Velo 12/2017

89 

Koupit elektronickou verzi

Popis

TÉMA ČÍSLA

CYKLISTA A TMA: DOMA, NEBO VENKU?

Nedá se nic dělat, k cyklistům ne úplně vlídné období je tu, den se zkrátil na minimum a kdo se chce hýbat, musí se vypořádat s tmou. Schovat se před ní domů? Anebo vyjet řádně připraven ven? Rozsáhlé téma přináší zajímavé články týkající se obou variant.

 

– vliv jízdy na trenažéru na rám kola

Mít či nemít obavy o své kolo trápené na trenažéru? Víme, že…

 

– trenažérová moderna

Možná vás stejně jako nás překvapí, kolik toho umí a dokážou nabídnout současné trenažéry a válce. Že se jedná o aplikace, komunikaci s telefony apod. a virtuální cyklistiku, už asi tolik nezaskočí.

 

– virtuální cyklistika – aplikace Zwift

Jeden příklad za všechny, a rovnou asi ten nejzářnější. Zwift přináší domácímu trápení jiskru a zábavu. Ač budete v obýváku sami, můžete vyjet s přáteli, zazávodit si anebo si užít řadu dalších možností.

 

– noční trénink a organizmus

Velo trenér MUDr. Ondřej Vojtěchovský řekne, zda a jak ubližujeme organizmu pozdně večerním či nočním pohybem. A přidá pár praktických tipů a rad.

 

– test výkonných světel

Devět modelů s výkonem nad 500 lm v přímém nočním souboji pod dohledem fotoaparátu i luxmetru. Testované kousky: BBB Sniper, Blackburn Countdown 1600, Fenix BC30R, Force Glow-2, Garmin Varia UT800, Knog PWR Trail, Nexelo USB 1000 lm, Lezyne Deca Drive 1500i a Silva Trail Speed X.

BONUS: Tipy na praktické doplňky, samozřejmě veskrze reflexní!

 

– rušení přírody

Při nočním ježdění jsme jen návštěvníky přírody, rušivějšími než ve dne. Proč přesně noční jízdu zvážit, odpoví odborník (a sám také cyklista) z brněnské univerzity.

 

– šest osobností a noční rejdy

Jan Škarnitzl, Jana Bártová, Michal Červený, Barbora Průdková, Radomír Šimůnek a Jiří Fikejz

 

 

ROK NA TRAILU

Zbrusu nová rubrika bude měsíc za měsícem sledovat dění ve vybraných trail centrech očima jejich tvůrců – a chybět nebudou ani více či méně související témata. Našimi respondenty budou Pavel Horník (Rychlebské stezky), Jan Rejl (Trutnov Trails), Roman Kalabus (Bike resort Valašsko), Petr Miško (Trail of Life), Martin Píša (Trail Park Klínovec) a Lukáš Černý (Bikepark Tanvaldský Špičák).

 

ROZHOVOR

MUŽ, JEHOŽ DEN MÁ VÍCE HODIN

Český punkový ultracyklista Daniel Polman o svých výzvách nejen sportovních.

 

LEDEM A PÁROU ISLANDU

Nečekejte žádnou reportáž z extrémní výpravy, ale příběh normálního bikování. I v téhle nádherné zemi je to totiž v sedle biku paráda – a s nádhernými kulisami.

 

OCELOVÉ REPETE

Pokračovatelé české rámařské školy nejsou na domácí půdě příliš známí, jejich špičkové produkty si však záhy našly cestu do celého světa.

 

TESTY

♦ HÁTÉČKA ZA PADE

pevný hliníkový rám, cena 50 000 Kč, rubrika Souboj čtyř: Cannondale Trail 1 vs. Giant Fathom 29 1 GE vs. Specialized Chisel Expert 1X vs. Stevens Colorado 401

 

♦ AUTHOR A-RAY 29 TEAM

velmi povedený dárek k 25. výročí domácí značky

 

♦ ORBEA OCCAM AM M30

allmountainová radost ze Španělska

 

♦ komponenty a doplňky: „chytrý“ trenažér Elite Qubo Digital Smart B+, GPS cyklopočítač Giant Neostrack, přenosná tlaková myčka Aqua2Go Pro P1, nepromokavá bunda Endura MT500 II, MTB pláště Vredestein Black Panther Xtreme a zcela nové pedály Look X-Track Race

 

♦ DLOUHODOBÝ TEST 2018

HAIBIKE XDURO FULLSEVEN CARBON 8.0

ani v letošní dlouhotrvající prověrce nebude chybět motor

 

TRÉNINK PRO CYKLISTICKOU VĚTŠINU

Nový tréninkový seriál myslí na normálního cyklistického smrtelníka, na hobíky (i nezávodní) s minimem volného času – operuje s 20–30 hodinami měsíčně. Připravili jsme pro vás i tréninkový deníček.

 

OSMNÁCT KROKŮ KE STŘÍBRU

Cyklokrosový junior Tomáš Kopecký ukořistil při ME v Táboře nejcennější kov naší výpravy. Sledovali jsme jeho závodní den skoro hodinu po hodině, přidali rozhovor s jeho trenérem i příběh rodiny žijící v Holandsku. A také vyprávění hobíka jedoucího mistrák Evropy.

 

HRAJEME O BIKE ZA 53 990 Kč!

Poslední kolo soutěže plné lákavých cen. Pro jejich zisk stačí trocha šikovnosti a vědomostí. Zkuste zde.

 

PSYCHOLOGIE SPORTOVNÍHO VÝKONU

Pořád nás něco žene vpřed. Výzvy vnitřní i vnější. Různé. To, že každý milujeme na sportu něco jiného, je správně. Více už sportovní psycholog.

 

NA SILNIČCE NA EVEREST!

Everest Challenge nebo také Everesting je již klasická vytrvalostní výzva pro sportovce, která spočívá v nastoupání nadmořské výšky Mount Everestu, tedy 8848 vertikálních metrů, v podstatě kdekoliv, ideálně však na jednom stoupání. Letos zkraje roku ji například absolvoval silničářský ex-profesionál Jens Voigt a pár lidí z České republiky to už má taky za sebou.

 

 

 

Menu