TEST MTF Tour 5.3

22.7.2022

Mountfield zacílil svou produkci na střední třídu a kromě sportovních elektrokol nezapomněl na stroje pro uživatele, kteří preferují komfort a plné vybavení. Na první pohled drobnosti jako blatníky, nosič a kompletní osvětlení rozšíří možnosti použití pro bezpečnou městskou mobilitu. K ní přispívá i snížený rám, díky jediné mohutné spodní rámové trubce nemá Tour limit i pro ty, kteří nechtějí nebo nemohou sedlat klasický rám, a to bez obav, že by se v prostředí, kam patří, projevila jeho nedostatečná tuhost. Ke komfortnímu stylu jízdy přispívá odpružená vidlice, pohodlné sedlo MTF Comfort+ a příjemný úchop řídítek zaručují stylové prošívané gripy z imitace kůže. Řídítka lze navíc díky stavitelnému představci upravit do polohy vyhovující každému uživateli. U kola této kategorie je samozřejmostí stojánek.

http://www.mountfield.cz

Technický popis: rám Alu 6061 * vidlice SR Suntour NEX, 63 mm * kliky Bafang, 170 mm, 42 z. * řazení Shimano Altus, 1×9 * přehazovačka Shimano Altus * kazeta Shimano, 11–32 z. * brzdy Tektro M275 * ráfky Alex Rims, 622×20 * pláště Maxxis 700×40 * velikost 17“ * hmotnost 24,7 kg * motor Bafang M200, 65 Nm * baterie Samsung, 522 Wh * cena 32 990 Kč + 11 990 Kč (baterie 522 Wh)

První dojmy testerů:

Jan: Do prudších stoupáních trochu ztrácel sílu, po rovině a v mírných kopcích bez problémů, kolo s čitelným vlastnostmi. Eda: Menší výkon motoru odpovídá určení kola, čitelný nástup síly, bezprostřední reakce na záběr do pedálů. Vyšší předeka kratší posed podporují dobrou ovladatelnost. Karel: Motor tichý, má plynulý chod, menší síla odpovídá typu kola a jeho určení. František: V prudkém kopci jsem musel motoru pomáhat. Bez asistence jede velmi lehce, těžší, ale stabilní.

Dojezdová vzdálenost: 65 km
Celkový počet bodů: 3,72
Verdikt: Tour v názvu vždy vyvolá v hlavách těch, co sledují cyklistiku, představu extrémního sportovního zážitku, ale tady jde skutečně o „cestu kolem“, a je lhostejné, zda městem či okolo něho. Typ 5.3 je pro ni připraven a nezklame nikoho, kdo jej jako společníka zvolí. Všechny parametry má vzácně vyrovnané, pro náročnější cestovatele je příjemná možnost vybrat si ke kolu baterii s vyšší kapacitou.

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu