VELO: 4/2006

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 22.03.2006 Úvodník: Boj bez nepřítele? Fejeton: Kdyby… Ukázky z časopisu:

Popis

196 STRAN!

PŘÍNOS KARBONU KOMPONENT PO KOMPONENTU. Je sexy, exkluzivní, spojovaný s nejlepšími provedeními jednotlivých komponentů. Je chtěný. Platí ale tohle všechno u každého z komponentů? Vždyť karbon je i tajemný – dokáže velmi překvapit, být Jekyll i Hyde. Například na pohled stejná řídítka mohou být jedna tvrdší hliníkových, další měkká jako máslo. Jaké jsou naše poznatky po několika letech zkušeností z testů, pěkně součástku po součástce? Na rovinu o kompozitu!

KŘEHKÉ MARATONSKÉ JISTOTY – zvykli jsme si na velké, a lze říci i kultovní maratony, jejich každoroční pořádání je pro nás jaksi samozřejmé. Je ale jen na pořadatelích, zda příští ročník nebude poslední. Jaká je podstata existence těchto svátků cyklistiky a co je drží při životě?

SHIMANO 2007, ale I DÁL! Japonský gigant opět na jaře představil novinky ze své kolekce pro rok následující, tedy 2007. Ale nejen to! Získali jsme exkluzivní záběry nové elektronické sady Shimano, k nim jako bonus i fotografie nového počinu Sramu.

MILIMETRY NA PŘÁNÍ, aneb osm vybraných modelů XC odpružených vidlic se stavitelným zdvihem v laboratorním testu a tento druh jako téma! Má možnost změny zdvihu přínos, přináší nějaká úskalí? A jaké jsou jednotlivé takto vybavené modely? Odpovídají Fox Talas R, Manitou Black Super RTWD, Manitou Minute 4:00, Marzocchi Marathon XC, RockShox Revelation 426 Air, RockShox Recon 351, RST Omega SC a SR Suntour XC Pro E TAD.

ZÁKLADNÍ SERVIS ODPRUŽENÝCH VIDLIC představuje kroky údržby Marzocchi.

TEST 1 – MTB HARDTAILY 35 000-40 000, skupina se závodními ambicemi. Účastníci: Author Vision, Galaxy Proteus disc, Giant MCM, Kelly´s Mystery, Merida Matts Lite, Pell´s Razer.

TEST 2 – DOSTUPNÁ CELOODPRUŽENÁ MTB KOLA 30 000-35 000 Kč. Do tohoto testu jsme nehledali to nejlevnější, ale kvalitu v dostupné cenové relaci. Testovaná šestice naše předpoklady potvrdila. Za třicet tisíc korun již lze pořídit kvalitní odpružený stroj. Ale pozor, dobře vybírejte, co kus, to jiná mentalita! V tomto testu najdete GT i-Drive 4 4.0, Mongoose Teocali Comp, Rock Machine Adrenaline 2000, Schwinn Rocket Pro, Specialized FSR XC a Trek Fuel 70.

SVALY POD LUPOU – Velo trenér Libor Matějka se podíval hlouběji než jen na kvantitu a kvalitu tréninku či tepovou frekvenci – až pod kůži. Zajímá vás, jak pracují svaly při šlapání, které a jak jsou zatěžovány, kde se berou křeče a další témata protkaná svalovými vlákny a svazky? Přidáváme základní tipy pro automasáž i přehled nabídky masážních prostředků, od základních až po hřejivé a chladivé.

SPORTOVNÍ SERVIS – také silničáře trápí nekonečná a krutá zima, proti stanovenému kalendáři však nelze nic namítat. Několik důležitých závodů je za námi, v dubnovém čísle naleznete poutavé reportáže z nich, navíc i zajímavé profily (stáj Quick Step, Floyd Landis, Thomas Dekker…). V MTB sekci pak přinášíme kalendář světového poháru, pel mel zajímavých přestupů ze světa i z domova, nebo zprávu o velké pražské bikové show! Nechybí ani reportáž z našeho pobytu na tréninkovém kempu Meridy na ostrově Mallorka.

KLENOTY DRUHÉ LIGY. Současné členění profesionální silniční scény budí dojem, jakoby mimo elitářskou Pro Tour nic nebylo. Opak je pravou. Ve stínu vyvolených najdete mnoho jezdců „druhé“ ligy, kteří je dokáží potrápit.

JAN HRUŠKA A SKVĚLÝ ÚSPĚCH OKOLO MURCIE. Honza čtvrtým místem ve velké konkurenci naznačil, že i v kontinentálním týmu se může směle porovnávat s extratřídou!

PŘIHLÁŠKY A PROPOZICE VŠECH ZÁVODŮ VELO MTB SÉRIE 2006 – po silniční sekci následuje praktická porce dat i pro terénáře.

LOOK KG 585 HOSTEM V EXKLUZIVNÍM TESTU! Co dodat ke kolu, které již dovezlo mnoho silničních profesionálů k jejich triumfům.

DONQUIJOTI A VIZIONÁŘI, aneb cyklista jako městský prvek a kolo coby dopravní prostředek.

NA CESTÁCH – domácí bikový revír a ČERNOKOSTELECKO, přejezdy českých a slovenských pohoří a JAVOŘÍ HORY.

CO JE DNES VLASTNĚ STANDARD? MTB řídítka – vlaštovky vs. rovná, karbon vs. hliník a odpovědi v rubrice Na kost.

MINITEST – batoh s vodním rezervoárem Dakine, brýle Spiuk, MTB brzdové špalíky Author, MTB pedály Ritchey, krátké silniční blatníky SKS.

VERSUS – sportovně-turistické tretry Axon a Lake, dresy s dlouhým rukávem EtxeOndo a Nalini.

HLEDÁNÍ VLASTNÍ TVÁŘE – reportáž z jarního veletrhu Sport Prague. Také tento ročník především svou organizací naznačil, že výstava hledá sebe samu. Nic nového, malé množství vystavovatelů, organizátorský pokus. Vybrali jsme pro vás to nejzajímavější.

Menu