Cykloturistika: 12/2004

64 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 18.11.2004 Ukázka z časopisu: Tak trochu jiné Čechy

Popis

Informace pro předplatitele, včetně dárkového kupónu najdete hned na prvních stránkách časopisu.

Pro poslední číslo letošního roku jsme pro vás připravili vědomostní soutěž o kolo Author Reflex SX 2005 s duralovým rámem, vidlicí RST a komponenty Shimano Alivio a Deore v hodnotě 13 590 Kč. Desítka dalších vylosovaných šťastlivců dostane drobné ceny od Authora a vydavatelství časopisu Cykloturistika. Do slosování budou zařazeny všechny odpovědi s maximálně dvěma chybami. Odpovídat můžete poštou i mailem, ale nejpozději do konce tohoto roku. (Na obálku nebo do mailu připište “soutěž”.)
Správné odpovědi, včetně jmen vylosovaných, budou zveřejněny v č. 2/2005. Další info v časopise.

Dlouhé zimní večery si můžete zpříjemnit zajímavých počtením o jihovýchodní Asii a snít o tom, že se třeba také někdy podíváte do Vietnamu, Kambodži a Laosu. Jaké tam jsou podmínky pro cykloturistiku, jací jsou místní lidé, jak je tam draho, resp. levně, se dočtete v zahraniční cyklotrase.

Pokud chcete ještě vyrazit na kolo v těchto měsících, případně si připravit nějakou hezkou cyklotrasu na jaro, využijte našich čtyř domácích seriálů – víkend, domácí cyklotrasa, domácí výšlap nebo zázraky přírody. Na víkend vás pozveme na dvě vyjížďky kolem Lysé nad Labem, v domácí cyklotrase na Přešticko po stopách Černínů z Chudenic, na severní Moravu na výšlap kolem Králického Sněžníku a za zázraky přírody naopak na jižní Moravu, neboť na novomlýnských nádržích lze najít u nás vzácného orla mořského.

Jak jsem závodil s potokem, takový je název velmi poetického fejetonu, při kterém mrazí až v zádech a který vyšel z pera Jaroslava Cihláře. Tento fejeton byl uveřejněn v roce 1973 v deníku Československý sport. Poutavé vyprávění o ctižádosti, fantazii i neobyčejně romantické duši tohoto velikána české cyklistiky je aktuální a dojímavé dodnes.

Velmi oblíbeným výletním a rekreačním místem na východním okraji hlavního města je Klánovický les, který je protkán množstvím širokých a rovných lesních cest, jež vytváří rozsáhlou provoúhlou síť, která umožňuje nepřebernou kombinaci projížděk. Oblastí Klánovického lesa protéká několik vodních toků nejrůznější velikosti. Kromě Rokytky a Říčanského potoka, přímo pramení v Klánovickém lese potoky Šestajovický, Horoušanský Blatovský a Běchovický. Za posledně jmenovanými se vydáme v seriálu řeky, říčky a potoky.

Možnosti, podmínky, omezení či cykloturistické novinky v Národní parku Šumava v miniseriálu cyklistika v národních parcích.

Máte také starší kolo, slouží vám, ale už to není, co to bývalo, je to ale váš miláček a nechcete se s ním rozloučit. Přesto kdybyste spočítali všechny opravy, možná by to vyšlo už na nové kolo. A tak přemýšlíte, jestli to vlastně má cenu. Vžili jsme se do vaší role a bilancovali s vámi. Jak skutečně staré kolo je kolo “staré” deset let? Dva příběhy dvou kol. Autorem jednoho z příběhů je Andrej Halada, redaktor týdeníku Reflex a tvůrce knihy Na kole křížem krážem po Čechách, kterou napsal na základě jízd, jež podnikl na kole, které hraje hlavní roli prvního příběhu.

V posledním díle seriálu technická poradna vám vysvětlíme, jak seřídit hlavové složení.

Lucka Kovaříková a Michal Jon mají za sebou více jak dvě třetiny své cesty. Zbývá jim poslední ze všech kontinentů – horká Afrika – a pak už návrat domů. Jak se vyrovnávají se všemi nástrahami, jaké jsou vztahy mezi nimi, jaké mají spojení se světem – to vše jsou otázky, na které jste se mohli v minulých měsících zeptat. Všechny vaše všetečné dotazy jsme jim poslali a oni na ně s nadsázkou a vtipem odpověděli.
Z těch, kteří byli zvídaví, jsme vylosovali tři výherce, jež od nás dostávají předplatné na příští rok. Výherce najdete v časopise, přímo u tohoto článku.

A další pravidelné rubriky – příběh jízdního kola, toulky s kreslířem, na trhu, cykloknihovna, mozaika cykloturistiky, rozhledny, z novin.

Menu