TEST CANYON Grand Canyon:ON 7

22.7.2022

Značka Canyon, jejíž historie sahá až do roku 1986, sídlí v německém městě Koblenz, kde probíhá vývoj, výzkum, kompletní montáž, všechny prodejní a poprodejní služby. Pouze výroba vlastních rámů se nachází na Tchaj-wanu podle specifických technologií Canyonu. To, že se jedná o opravdu špičková kola s nejnovějšími technologiemi, dokazuje hlavně fakt, že Canyon je nejčastějším vítězem testů v renomovaných evropských cyklo magazínech a stal se také nejžádanější značkou kol podle průzkumů v německy mluvících zemích a získal během posledních let přes 100 ocenění, vítězství a cen za design. Inovativní je i v obchodní strategii, prodává svá kola přímo zákazníkům, bez prostředníků, a tak je výsledná cena výhodná. Nejdostupnější z řady hardtailů značky má identický rám s nejvyššími modely, komponenty splňuje měřítka střední třídy, pohonem ji převyšuje. Moderní geometrie jej kromě nejběžnějšího provozu po cyklostezkách a v lehkém terénu posunuje i k využití na trailových tratích, 120 mm zdvihu vidlice a pneu 2,6“ jsou pro tento účel příjemně kompromisní hodnoty.

www.canyon.com/cs-cz

Technický popis: ám Alu * vidlice Suntour XCM 34, 120 mm * kliky FSA CK 752 * řazení Shimano Deore 1×10 * přehazovačka Shimano Deore * kazeta Shimano Deore, 11–46 z. * brzdy Shimano MT200, 180 mm * ráfky Rodi TRYP 30 * pláště Schwalbe Nobby Nic * Performance 29×2,6“ * velikost L * hmotnost 25,5 kg * motor Shimano Steps EP8, 85 Nm * baterie Shimano BT-E8036, 630 Wh * cena 84 599 Kč

První dojmy testerů:

Jan: Dojem z první jízdy je skvělý, motor zabíral perfektně při jízdě po rovině i v prudkém kopci, plynule jezdci pomáhá.

Tomáš: Velmi solidní horské kolo, zvládne i těžší terén. Jízdními vlastnostmi se blíží standardnímu biku, snadno ovladatelný, motor Shimano příjemně „kopíruje“ nohy jezdce, není to nezvladatelná hrubá síla.

Matěj: Lehké ovládání, vlastnostmi bych jej zařadil na pomezí cross country a trailu, tam by mu hodně pomohla teleskopická sedlovka. Na základní model hardtailu značky velmi příznivá cenovka.

Dojezdová vzdálenost: 37,5 km
Celkový počet bodů: 3,88
Verdikt: Německé firmy elektrokola umí a Canyon v tom není výjimkou. Vlastnosti elektropohonu Shimano jsou jejímu cyklistickému srdci blízké, navíc jej umí „zabalit“ do rámu ušlechtilých tvarů a dokonalého technického provedení. Příjemné kolo pro nejširší spektrum uživatelů.

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu