TEST ROCK MACHINE Torrent INT E70-29 B Lady

22.7.2022

Do své 27. sezóny vstupuje česká značka Rock Machine s rozšířenou modelovou řadou elektrokol. Budete mít opravdu hodně nového na výběr: endura ve specifi kaci mullet, integrovaný e-gravel, širokou nabídku elektrokol s komfortním nízkým nástupem se zachováním ryze bikové geometrie, hravé hardtaily s trailovou geometrií nebo praktická a lehce ovladatelná městská kola, to vše s motory Shimano, Sport Drive a Bosch. Ten má i Torrent, stejně jako dalších osm modelů. Naladěn je na dostatečný výkon 65 Nm, ten ve spojení s baterií 625 Wh, koly s ráfky 29“ a pneumatikami se snadno odvalujícím se vzorkem posune akční rádius uživatele. O využití a univerzalitě přispívá i možnost kolo snadno vybavit nosičem, blatníky, zámkem, světly i stojánkem a pak vyrazit na expedici.

www.rockmachine.us/cz

Technický popis: rám Alu 6061 T6 * vidlice RockShox Judy Silver, 120 mm * sedlovka odpružená, One1, 30,9 mm * kliky Samox EC39, 38 z. * řazení Shimano Deore, 1×10 * přehazovačka Shimano Deore * kazeta Shimano Deore, 11–46 z. * brzdy Shimano MT4100, čtyřpístkové, 180 mm * ráfky WTB SX 19 * pláště WTB Ranger TCS, 29×2,25″  * velikost M * hmotnost 22,6 kg * motor Bosch Performance Line Cruise, 250 W, 65 Nm * baterie Bosch, 625 Wh  * cena 86 990 Kč

První dojmy testerů:

Jan: Chybělo mi trochu síly do nejprudších kopců, na turistiku je to super kolo, tichý motor, přechod mezi dopomocí a vlastním výkonem plynulý.

Martin: Motor má velkou sílu při první akceleraci, cítil jsem velký rozdíl mezi tím, když se šlape frekvenčně, tam pomáhá velmi. Jakmile se se v prudkém stoupání frekvence zmenší, motor na to reaguje. Je třeba s tím počítat a správně řadit. Na první pohled bike, v terénu mě několikrát podržely skvělé pláště, ale pro mě pocitově spíše něco mezi trekingem a bikem. Pokud je takto zařazen, je to v pořádku.

Tomáš: Rovina, cyklostezky, lehčí terén tam je jeho domov. Kolo úplně bez problémů, čitelný projev motoru, jezdec se může soustředit jen na jízdu, o kole v dobrém slova smyslu jezdec neví.

Dojezdová vzdálenost: 50 km
Celkový počet bodů: 3,58
Verdikt: Rock Machine má elektro kolekci velmi jemně odstupňovanou, řadu modelů nabízí ve variantě se sníženým rámem. Testovaný Torrent je pro uživatelky příjemným i jemným kompromisem mezi výkonem motoru, který se nešplhá do nejvyšších pater, a čitelnými jízdními vlastnostmi. Zvládne lehčí terén, cyklostezky i asfaltový přesun, kde nebudou překážkou „jezdivé“ pláště. V cenové kategorii je nadstandardem vzduchová vidlice a odpružená sedlovka.

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu