VELO: 9/2003

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 21.08.2003

Popis

OCHUTNÁVKA Z VELA 9/2003:
Po redakčních prázdninách, které utekly neskutečně rychle, se Velo vrací zpět nadupané letní energií. Na co se těšit? Ještě před stručným nahlédnutím do jednotlivých článků třeba na drobnou změnu v podobě časopisu – větší prostor dostaly fotografie!

DESIGNÉR INTENSE A IRON HORSE JE Z ČECH! Tedy ještě donedávna byl. Stejná náhoda, jaké jej podle jeho vlastních skromných slov provázejí celým životem, nás dovedla k Petrovi Šimákovi. Že to jméno neznáte? A znáte originální a přelomový design kultovních kousků z dílen Intense? Pak vězte, že za ním stojí tento mladý Čech, který se řízením osudu dostal do USA, kde více než dva roky navrhoval design nejen pro značku Intense, ale i pro Iron Horse, pracoval graficky i pro firmy Answer či SDG. Jeho život připomíná splnění amerického snu o úspěchu, ovšem v českém podání.

V exkluzivním testu se s námi tentokrát svezl první třídou SANTA CRUZ BLUR. Na to, že tato značka patří k velmi mladým, získaly se její modely pověst dokonalosti. Tento stroj sedlá v ženském týmu Luna Chix po boku Alison Dunlapové také Kateřina Hanušová. Svatý kříž patří k tomu nejlepšímu, na čem můžete brázdit terénem. Tuto šanci aspoň vzdáleně umožňuje náš EXKLUZIVNÍ TEST.

Co ještě včera bylo tajemstvím, přinášíme již nyní v praktickém testu. Ano, řeč je O NOVINKÁCH PRO SEZONU 2004. V drobnějších testech se budete moci dočíst o revolučně prodloužených sedlech FI~ ZI:K či vidlici FOXFORX, která pracuje po vzoru chytrého tlumiče Brain známého ze Specializedu Epic – při jízdě v lehkém terénu či po asfaltu zůstává uzavřena, pružení aktivují až větší nerovnosti. Tedy už žádné hledání uzavírací páčky! A k tomu reportáž z testování nových modelů SCOTT 2004, především jejich nového systému. Ovšem to zdaleka není vše – zatímco Shimano povolilo zveřejnit všechny údaje o své horké silniční novince DURA ACE, která poprvé v historii Shimana PRACUJE S 10 PASTORKY, italské Campagnolo vypustilo všechny zprávy najednou. A že to je šok, tomu věřte! LETOŠNÍ RECORD ROVNÁ SE CHORUS 2004, nový Record je ještě více karbonový a ekonomicky zajímavá sada VELOCE UŽ MÁ TAKÉ DESÍTKU!

Nejen novinky a nejen high end třída vládnou bikerskému světu. Jsou levné odpružené vidlice ve svém chování v terénu opravdu tak nenapravitelné, nebo stačí málo k tomu, aby se proměnily v plnohodnotný nástroj? Více se dočtete v článku věnovaném TUNNINGU LEVNÝCH VIDLIC.

LETOŠNÍ TOUR DE FRANCE byla nejen oslavou stého výročí a svědkem pátého vítězství v řadě fenomenálního Lance Armstronga. Byla opět především dokonalou podívanou, z jejíhož zákulisí vám přinášíme rozsáhlou reportáž.

Aby si silničáři, a nejen oni, přišli opravdu na své, na stránkách zářijového Vela nechybí ani TEST SILNIČNÍCH KOL. A ne ledajakých – kolo s váhou TĚSNĚ NAD HRANICÍ 7 KG, to už je skvost. A takových sériově nabízených modelů se v ostrém testu sešlo hned pět, včetně českého zástupce a další žhavé novinky příští sezony – Scottu C1. Tato značka představuje karbonový silniční model poprvé a hned v plné parádě. SAMOSTATNÝ RÁM VÁŽÍ POUHÝCH 895 GRAMŮ!!

Dalšími díly pokračují cestopisy po domácích luzích, hájích, ale i vodách. DOMÁCÍ BIKOVÝ REVÍR vás zavede do Orlických hor, při reportáži pro seriál ČESKÝM POVODÍM NA KOLE JSME SJELI SÁZAVU. Tato řeka je dokonalým bikovým rájem na zemi. Při jakémkoliv putování se náročnějším z nás mohou hodit geniální PŘÍSTROJE GPS. Článek o nich volně navazuje na prázdninovou stať o využití map při cyklistickém putování.

KROSOVÁ KOLA většina z nás vnímá jako dokonalé univerzály na jedné straně, ovšem na straně druhé jako kola, která se sice mohou pohybovat všude, ovšem vždy s určitým KOMPROMISEM. Jak je velký jsme zkusili zjistit u vyšší třídy obojživelníků (aspoň částečná výbava Shimano LX nebo XT), které jsme prověřili v na jejich náturu náročnějším prostředí těžšího terénu.

Maratonské Velo série mají za sebou několik dalších závodů, z jednoho z nich vzešel i čerstvý mistr republiky na dlouhé trati pro tento rok. Devítka Velo přináší jak reportáže z těchto akcí, tak i PORTRÉT vítěze M-ČR, IVANA RYBAŘÍKA. Vězte, že je to velmi zajímavé počtení o člověku, který je úspěšný a dokáže se prosadit i mezi profesionály ač bez výraznějšího zázemí velkého týmu a při denním studiu vysoké školy. Ovšem ne zadarmo, o čemž svědčí například jeho tvrdá zimní příprava, kdy největším extrémem bylo 160 KM V PATNÁCTI STUPNÍCH POD NULOU! Mezi domácí špičkou působí navíc jako opravdový pure biker – nejen díky neoholeným nohám a nadváze.

Nejen světová klání, ale také domácí závody předvedly mnohá zajímavá zápolení. Nejdůležitějšími z nich byly mistrovské závody, a to jak MTB XC a DH, tak i na silnici.

Rubrika NA KOST se tentokráte nezahryzla do dalších kol, ale do tématu neméně zajímavého – do BIKOVÝCH PLÁŠŤŮ. Čtyři značky, čtyři různé modely a všechny ojety až na plátno!

Dobojováno! SOUTĚŽ DESIGN LÉTA 2003, ve které se 14 přileb snažilo získat vaši přízeň, skončila, šťastní výherci se mohou těšit na skvělé přilby. A pořadí? První místo patří modelu Catlike Kompact, jen velmi těsně skončila druhá Cratoni Tremor Tribal a s již větším odstupem se na třetím místě usadila čistě silničářská záležitost v podobě přilby Giro Pneumo.

Menu