VELO: 5/2006

89 

Koupit elektronickou verzi

Popis

Sezona je tu! Jaro snad už konečně definitivně porazilo zimu a cyklisté mohou začít naplno a neomezeně užívat kola. K tomu přidává květnové Velo pořádný nášup – 232 stran zábavy, informací, fotografií, testů i tipů!

SOUBOJ S MORÁLKOU aneb co dělat, když se nechce vyjet. Dlouhá zima a dennodenní přemlouvání – opět vyrazit do mrazu a nepohody –, nadělaly s naší psychikou své.

JAPONSKÝ NÁŘEZ. Zcela nové Shimano XTR 2007 se představuje – nezůstal na kameni kámen!

FLANDRY NA VLASTNÍ KŮŽI – Velo trenér Libor Matějka se osobně vydal jak na trať dva dny před závodem v sedle kola („… takhle rozbitý zadek jsem ještě neměl!“), tak se i postavil jako divák k ní. Poutavou reportáž z této obrovské cyklistické atrakce hledejte v květnovém Velu!

MAZLAVÝ PRŮVODCE záludnostmi blátivého terénu a pohybu v něm – základy techniky jízdy, oblékání i starosti o kolo.

OPOJENÍ ZLATÉHO VĚKU – seriál 30 let MTB pokračuje významnými událostmi v letech roky 1988-1990. Víte, že už v této době se v terénu zkoušelo elektronické řazení, které se až nyní zdá dobývat svět silničních kol?

PRO KAŽDÝ OKAMŽIK – přehled vybraných brýlí s výměnnými skly. Co značka na českém trhu, to jeden až dva modely s kompletním popisem, celkem na 40 modelů.

KRÁSA I SPORT aneb hloubková sonda do dámského šatníku. Nepřinášíme jen teoretické předpoklady a marketingová opodstatnění existence oblečení určeného ženám, ale právě jejich zkušenosti, které mnohé potvrzují, ale i popírají!

ŠATY DĚLAJÍ CYKLISTU! Cyklistika již není jen jedna, každý z nás, od hobby jezdce po freeridera potřebuje k plné spokojenosti obléci trochu jiný produkt. Jaký? To prozradí fashion průvodce sezonou 2006.

ŽIVOTOPIS PŘES KOPÍRÁK Cancellara a Pozzato a jejich stejná cesta k vavřínům v prvních jarních klasikách.

BOONENMÁNIE nezastavitelný sympaťák Tom Boonen opět řádí!

ADRESA MONTE CARLO – čím láká daňový ráj cyklisty?

DESET ZASTAVENÍ PEKLA SEVERU – Paříž-Roubaix okem objektivu!

JEDEN KOPEC ZA DRUHÝM – profil letošního Gira bude vskutku královský!

VE ZNAMENÍ TEEPE A TOTEMU. Nový servisní seriál věnovaný manuálu základní údržby vidlic je tentokrát věnován značce Manitou.

NEJEN MASO A ZELENINA. Ale také nejen základy o potravinových doplňcích a jejich zařazení: článek o výživě se věnuje všem jejím aspektům – dozvíte se, jak a kdy správně zařadit tuky, cukry či bílkoviny i jakým preparátem si případně ulevit či pomoci při cestě za lepší výkonností či fyzičkou.

DLOUHÝ VĚK JIM SVĚDČÍ, což potvrzuje test MTB HT cyklistických značek starších 30 let – najdete v něm Cannondale, Trek, Meridu, Wilier, GT, Schwinn a Specialized, to vše v cenovém rozpětí 38 000 – 54 000 Kč.

KOMFORT ZA PŘÍZNIVOU CENU – tři odpružené vidlice nižší třídy v rubrice Na kost: RockShox Tora, Manitou Axel a SR Suntour Rux.

VÝKUPNÉ, JEHOŽ ZAPLACENÍM ZÍSKÁTE – exkluzivní test celokarbonového FS Scott Ransom!

DVOJPŘEVODNÍK, KLASIKA I COMPACT DRIVE – výběr silniček do testu neomezila jen cena (18 000 – 24 000 Kč), ale i další faktor: dva modely jsou vybaveny klasickým dvojpřevodníkem, dva jeho moderní verzí Compact Drive a dva trojpřevodníkem. Co který z těchto systémů nabízí a jak se chovají silničky, které jsou jimi poháněny? Odpovědi v květnovém Velu! K tomu přidáváme – HYBNÉ PÁKY – přehled silničních klik s trojpřevodníkem a Compact drive nabízených na českém trhu.

KULATÁ, PLOCHÁ, NEBO ÚPLNĚ JINÁ? Ač se to napohled nezdá, tvarů silničních je mnoho. Co který z nich dokáže jezdci poskytnout, jsme pátrali v typologickém testu tvarů silničních řídítek.

OKRUH LÁZEŇSKÝ JEN NAOKO – bikový revír z okolí Tachova.

TAM, KDE ČAS ŘÍDÍ SLUNCE – bikování ve francouzském Queyras vás dostane!

JAK SE STAVÍ TRAILY VE WALESU. Nejen kvůli omezením, ale i pro posílení cestovního ruchu se zde staví řada trailů.

ZMĚNA POHYBU PROSPĚJE. Cyklistika, ať chceme nebo ne, znamená pro naše organizmy jednostranné zatížení. Předejít mu můžeme kompenzací – protahováním či zařazováním vhodných doplňkových sportů.

Menu