VELO: 7-8/2006

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 21.06.2006 Úvodník: Kam se zařadit? Fejeton: Opravdu společný výlet? Ukázky z časopisu:

Popis

184 stran
Rok se sešel s rokem a červencové Velo na pokraji prázdnin opět vychází jako dvojčíslo 7-8. V následujícím obdobím se tedy nesetkáme nad stránkami časopisu o jeden měsíc déle, než je obvyklé.
Chtěli bychom vám popřát skvěle strávenou hlavní část cyklistické sezony a těšíme se na shledanou nad zářijovým Velem – vychází 23. srpna.
V období od 23. 6. do 31. 7. bude omezen provoz redakce (odpovědi na maily a podobně), stejně tak nebudou vkládány žádné odpovědi do rubriky Ptejte se redakce. Děkujeme za pochopení.

BIKER DRAVEC! Nebo snad společník, který neubližuje? Jaký je dopad bikování v přírodě na faunu, jsme pátrali na základě mnoha odborných studií.

NÁSTRAHY POJIŠTĚNÍ KOLA. Bylo by možné dopsat i možnosti, protože článek zahrnuje oba tyto aspekty. Rozdíly v nabídce různých pojišťoven jsou značné, blázen je ten, kdo pečlivě nečte jejich podmínky psané drobným písmem. Snadno pak lze splakat nad pojistnou událostí!

Naučit se ovládat fotoaparát je jen první KRŮČEK K DOBRÉMU SNÍMKU. Je však také dobré vědět vše o tom, co pro výsledek znamená konkrétní clonové číslo, jak se projeví delší čas, ale i umět obojí dobře zkombinovat. O rady jsme požádali našeho fotografa Robyna Trnku.

MEGATEST MTB XC PLÁŠŤŮ S UNIVERZÁLNÍM VZORKEM – jízdní prověrkou prošlu 20 párů stejného počtu značek! Zjistěte, nakolik je který opravdu univerzální, jaké jsou silné i slabé stránky každého z nich!

PRÁŠKOVÝ, NEBO TEKUTÝ? Různé typy iontových nápojů a jejich přednosti očima dvou českých výrobců.

CAMPAGNOLO 2007 – OD ZÁKLADU JINAK! Vše o zcela nových sadách italského výrobce, který se mimo jiné příštím rokem nadobro rozloučil s devítipolohovou kazetou, ale třeba i čtyřhranným spojením klik.

ZVOLTE DESIGN SEZONY 2006! O vaši přízeň se uchází tucet dresů (osm pánských a čtyři dámské). Všechny navíc můžete při troše štěstí i vyhrát!

U ZRODU BEZPEČNOSTI jsme se ocitli v továrně španělské firmy Catlike, která je třetím nejsilnějším výrobcem cyklistických přileb na trhu. Reportáž o tom, jak vzniká přilba od prvního do posledního krůčku, najdete v prázdninovém dvojčísle.

KONCERT JEDINÉHO VIRTUÓZA, takové bylo Giro d´Italia 2006 – nadvláda Ivana Bassa byla drtivá.

TOUR DE FRANCE – kam se podívat, kde čekat nejzajímavější souboje, jaký je profil hlavních favoritů? Dočtete se v novém Velu.

V seriálu PŘEJEZD ČESKÝCH A SLOVENSKÝCH POHOŘÍ se můžete těšit na tip na zajímavou trasu napříč LUŽICKÝMI HORAMI, DOMÁCÍ BIKOVÝ REVÍR vás protáhne, necháte-li se přesvědčit, oblastí LETOVIC nedaleko Brna.

30 LET MTB SE BLÍŽÍ FINÁLE – v prázdninovém dvojčísle se dozvíte vše o letech 1994-1996.

Seriál ZÁKLADNÍ SERVIS VIDLIC pokračuje tipy a radami na údržbu produktů značky SR SUNTOUR.

AUTHOR KRÁL ŠUMAVY MTB zanechal letos blátivé otisky – více v reportáži z 13. ročníku.

LUBOR TESAŘ, jedna z největších osobností české silniční scény, letos skončí svou kariéru. Jaká byla?

TESTY

  • luxusní pevná horská kola, cenová kategorie 80 000 – 120 000 Kč, 3x karbon, 3x hliník, účastníci: Ghost (scandium), Kelly´s (hliník) Klein (hliník), KTM (karbon), Merida (karbon), Trek (karbon)
  • univerzální MTB HT XC, 18 000 – 28 000 Kč, podmínkou lomená řídítka a zdvih vidlice minimálně 100 mm, účastníci: Corratec, GT, Kona, Pell´s, Rock Machine, Specialized
  • celoodpružená endura v rubrice Na kost: Morewood vs. Specialized
  • ZAPLETENÁ SILNIČNÍ KOLA – tři cenové hladiny, v každé dva páry, celkem tedy zkušenosti s šesti páry silničních zapletených setů!
Menu