VELO: 11/2004

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 27.10.2004 Ukázka z časopisu: Slalom mezi paragrafy

Popis

OCHUTNÁVKA Z VELA 11/2004:

Podobně jako zářijové číslo má pro vás i listopadové vydání připraveno příjemné překvapení, které jsme jen zlehka nastínili v reportáži z cyklistického veletrhu Eurobike. Jako PŘÍLOHA VELA vás čeká 44STRÁNKOVÝ SPECIÁL NOVINKY 2005. Postihuje veškeré trendy, které jsou na nás cyklisty připraveny v příští sezoně. A ta už vlastně nenápadně začala. Jasnými trendy jsou karbon i jeho „barevná“ podoba, hydroforming, inteligentní tlumiče i vidlice, pozadu nezůstávají systémy odpružení, velká pozornost je věnována směsím plášťů, mnoho nového se odehrává v kotoučových brzdách, oblečení, přilbách, tretrách i dalších doplňcích. K tomu jako přídavek zajímavé rozhovory, fotografie i postřehy. 44 stran speciální přílohy čeká jen na vás!

Sezona se chýlí ke konci, v této době již připravujeme poslední vydání Vela roku 2004. Nastal čas nabídnout vám opět možnost zajistit si Velo formou předplatného. Podrobné informace najdete na hlavní stránce www.iVelo.cz, jen předesíláme, že i letos jsme pro vás připravili mnoho velmi ZAJÍMAVÝCH CEN, KTERÉ LZE S PŘEDPLATNÝM VYHRÁT.

Jako ukázku z aktuálního čísla najdete na iVelu velmi zajímavý článek PARAGRAFY NA KOLE. Ten poukazuje na právní aspekty pohybu na kole, v prvním dílu se tyto týkají situací, kdy někdo vám, respektive vy někomu způsobíte škodu, ať již na zdraví či materiální – na co si dát pozor, čemu věnovat pozornost, kde hledat pomoc.

Podzim i zima mnohdy svým počasím znamenají vytrvalý útok na NAŠE ZDRAVÍ, je potřeba se ODPOVÍDAJÍCÍM ZPŮSOBEM CHRÁNIT. Mimo odpovídající oblečení je to i správná životospráva, kvalitní regenerace či přizpůsobení intenzity zátěže. Pomoci si ale můžeme k tělu velmi šetrnou a jemu prospívající přírodní cestou – požádali jsme pana doktora Jánošku, lékaře cyklokrosové reprezentace zabývajícího se akupunkturou, o praktické tipy. Řeč bude o čajích, přírodních vitamínech, nápravě prochladnutí, urychlení regenerace bez chemických preparátů apod.

MICHAL PROKOP je jednoznačně nejúspěšnější český biker historie i současnosti. Svůj loňský titul mistra světa potvrdil letošním celkovým vítězstvím ve světovém poháru 4X i třetím místem na MS. PŘEDSTAVÍME VÁM JEJ ZCELA NETRADIČNÍM ZPŮSOBEM!

TŘI svým způsobem PROBLÉMOVÉ TRÉNINKOVÉ SKUPINY si vzal v novém seriálu na starosti odborník – mládež mezi 15-18 lety, cyklista bojující s nadváhou a nadšený amatér. V každé z těchto skupin lze odhalit typické chyby, které brzdí veškerou snahu. Naším cílem bylo ukázat na ně, odhalit příčiny a najít náhradu.

S ochranou zdraví při nepřízni počasí souvisí nejen v této době, ale celoročně praktické doplňky. Věnovali jsme proto pozornost dvěma z nejúčinnějších – LEHKÝM VĚTRUODOLNÝM BUNDÁM A BLATNÍKŮM. Ty na vás čekají v typologickém testu podle jednotlivých systémů, 22 větrovek jsme delší čas proháněli terénem i po asfaltkách, abychom vám je mohli představit se všemi plusy i mínusy v hodnocení PRAKTICKÉHO TESTU.

Jízdní vlastnosti plášťů již nadále nebude ovlivňovat pouze tvar a provedení vzorku, či drátová/bezdrátová verze. Stále více výrobců, ve větším měřítku a s různým přístupem pro získání optimálních vlastností pro různé povrchy sází na SMĚS PLÁŠTĚ. Na co se cyklisté mohou těšit a co očekávat? Více v novém Velu!

NÁKLADNÍ PŘÍPOJNÉ VOZÍKY jsou variantou k batohům i k nosičům, na nichž jsou cyklisté nejčastěji zvyklí převážet svůj náklad. Nabízejí více úložného prostoru, neomezují tolik sportovní jízdu. Vydali jsme se s nimi do terénu, abychom zjistili více. Veškeré informace se samozřejmě současně týkají i vozíků pro děti.

V seriálu Povodím českých řek si vás dovolujeme pozvat do okolí ŘEKY PLOUČNICE, Domácí bikový revír zavítal do OBLASTI BECHYŇSKA na jih Čech.

TEST KOL se zaměřil na nový trend u MTB HT – HLINÍKOVÉ RÁMY S KARBONOVOU ZADNÍ VESTAVBOU, ať už pouze v podobě vzpěr či kompletu včetně vidlice. Proti sobě stanuly čtyři kousky, přičemž velmi zajímavé je, že hned tři z nich mají český původ – LB, Apache a Superior doplnila novinka Gary Fishera. Také rubrice NA KOST vládl karbon, kterým se předvedly čtyři LUXUSNÍ CELOKOMPOZITOVÉ SILNIČNÍ STROJE. Specialized, Trek a Meridu odlišoval pouze způsob konstrukce rámu – monocoque, vnější a vnitřní spojky. Zcela exkluzivní je historicky první test nové sady SHIMANO ULTEGRA, kterou jsme měli k dispozici.

ČEŠTÍ CYKLISTÉ se letos blýskli nejen na poli světového MTB, ale zejména NA SILNIČNÍM MS VE VERONĚ, kde jsme zaznamenali nezvyklé medailové žně. Tomu odpovídá i naše reportáž v novém čísle!

Ztratí závodní XC svou tvář? Tuto otázku jsme si my spolu se všemi zúčastněnými položili poté, co UCI oznámila ZAVEDENÍ SERVISNÍCH DEP V XC.

Další ročník ŠPANĚLSKÉ VUELTY je za námi, opět byl napínavý a skvělý.

Menu