VELO: 1/2005

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 16.12.2004 Ukázka z časopisu: Dámský klub

Popis

OCHUTNÁVKA Z VELA 1/2005:

Jako každý rok jsme i letos připravili první číslo dalšího, v pořadí již osmého, ročníku Vela s předstihem, tak, aby se vám dostalo do rukou ještě před Vánoci. Jednička roku 2005 vychází 16. prosince. Ještě než vás necháme nahlédnout do jejího obsahu, rádi bychom se zmínili o jedné změně, kterou jistě sami zaregistrujete hned po otevření časopisu – čeká na vás pozměněná grafická podoba Vela, rubriky i články dostaly trochu jiný kabát. Doufáme, že se vám budou líbit. Jako každý rok také jednička opět přináší mimo články a testy, na něž jste po celý rok zvyklí, několik stran odlehčenějšího čtení.

DVĚ KOLA DO ŠROUBKU. Nápad na článek to byl jednoduchý, veškerá produkce okolo jeho příprav však velmi složitá. Vzali jsme dvě kola, obě pět let v provozu a s desítkami tisíc kilometrů na kontě, jedno pevné a jeden full. Nechali jsme je profesionálním mechanikem rozebrat do šroubku, fotili, hledali závady a hlavně počítali – zajímalo nás, kolik jsme schopni za pět let utratit za kolo peněz. Zjištění bylo hrůzné – teoreticky lze spočítat náklady na jeden ujetý kilometr podle předpokládaných servisních zásahů. Ovšem realita je jiná, díly měníme tu častěji, tu méně, ale hlavně nejen kvůli opotřebení. Výsledek? Náklady na kilometr jsou u jednoho kola 3,70 Kč, u druhého však 8,80 Kč! A z kolika dílů se kola skládají? Fullu jsme napočítali 705, HT pak… Nechte se překvapit!

Něco podobného jste ve Velu ještě neviděli! VELO UVÁDÍ SITCOM na téma partnerského trojúhelníku, v němž mimo NĚJ a JÍ hraje důležitou roli bike. Několik povedených záběrů s nadsázkou, avšak zcela přesně dokumentuje situace z tohoto soužití, pro běžného, kolem nepostiženého člověka jistě zcela nepochopitelné.

ZA KOLEM DO TEPLA. Uvažovali jste někdy, že nebudete čekat na jaro a vyrazíte si zajezdit na kole do teplých krajů? Chystáte se tam za najetím potřebných kilometrů? Právě pro vás jsme připravili kompletní manuál pro tyto cesty – letenky, hotely, přeprava, balení kola, tipy na cyklisticky zajímavé destinace s odkazy.

KOLO A ZIMA, to znamená často nemoci vyjet. Co dělat? Co třeba zvolit k udržení fyzičky některý z náhradních sportů! Některé jsou pro cyklistiku vhodné, jiné už tolik ne.

Závody vyhrávají hvězdy, ovšem NEBÝT SKVĚLÝCH DOMESTIKŮ, mohly by si o vavřínech nechat jen zdát. Povolání domestik k profesionální cyklistice prostě patří, dobrý sluha je v pelotonu ceněn stejně jako ona hvězda. Jak se ale žije ve stínu slávy?

Ze skupin testovaných produktů a kol jednoznačně vyčnívá MEGATEST FULLŮ – šest novinek (Author Era, Kelly~s, KTM, Mongoose, GT a Fuji) podrobně rozebraných na 14 stránkách! V druhém testu jsme naši pozornost zaměřili na MTB HT vybavené řazením Shimano LX Dual Control, které mají ambice oslovit široký okruh zájemců (cenové rozpětí je 30-40 000 Kč).

Rubrika Na kost se zaměřila na SYSTÉMY ZAPÍNÁNÍ TRETER, čeká na vás hned pět párů bot.

Po delším čase přivítala rubrika Versus silniční kola. Zajímá-li vás, jaké stroje sedlají silniční profesionálové, rádi vás na našich stránkách přivítáme v jejich společnosti – LOOK KG486 A CANNONDALE SIX13 jsou velkou výzvou!

CHRAŇME KOLA S DUŠÍ! Moderní současné bicykly jsou krásné, lehké, plně funkční. Kola z let předválečných ale bez jakýchkoliv výrazných servisních zásahů slouží dodnes a dlouho ještě sloužit budou. Podívali jsme se na ně okem sběratele.

Pokud si schraňujete tipy na to, kam na kole vyrazit, připravte si další dvě volná místa – povodím českých řek vás protáhneme OKOLO BEČVY, bikový revír vás pak nasměruje do OBLASTI BLATENSKA.

JSI OPRAVDU ČISTÝ BIKER ČI BIKERKA? Pokud si nejste jisti, možná vám udělá jasno malá anketa do hloubi vaší bikerské duše.

VELO QUÍZ přináší zajímavé fotografie, které se pro běžné použití ve Velu nehodí lépe, než doplněné o kvízové otázky.

Menu