VELO: Tour de France/2006

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 30.11.-0001 Úvodník: Slzy zmaru, slzy provinění Ukázky z časopisu:

Popis

RESUMÉ – stručně na téma, jaká byla Tour de France 2006.

OPERACE PUERTO – nejrozsáhlejší dopingový skandál v historii cyklistiky, možný konec Ullricha, Bassa a spol., ale současně zrnko naděje pro sport

LZE OBJET TDF BEZ DOPINGU? Pokus trenéra Libora Matějky objasnit, jak je vůbec možné nejen absolvovat tak těžký závod ve zdraví, ale i podávat „nadlidské“ výkony.

PĚT EPOCH, PĚT STŘÍDÁNÍ – Anquetilova nadvláda skončila roku 1965, Merckxova 1975, Hinaultova 1986, Indurainova 1996 a Armstrongova 2006. Co bude dál?

SEDM STATEČNÝCH VE ŽLUTÉM – jen dvakrát v dosavadní historii Tour se ve žlutém dresu vystřídalo více cyklistů. Letos šel doslova z ruky do ruky.

NEVŠEDNÍ ŽIVOTNÍ POUŤ FLOYDA LANDISE – černá tečka dopingu možná jeho příběh uzavře tak, jak by si nikdo z nás nepřál, nicméně jeho životní pouť je velmi zajímavá.

ŠPIONÁŽ V ZÁKULISÍ TÝMU – celý jeden den jsme strávili s týmem Phonak a bylo jen málo míst, kam jsme nemohli (pokoje jezdců). „Bez mechaniků a masérů tým není týmem,“ traduje se v profesionálním pelotonu. Právě na náplň dne těchto lidí jsme se podívali blíže.

DEN PO DNI, etapa za etapou, nejzajímavější okamžiky.

VEDRO JAKO PŘETĚŽKÝ SOUPEŘ – vysoké teploty ubírají síly, jsou pro jezce značným rizikem. Jak velkým a co proti němu lze dělat? Zjistili jsme například, že pohybem ve vedru se zvyšuje tělesná teplota až na 40 stupňů a kvůli tomu klesá výkon až o 30 %.

PŘÍBĚH IKONY JMÉNEM GALIBIER – kopec, bez nějž by snad Tour nebyla Tour.

Jediný Čech v pelotonu – PAVEL PADRNOS

PROFILY OSOBNOSTÍ – C. Sastre, C. Evans, D. Cunego, R. McEwen, M. Rasmussen, A. Klöden

TEST TŘÍ TÝMOVÝCH KOL – telofonáty, shánění a domlouvání přinesly zajímavou možnost vyzkoušet, jak se jezdí na Giantu (T-Mobile), Treku (Discovery Channel) a Colnagu (Milram)

PROCHÁZKA DEPEM (technika) – i letos jsme při špionáži objevili mnoho zajímavostí i novinek

ZÁVOD JEN PRO TŘICÁTNÍKY? Mladší jakoby neměli šanci na úspěch. Proč?

NASTOUPILI NA START – soupisky týmů, umístění, vybavení

RADIOŽURNÁL HLÁSÍ aneb nomádem konvoje TdF – to, jak prožívá závod reportér Českého rozhlasu, se můžete dočíst na stránkách speciálu Tour de France

FOTO OHLÉDNUTÍ – po zkompletování článků stále zůstalo mnoho materiálu ze zákulisí Tour de France. Byla by škoda nepodělit se o něj s vámi!

Menu