TEST NORCO Sight VLT 2

22.7.2022

Firma Norco sídlí v kanadském Vancouveru. Její historie sahá do roku 1964, kdy ji, tehdy jako klasický bikový    maloobchod, založil Bert Lewis. Rychle narůstající odbyt a prostor na trhu byly impulsem ke změně strategie i hlavní činnosti. Původní název Northern Cycle Industries se zkrátil na Norco, obchod se změnil na montáž kol, vznikl pobočný závod v Torontu. Zásadní změny přišly v 80. letech se vznikem MTB, s nástupem freeridingu se fi rma začala specializovat na produkci kol pro freeride, 4X a downhill. Horská kola jsou vyvíjena a testována v nejdrsnějším terénu Britské Kolumbie v Kanadě, vynikají propracovanou geometrií rámů a špičkovými komponenty. Sight slibuje spolehlivě vyvézt na vrchol a pak rychle dopravit zpět, to vše s DNA legendárního North Shore a mezi jeho zákazníky ceněnou pořádnou porcí osobitosti a exkluzivity. Ti mohou využít fi remní systém Ride Aligned™ Design, který je provede od výběru kola přesně podle řady parametrů uživatele až po nastavení ideální polohy, nastavení odpružení a tlaku v pneumatikách.

www.norco.com

Technický popis: rám Alu 6061, 150 mm * vidlice RockShox 35 Gold, 160 mm * tlumič RockShox Super Deluxe Select * sedlovka teleskopická, TranzX YS105, 125/150/170/200 mm * kliky Shimano, 165 mm, 34 z. * řazení Shimano Deore, 1×12 * přehazovačka Shimano Deore * kazeta Shimano CS-M8100, 10–51 z. * brzdy Shimano MT420, čtyřpístkové, 203 mm * ráfky Stan’s Flow * pláště Maxxis Assegai, 29×2,5“/Dissector, 29×2,4“ * velikost L * hmotnost 27,4 kg * motor Shimano EP8 * baterie Shimano, 900 Wh * cena 152 990 Kč

 

První dojmy testerů

František: Těžké. Pro mě velké kolo, ale se silným motorem a baterií to dává smysl, nefunguje jen z kopce dolů, ale byl jsem překvapený, jak na něm lze jet i mimo terén. Dobře vyvážené a ovladatelné.

Lenka: Měla jsem z něho díky váze a vysokým zdvihům respekt, ale jelo se mi velmi příjemně, do kopce skvělé. Mám problém s těžkým terénem, ale tady mi kolo pomohlo projet místa, která bych si na neodpruženém kole netroufla.

Matěj: Tank, co projede hodně tvrdý terén. Hmotnost se nedá pominout, při jízdě v terénu je patrná, motor tolik výkonu nemá, pro takovou hmotnost bych uvítal jeho větší porci.

Tomáš: Než jsem nasedl, tak bych to neřekl, ale je to Pan cestovatel. Hodně povedené kolo, i přes zdvihy a váhu si dovedu představit, že bych se s ním vydal na dlouhou turistickou jízdu. Velice stabilní, snadno ovládatelné, ani jsem si nevšiml, že jedu terénem, tak funguje odpružení na jedničku.

Dojezdová vzdálenost: 74 km
Celkový počet bodů: 4,23
Verdikt. Pro většinu testerů krok do neznáma, kolo budící na první pohled respekt, typický představitel trailové vlny. Pochyby začátečníků se brzy rozplynuly, vyvážené vlastnosti kola je spolehlivě provedly i těžkým terénem, který si znalci užili na maximum. Tank ve verzi light.

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu