TEST LEVIT Corax Bosch CX 1

22.7.2022

Do světa kol vstoupila firma v roce 1991, za tu dobu získala pořádnou porci zkušeností v mateřské společnosti BP Lumen v Úpici a vyrobila statisíce kol. Nyní začala znovu s novou značkou kol. Levit vychází z desítek let zkušeností, ty jsou zárukou na vždy vyladěná kola. Firma si zakládá na promyšlených komponentech bez ústupků v kvalitě, spolu s moderní geometrií kol to znamená optimální jízdní vlastnosti. U Levitu si spolehlivě vybere celá rodina – od dětí po jejich prarodiče, kola s motorem i bez, kola do hor i do městské džungle. Vybírat můžete v kategoriích eMTB Adventure, eMTB, eSUV, eTrekking, eCity a jízdní kola MTB, Cross a Kids. Corax Bosch CX se dodává ve dvou variantách rámů na kolech 29“. Kombinace prémiového elektromotoru Bosch CX, plně integrované baterie Bosch pro maximální dojezd spolu s odpruženou vzduchovou vidlice se zamykáním, která výborně tlumí a absorbuje nerovnosti terénu, a řazením Shimano Deore s velkým rozsahem převodů znamená více než standardní kombinaci uspokojující požadavky náročných uživatelů.

www.levit.com

Technický popis: rám Alu 6061 * vidlice Manitou Machete Comp, 120 mm * kliky Miranda Delta, 170 mm, 38 z. * řazení Shimano Deore, 1×11 * přehazovačka Shimano Deore * kazeta S-Ride M500, 11–50 z. * brzdy Shimano Deore, 180 mm * ráfky Remerx E-Rocky Disc * pláště Schwalbe Smart Sam, 29×2,35″  * velikost M * hmotnost 22,5 kg * motor Bosch Performance CX 4. Gen * baterie Bosch Power Tube, 625 Wh * cena 100 990 Kč

 
První dojmy testerů

Martin: Velmi mě překvapil motor, fungoval skvěle. Je to velmi dobré kolo, ve všech režimech příjemné, v terénu, na rovině při akceleraci, v terénu bych uvítal agresivnější pneumatiky, ale tam není primárně určeno. Kdyby to měl být univerzál, tak je to super univerzál.

Lenka: Zabíral dobře, do kopce skvělý, pokud se správně řadí, není problém. Síla motoru mi nechyběla, bylo jí pro mě dost, víc bych jí v terénu ani nepotřebovala.

Tomáš: Výborně ovladatelné. Motor má super zátah, nevadilo mi, že se mi zdál trochu hlučnější. V lehkém terénu vynikající.

Jan: Navzdory nenápadnému designu je to skvělé kolo, výborně se ovládá. Motor maximálně pomáhá za všech okolností.

Dojezdová vzdálenost: 50 km
Celkový počet bodů: 4,12
Verdikt: Levit dokonale vytěžil ze zkušeností, které jeho tvůrci získali již v prvopočátcích cyklistické elektromobility v tuzemsku. S novou značkou na ně navázali a připravili e-bike, který všechny překvapil nikoliv jednou vlastností, nýbrž jejich souhrnem. Střední třída, která si brousí drápky na horní patro.
oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu