TEST PELLS Thorr Evo Elite

22.7.2022

Firma Pells, jeden z předních českých výrobců, vznikla z lásky ke kolům a cyklistice v Brně před více jak třiceti lety. Ve své době patřila mezi průkopníky výroby karbonových komponentů a rámů, soustředila se na vývoj závodních speciálů, její kola startovala na závodech Světového poháru, mistrovství světa či na olympijských hrách. Dnes je z původně malé společnosti zaměřené na výrobu závodních speciálů z karbonu expandující firma s evropským smýšlením. Svá jízdní kola Pells stále kompletuje v České republice. S filozofií Ride to Explore objevuje nové možnosti a zejména reaguje na světové trendy v cyklistice. Značka proto reagovala na stále rostoucí zájem o elektrokola a do roku 2022 vstupuje s jejich širokou nabídkou se zcela novými přepracovanými rámy s plně integrovanou baterií. Zásadní novinkou je pak čerstvě navázaná spolupráce s firmou Bosch, jejíž motory nejnovější generace naleznete u letošní nejvyšší modelové řady nesoucí označení Pells Thorr Evo, z nich Elite stojí na vrcholu. Naprostou novinkou pro rok 2022 je volitelné zavedení modulu Bosch Connect přímo do motoru. Přes aplikaci eBike Flow pak můžete sledovat polohu svého kola, silniční provoz nebo spustit alarm v případě krádeže.

www.pells.eu

Technický popis: rám Alu Thorr 6061 Bosch * vidlice RockShox Recon Silver 120 mm* sedlovka teleskopická, Limotec dropper post * kliky FSA E-bike * řazení Shimano XT, 1×12 * přehazovačka Shimano XT * kazeta Shimano Deore 10–51 * brzdy Shimano MT410 * ráfky Mach Cross R27 * pláště Continetal Race King Performance, 29×2,1″  * velikost L * hmotnost 25 kg * motor Bosch Performance CX 4. gen, 250 W, 85 Nm * baterie Bosch, 750 Wh  * cena 109 990 Kč

První dojmy testerů:

Tomáš: Velmi příjemné překvapení. Kolo je živé, výkonné, rozptyl použití je velmi široký, od cyklostezek po trailové ježdění, geometrie je na něj stavěná.

Matěj: Příjemné, zajímavé svezení, trailově zaměřené kolo. Kvalitní vidlice, bez ní kola pro tento účel nemají smysl. Motor pěkně táhne, v terénu jsme si s ním vyhrál. Minimalistický, nadčasový design.

Eda: Příjemně padne do ruky, kratší vzpřímený posed, snadná ovladatelnost. Pomoc motoru absolutní, odhadnutelná míra asistence. V prudkém stoupání se stačilo naklonit na řídítka a vyjel cokoliv. Skvělé brzdy.

Vojtěch: Hodně dobře ovladatelné, skvělý motor, dobře naladěný. Doporučil bych širší pláště.

Dojezdová vzdálenost: 52,5 km
Celkový počet bodů: 4,0
Verdikt: Pells vždy přinášel kola se svěžím, sportovním designem, stejná je i kolekce pro rok 2022. Na jejím vrcholu stojí Thorr a opět potvrzuje firemní trend. S turisticky laděným kolem není vždy příjemné pouštět se do sportovního využití, u sportovního kola je turistické nasazení samozřejmostí. S Thorrem v pohodě pod trail, pak drsnější zážitek s velkou mírou zábavy, po ní opět v klidu domů. Thorr je pro to ideální nástroj.

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu