NOVÉ iVELO.CZ JE NA SVĚTĚ

28.2.2017

Možná jste zaregistrovali inzerát v minulém vydání Vela, možná jste již delší dobu uživateli našeho serveru www.iVelo.cz a změnu jste sami postřehli, a nebo vám o ní možná řekl kamarád. Ať vaše cesta vedla přes kterékoliv možná, jisté je, že naše webové stránky jedou od 1. listopadu v nové podobě. Následující řádky nemají být chlubením se vlastním peřím, myslím, že skromnost nikomu v redakci nechybí. Spíše bych se rád podělil o radost. Za všechny.

Stránky se změnily od základu, staly se přehlednějšími a uživatelsky přívětivějšími (byť pro stálé návštěvníky to znamená nějaký čas pro orientaci v novém prostředí), jejich náplň ale nejenže zůstala zachována – rozšířila se a bude se rozšiřovat, tématicky i kvantitativně. Učinili jsme krok očekávatelný a logický. Náš server nám dává možnost nabídnout vám ještě více, doplnit informace v tištěném Velu, obohatit je, přidat nové, vhodné právě pro web či jiným způsobem než skrze něj nepoužitelné. Nové iVelo.cz však cílí dál – míní být samostatným subjektem.

Původní stránky byly pouhým doplňkem k časopisu, víceméně jeho ukázkou na webu, úložištěm kontaktů a prezentací nových vydání. Postupně jsme do staré platformy začali přidávat nové věci a vylepšovat ty, co už tam byly: bazar, sekci s fotografiemi a videi ke stažení, servisní tipy a návody, kalendář hobby akcí, maratonskou sekci, sázkovou kancelář, e-shop, katalogy kol, tipy na trasy a další. Stará platforma však s takovým objemem témat nepočítala, stránky byly záhy nepřehledné. Přesto jejich nikoliv zpravodajské, ale především uživatelské zaměření oslovilo tolik čtenářů, že se iVelo.cz stalo nejnavštěvovanějším cyklistickým serverem. To se pro nás stalo velkou výzvou – lepší základy by si nedokázal představit nejeden stavitel.
Nepřehlednost s novou podobou zmizela, ale nejen to. Přibyly či přibudou nové sekce (video škola jízdy, trasy…), ale také jsme začali denně přinášet aktuality – nejen výsledky ze sportovních klání, jak je běžné na mnoha serverech, ale i z oblasti cestování, stezek pro cyklisty, techniky, cyklistické společnosti… A nám to vlilo novou krev do žil, chuť posouvat již nejen časopisy, ale i webové stránky dopředu. Stalo se, co je ve světě médií běžné: k tištěnému časopisu vznikl i samostatný internetový magazín, dá-li se uživatelský server plný především rad a tipů takto pojmenovat.

Ale konec řečí, lepší bude, když si naše nové stránky sami vyzkoušíte. Budeme rádi, jestliže si tu najdete to své. A zanedlouho vás samotné, budete-li mít zájem, ještě více vtáhneme do děje.

Děkuji za celou redakci za vaši přízeň, umožňuje nám nabídnout vám více.

Menu