TEST ELECTRA Cruiser Go!

22.7.2022

Firma se tradičně věnovala a věnuje klasickým plážovým cruiserům, v roce 2019 uvedla na trh řadu Townie Go!, která se představila novému světu jezdců na elektrokolech. Nabídla vyšší výkon a nově uvedla do cyklistiky prvek pohodlí. Tehdy většina výrobců kol považovala plochý došlap na zem za něco neznámého, Electra v něm ale viděla řešení jedné z překážek v cyklistice, tedy nedostatečnou ovladatelnost a bezpečnosti.  Kola Electra vždy umožňovala jezdcům sebevyjádření. V roce 2020 značka dále zvýšila zaměření na vlastní úpravy kol díky rozšíření nabídky cyklistického příslušenství. Lze vybírat od brašen a košíků po přepravky na domácí mazlíčky. Oblíbenost elektrokol neustále stoupá a Electra proto přišla se svou řadou nezbytností. Jedná se o specifické příslušenství schválené pro použití u elektrokol, které umožňuje individualizaci, zlepšuje funkčnost a bezpečnost. V roce 2021 prostřednictvím elektrokol Cruiser Go! značka přepracovala klasické plážové cruisery, kterými to všechno začalo. Zachovala jedinečný styl, patentovanou Flat Foot Technology a přidala moderní technologii.

https://electra.trekbikes.com/cz/cs

Technický popis: rám Alu 6061 * vidlice Hi-ten steel * kliky Alu, 170 mm, 42 z. * kazeta jeden pastorek, 16 z. * brzdy kotoučové, mechanické, 180 mm * ráfky Alu * pláště 26×2,35″ * velikost M, uni 157–186 cm * hmotnost 19,6 kg * motor nábojový, Hyena * baterie 250 Wh * cena 47 990 Kč

První dojmy testerů

Tomáš: Pohodové svezení, tady vyhrává styl a kochání se krajinou v klidu v pohodlí a příjemném tempu. Velice příjemná reakce na pedál, překvapivě „nevadne“ ani ve stoupání.

Zuzana: Téměř dokonale konfigurovaný motor pro typ cruiser. Trochu mi chybí počáteční akcelerace, ale do táhlého kopce při minimálním úsilí asistuje zdatně. Prudká stoupání mu nesvědčí, ale tam z podstaty Electra nepatří.

Jaroslav: Příjemné svezení na rovině a v menších stoupáních. Do města pohodové řešení, uvolněná pozice, pohodlí.

Dojezdová vzdálenost: 32 km
Celkový počet bodů: 4,2
Verdikt: Tady jdou klasická testovací měřítka stranou, i když i v nich Electra nad očekávání obstála. Při nasednutí na cruiser je třeba respektovat jeho specifika, zapomenout na sportovní či výkonové ambice, vybrat správný outfit, vydat se objevovat město a nechat město, aby objevilo vás i kolo. Zvykněte si na pozornost, na Electře jí zažijete zcela oprávněně.

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu