VELO: 11/2009

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 23.10.2009 Úvodník: ROZUM DO HRSTI Ukázka z časopisu: ČAS BILANCOVAT – marathon zone

Popis

PŘED DVACETI LETY. Právě v listopadu je to 20 let od pádu komunizmu. Podívali jsme se u příležitosti tohoto výročí na to, jaká byla cyklistika před rokem 1989 a po něm očima „veteránů studené války” – lidí, kteří se již před revolucí v cyklistice pohybovali a zůstali v ní dodnes, nebo aspoň větší část porevolučního období. Obchodník, prodejce, sportovní lékař, trenér, závodník a další vyprávějí, popisují z dnešního pohledu snad již nepochopitelné, porovnávají… Úvod k článku najdete v druhé ukázce.

26 vs. 29″ – DEFINITIVNÍ ODPOVĚĎ: DVĚ SHODNÁ KOLA, DVA RŮZNÉ PARAMETRY. Na téma porovnání parametrů 26″ a 29″ již bylo napsáno hodně. Pro onu definitivní odpověď jsme sáhli k ojedinělému testu: nechali jsme si postavit dvě zcela identická kola, jež se odlišovala „jen” třemi palci, a vyrazili hledat rozdíly.

EXKLUZIVNÍ ROZHOVORY

 • LIGHTWEIGHT – extrémně lehká KOLA, KTERÁ POSUNULA LIMITY. V září jsme měli jedinečnou příležitost navštívit továrnu Lightweight, pozorovat výrobu extra lehkých kol, která si podmanila Tour de France, a také udělat rozhovor se spolumajitelem značky Erhardem Wisslerem – nejen o karbonu a jeho užití na zapletených kolech.
 • SHIMANO: SÍLA SRAMU POSILUJE I NÁS. Se zástupcem firmy Shimano jsme probrali nejen silniční a bikové sady, ale i konkurenci, internetový prodej atd.

PŘEDPLATNÉ 2010

Rádi bychom vás upozornili, že od této chvíle si můžete zařídit předplatné na příští rok. Že je to brzy? Ne vzhledem k tomu, že čtete ochutnávku z listopadového Vela, že lednové Velo roku 2010 vychází téměř deset dnů před Vánocemi. A nebo k tomu, že pokud si Velo zajistíte včas, můžete vyhrát některou z hodnotných cen.

Co vám předplatné přinese:

 • Velo přímo do schránky, včas a bez shánění
 • úsporu až 372 Kč dle zvoleného balíčku
 • možnost výhodně koupit originální dres
 • šanci vyhrát hodnotnou cenu

OD MOŘE NA VRCHOLKY ALP. Netradiční výprava z italských Benátek na alpský vrchol Grossvenediger nesla příznačný název Velký Benátčan, sestávala z jízdy na kole (silniční 280 km, MTB 30 km) a pěšího/horolezeckého výstupu (1600 m). To vše samozřejmě za jediný den a v pořádných kopcích.

RYCHLEBKY V PROVOZU! Průkopnický projekt bikového ráje v ČR byl otevřen. Pokud jste ještě nebyli tyhle stezky vyzkoušet, měli byste tak učinit. Přinášíme vám nejen článek o tom, jak vznikaly a jak nyní vypadají, co nabízejí, ale i rozhovor s jejich „otcem” Pavlem Horníkem

SVĚTOVÁ ZKUŠENOST TEENAGERA aneb SP ve Schladmingu objektivem mladého fotografa. Abyste mohli být oficiálním fotografem Světového poháru, stačí málo – prostě chtít a nebát se. Nebo je to moc?

MÍSTO ZUBAŘINY PSANÍ. Vítěz soutěže Staň se redaktorem o sobě. Článek najdete jako ukázku z aktuálního čísla.

TESTY, TESTY, TESTY

 • GARY FISHER PRO ASFALT. První celokarbonový silniční Gary Fisher, model Cronus Ultimate, a zkušený a taktéž inovovaný Trek Madone Pro 6.9 v rubrice Double.
 • ČESKÉ FULLY DO ČESKÝCH HVOZDŮ. České celoodpružené modely pro rok 2010 v akci. ROCK MACHINE Vortex 90, PELL’S F17 X9 D, AUTHOR A-Ray 3.0 a APACHE Scalp A1+.
 • MINITEST: MTB přilba LAZER BLADE 2 XC, blatníky SKS CROSSBOARD, cyklocomputer TREK INCITE ALPINE DW, vidlice FOX 32 TALAS RLC 15QR
 • VELOSTARS 2010 – opět to budete vy, kdo vybere kola, jež budou mít čest projít seriálem hvězdných testů. Hlasujte od 1. listopadu na našich stránkách s novou tváří.

FITNESS

 • TÁPÁNÍ JE ZBYTEČNÉ. V tomto vydání Vela v tréninkovém seriálu Libora Matějky nejen odpovídáme na vaše dotazy, ale také se věnujeme tématu „komu svěřit svou sportovní přípravu” – zda osobnímu trenérovi, internetovému, či si vystačit s časopisy a knihami. Vše má svá pro a proti, která je dobré znát.

NA CESTÁCH

 • BÍLÉ KARPATY – bikování v česko-slovenském duchu.

SPORT

 • NOVÁ NADĚJE DOMÁCÍHO CYKLOKROSU devatenáctiletý Lubomír Petruš.
 • SATISFAKCE PRO CADELA – reportáž z MS silničních cyklistů psaná v camperu.
Menu