VELO: 1/2010

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 16.12.2009 Úvodník: Oči otevírající včerejšek Ukázky z časopisu:

Popis

DO TÁBORA NA ŠTYBARA! Táborské MS v cyklokrosu se blíží, připravili jsme proto pro vás rozsáhlý materiál věnovaný právě cyklokrosu. Najdete v něm tyto články:

  • pohled Zdeňka Štybara na jeho největší soupeře
  • historie MS v naší domovině
  • portréty favoritů, kteří se do Tábora vracejí (startovali zde na MS v roce 2001)
  • rozhovor s reprezentačním trenérem Petrem Kloučkem
  • kola špičkových profesionálů, střípky z depa
  • průvodce tratí komentovaný Katkou Nashovou

3D TEXT KARBONOVÝCH RÁMŮ. S běžným měřením bočního průhybu středové spojky rámu po zatížení jste se na stránkách Vela již setkali. Naskytla se nám však jedinečná příležitost – změřit poziční odchylky v 3D prostoru, tedy i na více částech rámu. Výsledkem jejího uchopení je exkluzivní test karbonových rámů, který vám předkládáme v novém Velu. Testované kousky jsou směsicí dostupných i exkluzivních modelů.

EXKURZE DO NITRA KARBONOVÉHO RÁMU ANEB PILKOU PROTI TAJEMSTVÍ. Řezy kompozitovými rámy názorně ukazují, co znamená která technologie.

INTEGROVANÁ SEDLOVKA, konstrukce nikoliv pouze přínosná. A nebo ano?

Místo kola BĚŽKY, jako krátký úvod rady a tipy na vybavení, jako doplněk tréninkové rady, jako hlavní chod nejlepší lokality pro běžecké lyžování, domácí i vybrané zahraniční (Slovensko, Rakousko, Německo, vše nedaleko českých hranic).

TRÉNINK: KOLO NA STŘÍDAČCE. Jak do tréninku zapojit běžky, sjezdovky, hokej a bruslení?

(Z)HUBNĚTE S VELEM – VELKÉ FINÁLE! Po roce uzavíráme soutěž (Z)hubněte s Velem. Její finalisté zhubli za devět měsíců shodně o 12 kilogramů! Jako každý článek věnovaný této soutěži přináší i zúčtování další porci praktických rad pro ty, kdo svádějí boj s nadváhou – jako vždy prezentovaných na příkladech z praxe.

NENÍ S KÝM NEZNAMENÁ NENÍ PROČ! Originální návod na to, jak si cyklistiku užít bez ohledu na to, zda mám či nemám s kým vyrážet na kolo.

SVĚTOVÝ POHÁR HORSKÝCH KOL – KRKONOŠE, NEBO VYSOČINA? NEJRADĚJI OBOJÍ! Dějí se to ale v tuzemských bikových luzích a hájích proměny. Jestliže v uplynulém desetiletí jsme mohli jenom vzpomínat na dobu, kdy se u nás konala vrcholná závodní klání, nyní máme kandidátů hned několik. A jak bývá v Čechách zvykem, skřípe to.

TESTY

  • BIKY PRO ŠIRŠÍ VEŘEJNOST – čtveřice hardtailů, které finančně nezruinují. V kategorii 25 000 Kč se utkaly tyto modely: Author Modus, Felt Q820, Pell´s Razzer Elite D a Schwinn Moab.
  • ZIMNÍ SPODNÍ TRIKA S DLOUHÝM RUKÁVEM: Canard Profi – Hoplit, Craft Pro Zero Extreme, Endura BaaBaa Baselayer, Northwave Skeleton, Progress Dynamic Wombat a Sensor Termocool

NA CESTÁCH – POD DOHLEDEM PANÍ JAVOŘICE. Vydali jsme se nezávodně po stopách maratonu Trek Přes tři vrchy Vysočiny.

NOVÁ CESTA PRO TEREZU HUŘÍKOVOU. Zpráva o jejím přestupu do španělského týmu Trek Lorca Taller del Tiempo možná mnohé překvapila, ale byla po rozpadu týmu ČS MTB očekávaná a avizovaná. Není to poprvé, kdy zástupce českého MTB směřuje do zahraničního týmu a dlužno dodat, že až na výjimky se nejednalo o zrovna povedené štace. Navíc přinášíme i rozhovor s Terezou.

KREUZIGER V LIQUIGASU NEJSPÍŠ ZŮSTANE, ALE… Dění na podzimní profiscéně, titulní postavou Roman.

Menu