VELO: 6/2004

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 27.05.2004 Ukázka z časopisu: na silnicích jsou bohužel stále cyklisté postihováni neoprávněně

Popis

OCHUTNÁVKA Z VELA 6/2004:

PADLA MAGICKÁ HRANICE! Ještě před nedávnem jste na tomto místě mohli najít číslovku 192 a naše slova o rekordu, který zlomilo květnové číslo. Nyní trumfujeme – na červen jsme vám připravili rovných 200 stran opět zajímavého čtení. Nepadl jen rekord, byla překonána i opravdu magická hranice dvou set stran. Co na nich najdete?

Zcela mimo závody, zajímavé akce, techniku, testy i cestopisy stojí téma, o němž si přesto troufneme říci, že patří k nejzajímavějším v novém Velu – CYKLISTÉ VS. POLICIE. Platná vyhláška o silničním provozu už konečně nic neříká o naší povinnosti vozit na kole chránič řetězu a blatníky, dokonce už počítá i třeba s moderními reflexními materiály coby bezpečnostním prvkem, přesto Policie nadále neoprávněně vybírá pokuty na základě staré vyhlášky. To je jen nástin článku, který najdete v plném i zde na webu jako ukázku z nového čísla. V tištěné podobě časopisu pak na vás čeká jako příloha i malá kartička, na které najdete praktické informace, můžete ji vozit s sebou a použít v případě kontroly příslušníkem.

Prázdniny a léto se blíží, i když si to počasí venku stále nechce připustit. Jako tipy na zajímavé bikové výlety vám přinášíme PRODLOUŽENÝ VÍKEND NA LAGO DI GARDA, italském ráji bikerů, stejně tak i domácí ochutnávku v podobě putování PODÉL ŘEKY JIHLAVY a domácí revírové MTB ježdění NA OKRUHU TŘEBOŇSKEM.

Ten pocit beznaděje zná možná každý – koupíte nový komponent nebo doplněk a při první vyjížďce mu uštědříte nelítostný šrám. Nebo se po delším čase objeví závada, ale vám se ještě nezdá, že by ona součástka odsloužila to, co jste od ní čekali. Přinášíme proto několik MILIONOVÝCH TIPŮ, jak její život zachránit a prodloužit za pár korun.

Nové SHIMANO LX 2005 VE STOPÁCH SADY XT!!! Více není třeba dodávat. Nové Shimano LX pro příští sezonu otáčí klikami Hollowtech II a řadí Dual Controly! Z letošního obleku nezůstal na kameni kámen. A navíc je to sada designově naprosto přitažlivá. Jak moc? Fotografie najdete v novém Velu!

Pokud byste na fotce velké cyklistické grupy barevně označili ty z nás, kteří trpí nějakou chronickou chorobou, možná byste byli překvapeni, kolik barevných lidiček se na vás usmívá. ALERGIE, ASTMA, SRDEČNÍ OBTÍŽE, CUKROVKA, OBEZITA, to vše jsou nemoci, které sice pro cyklistu znamenají omezení, ovšem nikoliv to, že už se na kole nesvezete. Naopak, i mnohý profesionální sportovec soutěží o tituly s některou z nich. Jen je potřeba mít na paměti, co vše si lze dovolit.

Vady zraku jsou ve spojení s jízdou na kole, a tedy s rychlostí, nečistotami a jejími dalšími specifiky, poměrně nepříjemným průvodcem. Někdo sází na brýle, jiný na čočky, další zvolil oční operaci. Každá z těchto cest má svá pro i proti, všem jsme se podívali na zoubek. TÉMA OČI doplňuje do celku pár tipů, jak a podle čeho vybírat SLUNEČNÍ SPORTOVNÍ BRÝLE i anketa DESIGN LÉTA, v níž můžete vybírat mezi tuctem modelů brýlí ty designově nejpovedenější, a nejen to, svého favorita můžete i vyhrát. Sešly se nám brýle v celkové hodnotě 25 000 Kč. Neváhejte a hlasujte!

Na jaře a mnohdy v průběhu celé sezony bývá horní polovina těla tou, která nás nejvíce trápí – bolístky loktů, zápěstí, kříže, okolí lopatek atd. dokáží znepříjemnit vyjížďku. Přinášíme několik tipů, proč se tomu tak děje a jak si lze pomoci – v terénu i při prevenci.

Výběr treter rozhodně nepatří k těm, které lze provozovat jen nad stránkami katalogu. Design sice osloví a upoutá, ale rozhodně je tisíc dalších a důležitějších aspektů. Na všechny je dobré brát zřetel, aby se Z BOTY CYKLISTICKÉ nestala po prvním šlápnutí BOTA ŠPANĚLSKÁ!

SPORT BĚŽÍ NA PLNÉ OBRÁTKY! Český sjezdový pohár začal (reportáž), XC pohár se během krátké doby dostal do své půle (reportáž), maratonská Velo série už je také pěkně nakousnutá (reportáž z Malevilu). Závod Míru měl letos opět velmi zajímavý průběh, i když do celkových výsledků nejvýznamněji promluvila hned první etapa. Dokonale zajištěný závod se zdá nemít žádné nedostatky v organizaci, přesto žádost pořadatelů o zařazení do nejvyšší kategorie závodů Pro Tour nebyla vyslyšena. Pavel Doležel vypráví o zákulisních bojích s UCI. Nechybí ani reportáž z Giro d~Italia a mnoho dalších zajímavých sportovních střípků.

Květen, během nějž se červnové Velo nejvíce připravovalo, se nesl ve znamení mnoha testů. Klasikou jsou kola, první redakční test si vzal na mušku velmi zajímavou kategorii HARDTAILŮ V CENĚ PRŮMĚRNÉHO ČESKÉHO PLATU s nezvykle početnou účastí deseti zařazených kol. Kola za patnáct šestnáct tisíc nás překvapila svou kvalitou. Druhý test jsme propružili v sedle FULLŮ – PRODEJNÍCH BESTSELLERŮ PRO XC v ceně 45-55 000 Kč. Z testů navíc předkládáme praktické jízdní zkušenosti s jedenácti BATŮŽKY VYBAVENÝMI VODNÍMI REZERVOÁRY, dále INTENSE SPIDER, neskutečně rychlý celoodpružený XC nástroj z produkce kultovní sjezdové značky v rubrice EXKLUZIVNÍ TEST PRVNÍ TŘÍDOU, rubrika Na kost proti sobě svedla nejen čtyři kvalitní a dostupná sedla, ale v jejich podání i ČTYŘI RŮZNÁ POJETÍ KOMFORTU. První třetinu má za sebou DLOUHODOBÝ TEST GT ID XC 1.0 A KELLYS SABOTAGE DISC – zatím se objevily jen drobné neduhy u komponentů. A to ještě stále není vše – první sada komponentů zaměřená čistě na freeride a agresivnější pojetí cyklistiky nese jméno SHIMANO SAINT a světlo světa spatřila právě pro tuto sezonu. Velo mělo možnost ji testovat po celé dva měsíce, které díky účasti na sjezdových závodech, skákání na muldách a podobných akcích daly sadě co proto.

Stále více se objevují zprávy o kontaktech mezi pěšími turisty a cyklisty, zpoza hranic od našich evropských souputníků přicházejí zprávy o omezování pohybu cyklistů ve volné přírodě. Jednou z cest budoucna jsou cyklostezky. Jak vznikají ty, které vás neodsoudí k jízdě po asfaltu, ale naopak protáhnou zajímavým terénem či obohatí o návštěvu památky a podobně?

Menu