VELO: 12/2009

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 19.11.2009 Úvodník: NOVÉ iVELO.CZ JE NA SVĚTĚ

Popis

ŠKOLA JÍZDY NA FULLU. Plné odpružení horského kola posunulo terénní jízdu vpřed v mnoha ohledech, ale také přineslo některé odlišné nároky na techniku jízdy. Přejezd nerovností, rozbitý sjezd i výjezd na hardtailu a na fullu, zde všude najdete rozdíl, podobně ale i mezi jednotlivými zdvihovými škatulkami celoodpružených kol. O lekci jízdní techniky jsme požádali jednoho z nejpovolanějších – Kamila Tatarkoviče.

MYSLI A PROJEDEŠ – článek související se Školou jízdy v terénu. Posunout vpřed ve zvládání nástrah trasy vás mohou jak rady k technice jízdy, tak i tzv. mentální trénink a vizualizace. Nevěříte? Vyzkoušejte!

NEVYHAZOVAT, OPRAVOVAT! Lepidlo, nit a podobné prostředky v hlavní roli článku věnovaného opravě poškozeného vybavení tak, aby mohlo dále sloužit k naší plné spokojenosti.

ZÁŽITKY VLEŽE anebo NOHAMA NAPŘED. Způsobů, jak definovat jízdu na lehokole, možná najdete mnohem více. Podívali jsme se nejen na historii a teorii těchto kol a udělali rozhovor se zkušenou uživatelkou, ale i stavitelkou – dvě z lehokol jsme navíc sami prověřili, abychom zjistili specifika jízdy. Mimochodem, víte, že rekord v hodinovce i v maximální rychlosti dosažené na kole, byť neoficiální, drží právě lehokola? Více v novém Velu. V druhé ukázce najdete přídavek v podobě fotografií, které nám poslala propagátorka lehokol Eva Navrátilová a bonusového videa od Azubu.

TRÉNINKOVÝ SERIÁL, v prosinci na téma zimní příprava, náhradní sporty, fyzická práce jako součást tréninku, sjezdové vs. běžecké lyžování atd.

ŽAKET alias HLAĎÁK alias ENERGETICKÁ KRIZE – ano, přesně ten stav, kdy vám při jízdě zničehonic dojdou síly. Na vině je stravování, doplňování energie. Jak předcházet hlaďáku? Několik rad, jež lze snadno dodržet.

TESTY

 • TRAILBIKY STŘEDNÍ TŘÍDY – mainstream současného bikingu aneb čtveřice biků v ceně 65 000-74 000 Kč: MERIDA One-Twenty HFS 3000, KELLYS Slash, GT Sensor 1.0, GHOST AMR Lector 7700
 • LEVNÉ JEN CENOU – překvapivě schopné hardtaily za 20 000 Kč: DEMA Asti a GALAXY Triton v rubrice Double
 • minitest: batoh MERIDA 560, GPS navigace GARMIN Dakota 20, bezdrátový cyclocomputer KNOG N.E.R.D., MTB gripy ERGON
 • versus: přední diodová světla BLACKBURN VOYAGER 3.3 vs. SIGMA QUADRO X, dílenské pumpy AUTHOR AAP Air Turbo x BETO CMP-082SG1

VELETRH BIKE BRNO 2009 – byl stejně velký, ale bez některých důležitých pozlátek, které cyklističtí nadšenci mohli postrádat (za všechny Specialized, Trek, Giant, Gary Fisher, Merida, RB, bylo jich ale více). Kompletní průvodce veletrhem v prosincovém Velu, jež právě vychází.

ROZHOVORY

 • KONAMAN Russell Carty, manažer značky Kona – nejprve světového DH týmu, nyní evropské pobočky a všech bikeparků pod křídly této značky
 • DROBNÁ, ALE LETOS NEPŘEMOŽITELNÁ. Rakušanka Elisabeth Osl, celková vítězka SP XC, v rozsáhlém povídání

SPORT

 • INVESTICE S RUČENÍM OMEZENÝM – nákupy a výprodeje v profesionálním pelotonu očima tipaře: který nákup či odchod jezdce bude pro tým přínosem a který naopak ztrátou?
 • ŠTYBARŮV RECEPT NA ALBERTA – kudy by mohla vést cesta k přemožení tohoto lídra úvodu sezony SP v cyklokrosu? Začátek sezony patřil Albertovi, nicméně Štybar se mu závod od závodu přibližuje. Pokud by to tak vydrželo až do MS v Táboře, máme se na co těšit!
 • SEBEVRAŽDA Z VÝČITEK – příběh dráhového jezdce De Fauwa, který tři roky poté, co byl účasten pádu, při němž zahynul přímo na dráze jeho kolega, spáchal sebevraždu
 • SPOŘKA KONČÍ? Ohlédnutí za 16 lety MTB týmu České spořitelny, nejlepšího domácího seskupení v historii českého bikingu. Bude se kronika tohoto týmu psát dál? Mluví se o konci, ale stejně tak o tom, že bude pokračovat dál!

NA CESTÁCH

 • TENKRÁT NA ZÁPADĚ – po Krušných horách okruhem domácího bikera.
 • NA SINGL K JABLONCI – další bikerské stezky byly otevřeny, tentokrát pod střechou asociace ČeMBA nedaleko Jablonce.
 • LIVIGNO – BEZCELNÍ RÁJ CYKLISTŮ. Lokalita, kterou pro české cyklisty není problém navštívit a která nabízí opravdu hodně – pro bikery hledající přírodní panorámata i technický terén (vedle přírodních tras i bikepark), silniční cyklisty, cykloturisty. K její návštěvě přinášíme vše potřebné – článek, co vás naladí, i tipy na bydlení, trasy atd.

Livigno – ochutnávkové video Kamila Tatarkoviče

Menu