VELO: 10/2001

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 30.11.-0001 Ukázka z časopisu: Kopytem sem, pedálem sem

Popis

Na kole za peníze Kolik vás napadne profesí, v nichž se běžně používá jízdní kolo? Moc ne že? A přitom jich jen u nás je poměrně dost. Vyrazili jsme k zástupcům některých z nich a v ideálních případech s nimi strávili jednu směnu. Ideálním případem se v tomto případě míní ten případ, kdy onen pracovník kolo používal právě v těch dnech, kdy se pořizovala reportáž, což, jako na potvoru nebyl případ policistů. Ti zrovinka stáli u přechodů před školami, ale posedět s nimi pár hodin ve služebně a popovídat o kolech také stojí za to. Pak tu máme najeté kilometry s profesionálním závodníkem, pár štací s pošťačkou a několik život ohrožujících zážitků s kurýrem i dlouhou noc s myčem okem. Stálo to za to.

Eurobike slovem i obrazem Tradiční veletrh, tradičně největší v Evropě, tradičně na stránkách časopisu Velo – to je Eurobike ve Friedrichshafenu. Tentokrát jej redakce Vela obsadila nebývale silně, pěti členy. Reportáž plná poznatků, dojmů i fotografií, podložená dlouholetými zkušenostmi a pravidelnými návštěvami veletrhu vystihuje trendy příští cyklistické sezóny.

Problém koňských kopyt Stále sílící obliba hypoturistiky s sebou přináší nesčetně problémů. V každé vísce je dnes stáj nebo ranč a prvními, kteří na stopy či zvířata samotná narážejí jsou bikeři. Vyznavači obou skupin pohybu patří do přírody, obě aktivity jsou chvályhodné, zdraví prospěšné, avšak jdou hmatatelně proti sobě. Co s tím? Článek na toto téma možná nedává odpověď, avšak přinejmenším jej otevírá a upozorňuje na závažnost budoucího možného konfliktu s předstihem.

Maratonské epizody Adidas Transalp Challenge, jeden z nejtěžších bikových závodů vůbec očima českých bikerů a autentický rozhovor s jedním z nejlepších extrémních bikových vytrvalců Patem Norwillem nejen o Aljašce.

Testy vesty, tandemy s kolama na zemi a potěšení se systémy odpružení
Přehled vest a jejich typologické třídění je tím, co právě na sklonku podzimu přijde vhod. Nekonečné téma odpružení horského kola, tentokrát pohledem kategorizace do skupin. Jejich zástupci se podrobili testu v tomto měsíci, někteří i v minulých číslech. neméně atraktivním tématem jsou tandemy. Poptávka roste, jejich nabídka na trhu je však mizerná.

A perlička na závěr Po zajímavých materiálech ze sportu domácího i zahraničního a autentického rozhovoru s vítězem SP MTB Rolandem Greenem, který se poté stal i světovým šampiónem je tu právě reportáž z Vailu, místa konání mistrovství světa horských kol. Jen deset dnů poté, co Kanaďan Green proťal cílovou pásku s rukama nad hlavou jako mistr světa na druhé straně ze mě koule, vychází v Čechách časopis s fotografiemi z tohoto závodu. Tak jako rozhovor vznikal s předstihem, stejně intuitivní je umístění Briana Lopese na vnitřní plakát. Také on ve Vailu zvítězil, i když v jeho případě je tomu trochu jinak…. on letos vyhrál všechny závody dualu, v nichž nastoupil na start.

Menu