VELO: 10/2010

89 

Koupit elektronickou verzi

Popis

MS MTB – ČEŠI PŘEPISUJÍ HISTORII! Šest medailí pro naše borce, potvrzení Kulhavého skvělé formy i našeho výsostného postavení ve 4X. V jednom z témat jsme hledali základy výborných výsledků Jaroslava Kulhavého, dále přinášíme rozhovor se zlatým Slavíkem (Tomášem) a mnohem více.

Velo 10/2010 / v prodeji od 22.9.2010
úvodník | ukázka: Vytvoření bezdušového systému z dušového
ukázka: VELO STARS: SUPERIOR Team Racing

EVROPSKÝ DH POHÁR V ČECHÁCH, ALE BEZ ČECHŮ. Proč na domácím Špičáku chyběli domácí borci? Jako další téma v souvislosti se sjezdem se nabízí jezdci 4X, kteří se věnují i této disciplíně. Je tato kombinace možná na špičkové úrovni? Co přináší těm, kdo ji podstupují?

JAN KOPKA A JEHO DALŠÍ DOBRODRUŽSTVÍ, TENTOKRÁT NA BIKOVÝCH ETAPÁCH V MONGOLSKU. Závod Mongolia Bike Challenge si letos odbyl svou premiéru, u níž nechyběl ani Honza Kopka. Mongolsko je natolik pestré svou krajinou, že o závodu se hovoří jako o deseti etapách vedoucích deseti různými světy. Honza popisuje zážitky ze závodu, ze zákulisí („Během sedmi hodin přepravy na start jsme potkali dvě auta, přesto se náš řidič dokázal s jedním z nich srazit…") i z Mongolska samotného.

KAM ZAMÍŘÍ EVOLUCE KOLA? Méně i více odvážnými koncepty bicyklů, jež mnohdy mají k současné podobě kola docela daleko, se to především na internetu jen hemží, stejně tak nechybí pohled do vzdálenější budoucnosti u mnoha značek. Podívali jsme se na ně podrobněji a přidali rozhovor s českým designérem Josefem Čadkem, jehož projekt Locust sice vypadá jako produkt pro dalekou budoucnost, ale chystá se do sériové výroby právě nyní.

TISÍC A JEDNA BARVA CYKLISTIKY. Fotoreportáž přinášející další důkaz jedinečnosti jízdy na kole. Žlutá, modrá, zelená, hnědá, šedá, bílá, oranžová, jejich kombinace… najdete nějakou barvu, která by ve spektru barevnosti kulis jízdy na kole chyběla? Anebo sport, který se může pochlubit něčím podobným?

REPORTÁŽ – VELETRH EUROBIKE. Německá výstava strhla poslední roušky utajení novinek pro příští rok. Připravte se, útok na vaše chuťové pohárky bude opět silný.

TESTY

  • 29" – HARDTAILY i FULLY. Rubrika Souboj čtyř v netradičním hávu. Ve hře jsou modely roku 2011 – Felt Nine Elite, Specialized Stumpjumper FSR Comp 29er, Superior Team 29 a Trek HiFi Deluxe.
  • DEFEKT? CO TO VLASTNĚ BYLO? Těsnicí roztoky mažou slovo defekt ze slovníku. Zkoušeli jsme jak samotné roztoky, tak i kompletní sady pro změnu dušového systému na bezdušový. Způsob testu? Prkýnko, v něm šest hřebíků o průměru 3 mm – a roztoku ukaž, jak umíš těsnit ostře napadený plášť!
  • TRETRY STŘEDNÍ TŘÍDY aneb test dokud nevylezly palce z bot. Lake MX 170 a Sidi Giau.
  • VELOSTARS – silniční Superior Team Racing jako překvapení na závěr letošního ročníku hvězdné rubriky.

VZHŮRU NA JEDNO POSTŘIŽINSKÉ! Další díl seriálu Domácí bikový revír je tentokrát z Moravy, trasa vede okolo Dalešické přehrady a zastavuje mimo jiné v pivovaru, kde se natáčely legendární Postřižiny.

FITNESS

  • INOSINE – MÁ CO NABÍDNOUT CYKLISTŮM? Odpověď přináší výživový specialista.
  • VOLNO, CHCETE-LI. Sezona končí, přichází čas regenerace. Záleží ale především na tom, jak se cyklistice věnujete, zda závodíte nebo ne, kolik závodů máte za sebou.
Menu