TEST KELLYS Tygon R90

22.7.2022

Slovenská firma Kellys působí v cyklistice přes 30 let a ve svém širokém portfoliu zastupuje téměř všechny kategorie kol stejně jako řadu vlastních komponentů, doplňků a oblečení. V současnosti Kellys prodává ve více než v 35 zemích světa a patří mezi nejinovativnější výrobce na trhu, což potvrzuje ve své nejnovější kolekci elektrokol. Ta je z 90 % vyráběna v Evropě roboticky, a to na jedné z nejmodernějších linek na světě. Platí to i o modelu Tygon R90, top e-hardtailu značky, s hliníkovým rámem série 6. Kellys se tak odklání od výroby v Asii. Firma změnila fi lozofi i určování modelových sezón kol, což znamená, že Tygon R90 je aktuální pro sezónu 2022 a bude i pro sezony další, dokud nepřijde na trh novější verze. Výhodou tohoto modelu je výkonná vyjímatelná baterie ReCharge V10 Li-ion s kapacitou 725 Wh, kterou vytvořil Kellys v spolupráci s firmou BMZ.

www.kellysbike.com

Technický popis: rám Alu 6061 * vidlice RockShox Recon Gold, 120 mm sedlovka teleskopická, EXAform JAG1, 150 mm * kliky Shimano E6100, 36 z. * řazení Shimano Deore, 1×12 * přehazovačka Shimano SLX * kazeta Shimano, 10–51 z. * brzdy Shimano Deore, 180 mm * ráfky KLS Valor * pláště Schwalbe Nobby Nic Performance, 29×2,35“ * velikost M * hmotnost 23,5 kg * motor Shimano Steps E7000 * baterie Kellys, 725 Wh * cena 89 990 Kč

První dojmy testerů

Tomáš: Bravurní, přívětivý e-bike. Rám i motor skvěle zvládají pohyb v lehkém i těžkém terénu, cítil jsem se na něm velmi jistě.

Jan: Příjemné, spíše trailové kolo, výborná vidlice. Kratší geometrie, v prudkém kopci se trochu zvedalo, ale díky ní je zase obratné. Tichý motor, plynule zabíral, příjemné široké pláště, i přes trailové zaměření je vhodné také na cykloturistiku.

Martin: Moc se mi líbil motor Shimano, je nastavený tak, že se chová jako člověk. Je přirozený ve všech fázích, když se šlape volně, přidává méně, když se zabere, ožije, vlastně jsem o něm nevěděl, Kolo má kratší stavbu, hodně postavenou vidlici, s teleskopickou sedlovkou dobrý trailový bike.

Eda: Výborná ovladatelnost, velmi příjemná úroveň asistence v prudších stoupáních, tichý motor, kratší, vzpřímený posed.

Dojezdová vzdálenost: 52 km
Celkový počet bodů: 3,99
Verdikt: Zkušení testeři dokáží porovnat vlastnosti modelů a zaměřit se na slabé stránky. U Tygonu se odevzdání kola odehrávalo téměř beze slov, respektive s hodnocení „nemám, co bych mu vytknul“. Ve všech jízdních parametrech obstál na výbornou, absolutní spokojenost byla s výkonem, ovládáním, jízdní pozicí a chováním v těžkém terénu. Kellys trailová kola umí, při jejich vývoji se spoléhá na zkušenosti prvotřídních jezdců.

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu