou není od věci mít v zimě po ruce pumpu na tlumič.

TESTY

  • pumpičky na tlumiče v typologickém porovnání
  • VELO STARS 2010 STARTUJE – Giant Anthem X Advanced SL 0 prvním hvězdným kolem

Velo stars 2010 – první hvězdný test Fotografie Giantu Anthem X Advanced SL 0 v plném rozlišení, aby vám neunikl žádný detail. V první webové ukázce z tohoto čísla najdete právě test Giantu Anthem X Advanced SL 0.

  • VELEZAJÍMAVÉ OBJEKTY KOUPĚ: fully v ceně 33 000-40 000 Kč (100-130 mm zdvihu) a skvělé výsledky v testu v rámci Souboje čtyř (Author Era 2.0, Ghost ASX 5100, Superior XC F30 a Trek Fuel EX5).
  • SILNIČNÍ KOLA: karbon vs. hliník v relativně dostupných cenových hladinách – Gary Fisher Ion Super a Merida Scultura 904 Com
  • MINITESTY: MTB gripy Esigrips Chunky, kompresor RavX Airpressor, dámské sedlo Pell´s Extender Lady Cr-Mo a silniční pedály Speedplay Zero Chrome-Moly
  • VERSUS: bezdrátové cyklocomputery VDO X3DW a Velomann V1.16 a desetirychlostní řetězy BBB BCH-103 PowerLine a Sram PC-1070 Power Chain

CYKLISTIKA V TEPLE DOMOVA aneb NA HODINKU. Jak tréninkově nejlépe využít jízdu na stacionárním kole, radí Velo trenér Libor Matějka.

TROJBOJ TRAILŮ: ŠPANĚLSKO, MAROKO A ITÁLIE. Jedna neobvyklá výprava za bikovým štěstím, pro něž čtveřice bikerů absolvovala 8000 km v malém autě s přívěsným vozíkem, aby dosáhla Vysokého Atlasu a cestou vyzkoušela traily v Sierra Nevadě a přidala jeden u gardského jezera.

Bikování v Maroku Odkaz na vzniklé půlhodinové video jsme přinesli v dřívější aktualitě.

PO STOPÁCH MARATONŮ: AUTHOR 50 ČESKÝM RÁJEM. Nenáročná trasa s poměrně hladkým povrchem se hodí na jaro, kdy naše fyzička ještě není úplně optimální. Cesta nabídne mnoho zajímavých pamětihodností i přírodních zajímavostí.

KOTRMELEC NA DRÁZE převrátil naruby olympijské disciplíny. Dráhová cyklistika ve své více než stoleté historii zřejmě ještě nezažila podobné zemětřesení. Prakticky uprostřed čtyřletého olympijského cyklu Mezinárodní cyklistická unie rozhodla o tom, že z programu Her v Londýně v roce 2012 vypadnou tradiční disciplíny, jako je stíhací závod jednotlivců nebo bodovačka. Zdá se, že nenávratně.

ŠTYBAR A PAK DLOUHO NIC – M-ČR v cyklokrosu bez překvapení. Generálka v Táboře byla důležitá, ale stále byla jen zkouškou před velkým představením. Stejně jako před devíti lety, tak i tentokrát se jako předzvěst cyklokrosového mistrovství světa v Táboře konal o tři týdny dříve na stejné trati domácí šampionát. Mimo jiné to byla závodní premiéra nového okruhu, o jehož nadstavbovou náročnost se postaralo počasí. V předvečer napadlo skoro půl metru sněhu, tváří tvář nelehké zkoušce se kromě závodníků ocitli i pořadatelé a obstáli. Stejně jako v roce 2001 získalo domácí titul naše největší domácí želízko pro boj o světové medaile – tehdy Petr Dlask, nyní Zdeněk Štybar.

Menu