VELO: 5/2001

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 30.11.-0001 Ukázka z časopisu: QUO VADIS, BIKEMARATONY?

Popis

Tohle je jaro? Letošní chladné a deštivé jaro napáchalo mnoho škod. Obchodníci hlásí výrazné propady v tržbách, řádově dokonce v desítkách procent, řada lidí se potácí v opakujících se chřipkových onemocněních a ti, co měli tu sílu, zdraví či odhodlání a vyrazili na kolo, aby teď rozebírali snad i ložiska v nábojích a hlavových složeních. Bláto a mokro je všudypřítomné. A přesně v tomto počasí se odehrával druhý Mountainbike Velo Camp. Zprávy o něm se sice ve Velu 5/01 ještě neobjeví, je to však jeden z nejsilnějších zážitků redakce za poslední měsíce.

Aktuálně Přestože hned v úvodu přiznáváme, že absolutní aktuálnost časopisu ovlivňují uzávěrky a delší doba tisku a distribuce, podařilo se do květnového čísla získat některé opravdu horké novinky. Předně to jsou unikátní fotografie Jana Němce z prvního závodu SP MTB v Napa Valley, Blatterová, Sydorová a Doležal v nových barvách a svým způsobem i Paola Pezzová (i když na zlatou jsme právě u ní poměrně zvyklí.). Těsně před začátkem tuzemského poháru horských kol jsme stihli připravit podrobný pohled do zákulisí, zmapovali tratě i šance jednotlivých jezdců. Poslední den před definitivní uzávěrkou pak protrpěli účastníci Paříž – Roubaix v nelidských podmínkách na stovkách kočičích hlav, v hlubokých loužích a na kluzkém blátě francouzského venkova. Díky spolupráci s renomovanou sortovní agenturou již v tomto čísle můžete najít autentické fotografie a reportáž.

Bikové akce Evropský bikový kalendář je prošpikován akcemi nejrůznějšího druhu. Samozřejmě platí, že člověk by měl nejdříve poznat svoje zápraží a pak teprve hledět za humna (i u nás je akcí a závodů požehnaně). Velké a bájné tratě ale lákají… Některé z nich nejsou vůbec nedostupné, a tak jsme s pomocí zkušených účastníků mezinárodních maratonů a festivalů sestavili stručné charakteristiky nejznámějších z nich.

Černá magie Dva velcí odborníci na karbonové kompozity se podělili o základní informace o karbonu a jeho využití v konstrukci jízdních kol. Je to magie a přitom se to po přečtení těchto osmi stran zdá být všechno tak jasné a pochopitelné. Ještě to ale asi bude pár let trvat, než z karbonu budou i koloběžky našich tříletých ratolestí. Cyklisté, kteří ke své radosti či výkonu chtějí používat špičkové technologie však již dnes vědí, co od karbonu čekat a mohou si toho i dopřát.

Původní rozhovor Říkají vám něco jména Horst Leitner a Paul Turner? Tak tito pánové se s námi podělili o své zkušenosti z vývoje celoodpružených kol, které opepřili svými současnými názory a prognózou vývojových trendů v konstrukci horského kola. Možná vám více řeknou značky AMP, RockShox, Maverick.

Slepýš bez duše Přehled bikových pneumatik pokračuje skupinou takzvaných slicků, pneumatik s hladkých nebo polohladkým vzorkem a skupinou pneumatik bezdušových. Dozvíte se nejen údaje katalogové, ale i přesné hloubky dezénu a tloušťku boků a běhounu. To už jsou údaje s nimž lze při výběru nové gumy nakládat ne? Neustále probíhá dlouhodobý praktický test vybraných modelů pneumatik (v přehledech jsou výrazně vyznačeny), na který se můžete v příštím čísle.

Shimano 2002 Co dodat? Nečekejte šokující novinky ani vývojové zvraty, Shimano kráčí dál svou cestou, na níž je vidět na hony daleko, obzor nedohledět. Byli jsme osobně na prezentaci Shimano on Tour 2002, co jsme viděli a vyfotili se teď můžete dozvědět i vy.

Jihozápadní Švédsko Nejste zrovna vy z těch, co cestovatelské reportáže jen přelistují? Pak udělejte výjimku. Reportáž průvodce německých cestovních kanceláří Jana Heselhuhna je plná mnoha autentických postřehů a psána hodně lehkou rukou. I když vás neosloví zrovna Skandinávie, určitě se alespoň pobavíte.

Fitness Je to neuvěřitelné, Pepa Dressler pokračuje už 22. částí, kromě toho se tentokrát podělil o pravé historky z natáčení, samozřejmě z natáčení jeho videokazety. tréninkový seriál pokračuje získáváním elementární síly a silové vytrvalosti, začínáme se základní metodikou jízdy na biku i na silnici (tentokrát jedeme do kopce) a podrobili jsme vybrané šťastlivce diagnostice pohybového systému – vynikající záležitost.! Začněte každou změn svého životního rytmu právě tím a budete se cítit skvěle!

Menu