TREK – výběr z nabídky elektrokol 2022

28.7.2022
Jeden z gigantů světového cyklistického byznysu pochází z amerického Wisconsinu a skrývá se pod čtyřmi známými písmeny Trek. Značka je známá na širokém poli jízdních kol od těch pro vrcholový sport až po děti nebo masové použití. Do toho vstupuje i s ucelenou řadou elektrokol a ne příliš poklidné e-bikové vody čeří svým inovátorským přístupem. Trek těží ze své zkušenosti se stavbou jízdních kol všech kategorií, proto i její elektrokola vynikají především jízdními vlastnostmi a tím, co kolo dělá kolem. Motorové jednotky integruje do svých koncepcí citlivě a uvážlivě a zbytečně neexperimentuje. Brzo vyrazil do boje s konkurencí s baterií zcela integrovanou do rámu a vyjímatelnou pomocí vlastního patentu RIB. S nástupem elektrokol s menším výkonem Trek rozvinul spolupráci i se značkou Fazua, jejíž motory používá jak u kol silničních, tak u naprosté novinky, vycházející z originální konstrukce celoodpruženého XC rámu Supercaliber – modelu E-Caliber. Ať už chcete kapotované městské kolo, karbonový full s velkými zdvihy nebo rychlou silničku, vše pod touto značkou najdete a vše bude mít vyzrálý a nezaměnitelný styl a maximální kvalitu.

www.trekbikes.com

E-Caliber 9.8 XT

272 690 Kč

Lehké karbonové MTB elektrokolo, na kterém se jezdí jako na tradičním superzávodním XC kole a které tak i vypadá. Je osazeno stejnými závodními díly jako Supercaliber, k nimž patří integrovaný tlumič IsoStrut. Pohonný systém lze také celý odstranit a ponechat kolo v nemotorizované podobě. Je ideální pro nadšené XC jezdce, kteří chtějí víc jezdit, nebo držet krok s rychlejšími kamarády. Motor Fazua Evation a 250Wh baterie zajišťují adekvátní podporu, po jejich vypnutí není cítit žádný odpor. Pohon Shimano XT, teleskopická sedlovka Bontrager Line Elite a karbonová kola Kovee Pro 30 se zadním nábojem Rapid Drive pro okamžitou aktivaci.

E-Caliber 9.6

185 690 Kč

Pokud lze v této hvězdné kategorii hovořit o úsporné variantě, je to model 9. 6. Má Shimano XT/Deore, ale to, co dělá E-Caliber tím, čím je, což je konstrukce rámu a tlumiče. Je osazen stejným zadním odpružením IsoStrut jako vítěz mistrovství světa Supercaliber. Poskytuje ideální kombinaci pohodlí a trakce bez vyšší hmotnosti. Když není dopomoc zapotřebí, lze motor a baterii z kola vyndat, což sníží jeho hmotnost o 2,9 kg. Nasazením přiloženého krytu proměníte dolní trubku v extra úložný prostor. E-Caliber je vybaven softwarem Black Pepper, který zajišťuje okamžitou odezvu motoru při šlapání, poskytuje dopomoc v širším rozpětí kadence a umožňuje přizpůsobit nastavení. S pohonným systémem Fazua se jezdí jako na tradičním kole.

 

Rail 9.7

212 690 Kč

Silný motor, velká kapacita baterie, velké zdvihy odpružení, velká kola, nejlepší komponentové vybavení, nejlehčí možný karbon rámu, už není, kde vylepšovat a kde přidávat. To je kolo do nejtěžšího terénu, které hodně odpouští a hodně přidává. Zdvihy 160/150 mm, kola 29“. Nový motor Bosch Performance Line CX je lehčí, menší a tišší než předchozí modely. Chytrý režim eMTB automaticky přizpůsobuje dopomoc podle terénu a energii umí přesně dávkovat. Baterie je samozřejmě vyjímatelná. K tomu sada Shimano SLX, karbonový rám OCLV, teleskopická sedlovka, čtyřpístkové brzdy, příprava pro bezdušové provedení obutí – není co dodat.

 

Rail 5 625W

142 690 Kč

Je to takové taxi, které jezdce hodí zpátky nahoru na kopec. Elegantní, rychlé, lehké, baterie je ukrytá, motor maličký tak akorát. Díky výkonu motoru Bosch Performance CX jste v mžiku zpátky na startu a díky vyšší kapacitě baterie tak můžete jezdit celý den. Přirozené plynulé přidávání rychlosti, díky němuž baterie vydrží déle, zajišťuje systém eMTB Lite. Rám má zdvih 160 mm, vidlice může být až do zdvihu 170 mm. Jednoduchým otočením Mino Linku lze nastavit úhel o půl stupně a výšku středového složení o 10 mm, což výrazně ovlivní jízdní charakteristiku. Braking Pivot umožňuje pružení pracovat nezávisle na tom, zda jsou právě v akci brzdy či nikoliv. Řazení Shimano Deore, sedlovka je samozřejmě teleskopická a kola 29“.

 

Powerfly FS 7

162 990–168 690 Kč

Drtič drsných trailů i prudkých stoupání, který zvládne i delší náročné trasy. Hliníkový rám, zdvih 100 mm, uvnitř ukrytá RIB baterie. Vidlice pracuje v rozsahu 100–120 mm, to podle velikosti rámu. Motor Bosch Performance CX 250 W, krouticí moment 85 Nm, ovladač Bosch Kiox opatřený i ochranou proti krádeži, baterie Bosch Power Tube 625. Teleskopickou sedlovkou lze snížit posed až o 130 mm u větších rámů, nebo o 100 mm u rámů nižších. Kola 29” obutá do pneumatik šíře 2,4” lze je změnit i na bezdušovou variantu. Menší velikosti rámu S a XS mají kola o průměru 27,5”.

 

Powerfly 5

113 690 Kč

Pokud vás nedostanou elegantní křivky a dynamický vzhled, pak to u tohoto modelu nepochybně zvládnou argumenty v podobě technické specifikace. Lehký a odolný hliníkový rám s elegantně vyřešeným zabudováním a ochranou velkokapacitní 625Wh baterie a motorem Bosch Performance CX, který má výkon 250 W a krouticí moment 85 Nm, je postaven v hodně sportovní geometrii. Vidlice RockShox Recon RL se zdvihem 120 mm (u velikosti rámu XS pouze 80 mm). Řazení je Shimano XT/Deore 1×12 má značné rozpětí, takže nebude problém zdolat jakýkoliv terén. Přestože má Powerfly „Pětka“ velmi sportovní ambice, nepohrdne ani vybavením nosiči na pohodovou vyjížďkou, taktéž můžete zapojit externí světla na baterii.

 

Powerfly 4

94 690 Kč

Takhle to může nejlépe dopadnout, když je tlak na cenu, ale konstruktér nechce udělat žádné funkční ústupky. Powerfly 4 je od Treku cenově nejvýhodnější horské elektrokolo, ale nepostrádá nic, co by kolo do terénu mělo mít. Baterie integrovaná do rámu, motor Bosch Performance CX s krouticím momentem nejsilnějších strojů 85 Nm, výkon 250 W, řazení Shimano Deore 1×10. Vidlice s možností uzamčení pracuje v rozsahu do 120 mm, pouze u velikosti rámu XS je limitem zdvih 80 mm, 29” kola zaručují pohodový průjezd terénem a šíře pneumatik 2,3” respektive 2,35” je za spolehlivou trakcí i pohodlným odpružením.

 

Domane LT+

144 990–159 990 Kč

Karbonové silniční/gravel elektrokolo pro všechny, kteří si chtějí dopřát opravdový zážitek s malou dávkou podpory ve chvílích, kdy to je vyloženě nevyhnutelné. Elegantní, malý, lehký a výkonný pohon Fazua s 250Wh baterií jezdce v případě potřeby podpoří dávkou energie. Základem kola je lehký rám a vidlice z karbonu OCLV řady 500, nechybí v rámu ani zadní a přední tlumicí prvek IsoSpeed, který dodává jezdci velkou dávku pohodlí. Řazení Shimano Ultegra 2×11 a hydraulické kotoučové brzdy. Endurance geometrie rámu maximalizuje ovladatelnost a odezvu prostřednictvím speciálně přizpůsobeného rozložení hmotnosti cyklisty. Řada karbonu OCLV, z něhož je rám vyroben, se vyznačuje vyvážením nízké hmotnosti, odolnosti a tuhosti.

 

Allant+ 9S

159 990 Kč

Budoucnost městské i příměstské dopravy, stejně tak s ním překonáte dlouhé vzdálenosti a užijete si i rychlé víkendové vyjížďky. Elegantní rám se špičkovými parametry a zcela integrovanou 625Wh baterií Bosch PowerTube, velmi výkonný pohonný systém Bosch Performance Speed (250 W, 85 Nm), který udržuje rychlost až do 45 km/h, a ovladač Kiox. Výkonné čtyřpístkové kotoučové brzdy, integrovaný systém předního a zadního světla, blatníky, zadní nosič a tuhá 27,5 palcová kola s pevnými osami. Odpruženou vidlici a sedlovku, řemenový pohon CVT s minimálními nároky na údržbu a promyšlené detaily jezdci na elektrokolech zajisté ocení.

 

Verve+ 2 Stagger

68 990–78 990 Kč

Toto elektrokolo je osazeno díly, které kladou důraz především na pohodlí a bezpečnost, jako jsou např. vidlice a sedlovka tlumící nerovnosti cesty, hydraulické kotoučové brzdy, široké stabilní pláště a přední i zadní světla, integrovaný zámek, zadní nosič pro převoz lehkého nákupu. Nízký rám je určen pro pohodlný nástup a sestup. Kdo má potíže s mobilitou, s rozsahem kloubního pohybu, ocení tento rám nejvíc. Motor Bosch Performance Line Cruise má pěkný výkon 250 wattů a důstojný krouticí moment 65 Nm, který umožní snadný rozjezd z nuly i rychlý průjezd křižovatkou.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu