Trek – Výběr z nabídky elektrokol 2021

5.5.2021

Americká značka Trek patří k jedněm z gigantů, k nejvýznamnějším značkám jízdních kol na celé planetě. Není proto divu, že i ona zachytila celosvětový trend elektrokol, ba co víc, stala se brzo jedním z jeho hlavních hybatelů. Trek těží ze své zkušenosti se stavbou jízdních kol všech kategorií, proto i její elektrokola vynikají především jízdními vlastnostmi a tím, co kolo dělá kolem. Motorové jednotky integruje do svých koncepcí citlivě a uvážlivě a zbytečně neexperimentuje. Brzo vyrazil do boje s konkurencí s baterií zcela integrovanou do rámu a vyjímatelnou pomocí vlastního patentu RIB. Trek jde při vývoji kol svou vlastní cestou a má svůj osobitý přístup, ale je zvyklý spolupracovat jen s těmi nejlepšími, proto je hlavní osou jeho motorizace značka Bosch. Až s nástupem elektrokol s menším výkonem Trek rozvinul spolupráci i se značkou Fazua, jejíž motory používá jak u kol silničních, tak u naprosté novinky, vycházející z originální konstrukce celoodpruženého XC rámu Supercaliber – modelu E-Caliber. Trek pokrývá celou škálu kategorií jízdního kola desítkami modelů a o totéž se úspěšně snaží i v případě elektrokol. Ať už chcete kapotované městské kolo, karbonový full s velkými zdvihy nebo rychlou silničku, vše pod touto značkou najdete a vše bude mít vyzrálý a nezaměnitelný styl a maximální kvalitu.

www.trekbikes.com

 

E-Caliber 9.9 XX1 AXS

Ještě nevychladly emoce veřejnosti po představení úplně nového a revolučního celoodpruženého rámu závodního XC kola Supercaliber s originálním uchycením tlumiče IsoStrut, a značka už přispěchala s jeho motorizovanou variantou E-Caliber. Lehký malý motor nižšího výkonu dodala Fazua, tenká baterie je uschována v mírně rozšířené spodní rámové trubce karbonového rámu OCLV. Celý pohonný systém Fazua Evation 1.0 lze vyndat a kolo používat jako analogové.

349 990 Kč

Rail 9.9 XTR

Silný motor, velká kapacita baterie, velké zdvihy odpružení, velká kola, nejlepší komponentové vybavení, nejlehčí možný karbon rámu. To je kolo do nejtěžšího terénu, které hodně odpouští a hodně přidává. Přední vidlice vyžehlí nerovnosti zdvihem 160 mm, zadní stavba pracuje v trakci jen o 10 mm menší. Nový motor Bosch Performance Line CX je lehčí, menší a tišší než předchozí modely. Navíc svižněji reaguje a s kolem více splývá, je i účinnější, takže na jedno nabití baterie dojedete dál. K tomu sada Shimano XTR, karbonové vlákno OCLV.

299 990 Kč 

 

 

E-Caliber 9.8 GX

Lehké karbonové MTB elektrokolo, na kterém se jezdí jako na tradičním superzávodním XC kole a které tak i vypadá. Je osazeno stejnými závodními díly jako Supercaliber známý z tratí světového poháru, k nimž patří integrovaný tlumič IsoStrut. Má elegantní malý pohon Fazua Evation a 250Wh baterii. Po jejich vypnutí není cítit žádný odpor. Pohon Sram GX Eagle, teleskopická sedlovka Bontrager Line Elite a karbonová kola Kovee Pro 30 se zadním nábojem Rapid Drive pro okamžitou aktivaci.

224 990 Kč

 

Allant+ 9.9S

Allant+ 9.9S je parádní elektrokolo, kterým klidně můžete nahradit svůj vůz. S motorem Bosch Performance Speed a baterií s extra dojezdem. Elegantní karbonový rám se špičkovými parametry a zcela integrovanou 625Wh baterií Bosch PowerTube, velmi výkonný pohonný systém Bosch Performance Speed (250 W, 75 Nm), který udržuje rychlost až do 45 km/h, a ovladač Kiox. 12rychlostní řazení Shimano XT/SLX, výkonné čtyřpístkové hydraulické kotoučové brzdy pro brzdný výkon za každého počasí, integrovaný systém předního a zadního světla.

189 990 Kč

 

Domane + LT

Domane+ LT je karbonové silniční elektrokolo pro všechny, kteří si chtějí dopřát opravdový zážitek ze silnice s malou dávkou podpory. Základem kola je lehký rám a vidlice z karbonu OCLV řady 500, nechybí v rámu ani zadní a přední tlumicí prvek IsoSpeed. Lehký, rychlý a výkonný motor Fazua Evation má 250Wh baterii. Dalšími důležitými komponenty jsou pohon Shimano Ultegra 2×11 a hydraulické kotoučové brzdy. Endurance geometrie rámu maximalizuje ovladatelnost a odezvu prostřednictvím speciálně přizpůsobeného rozložení hmotnosti cyklisty.

144 990 – 159 990 Kč

 

Powerfl y FS 4 625

U tohoto nekompromisního celoodpruženého mountainbiku je pozoruhodná jedna věc: koncept Smart Wheel Sizing. Znamená to, že u rámů větších velikostí jsou použita větší kola o průměru 29“ a u velikostí menších kola s průměrem 27,5“. Hlavním rysem tohoto stroje je síla, výkon v terénu. Motor Bosch Performance Line CX nabízí točivý moment až 85 Nm a chytrý režim eMTB. Teleskopická sedlovka, je opět pozvánkou do technicky složitého terénu. Zdvihy 120/100 mm jsou dokonalým kompromisem.

124 990 Kč

 

Powerfly 5

Pokud vás nedostanou elegantní křivky a dynamický vzhled, pak to nepochybně zvládne technická specifikace. Rám s elegantně vyřešeným zabudováním a ochranou velkokapacitní 625Wh baterie a motorem Bosch Performance CX, který má výkon 250 W a krouticí moment 85 Nm s dopomocí až do 25 km/h, je postaven v hodně sportovní geometrii. Vidlice RockShox Recon RL se zdvihem 120 mm (u velikosti rámu XS pouze 80 mm) umožní kolu projet složitým terénem. Převody ovládá řazení Sram Eagle 1×12 v opravdu značném výkonovém rozpětí. Přestože má Powerfl y „Pětka“ velmi sportovní ambice, nepohrdne ani vybavením nosiči.

108 990 Kč

Domane+ ALR

Když spojíte motůrek Fazua, který dává výkon 250 Wh, s hliníkovým rámem a sadou Shimano 105, dostanete silniční kolo bez jízdních kompromisů. Domane se jeví jako ideální kolo pro kondiční jízdy i turistické výlety. Motor netrhá za pedály, ale sílu dávkuje tak, že je velmi blízká jízdě na klasickém silničním kole, přechod mezi režimem podpory a režimem bez podpory je velmi jemný. Rozpětí dodávaných velikostí od 49 do 61 cm jistě osloví cyklisty extrémně vysokých i menších postav.

107 990 Kč

 

Powerfly 4

Nejvýhodnější model z nabídky a přitom celkový vzhled i zpracování jsou na nejvyšší úrovni. Jedná se o horské elektrokolo s pevným rámem a odpruženou vidlicí s výkonným motorem a intuitivním ovládáním, které je používáno i u nejdražších modelů. Za výhodnější cenou stojí baterie s nižší kapacitou a výběr vhodných dílů. Tam, kde kompromisy nejsou na místě, tam se jim Trek umně vyhýbá, to platí především o motoru Bosch Performance Line CX s točivým momentem 85 Nm.

89 990 Kč

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu