TEST AUTHOR Empire

22.7.2022

Author od počátku soustředil svou pozornost nejen na tehdy módní a novátorská horská kola, ale se stejnou pečlivostí se stejně důrazně věnoval i kolům trekingovým. Ta v sobě zahrnují největší možnou míru univerzality, s drobnými úpravami vyhoví jak na cesty, které lze nazvat expediční, tak na víkendovou pohodu, dojíždění do zaměstnání či s případným doplněním o silnější pláště jako lehčí varianta MTB do nepříliš náročného terénu. Charakteristický je pro Author v této kategorii je vzpřímenější posed jako výraz snahy po komfortu uživatele. Tyto parametry podržel i v příslušné kategorii elektrokol, tedy i u modelu Empire. K pohodlnému sedlu přidal uzamykatelnou vzduchovou vidlici se zdvihem 80 mm, mezi trekingy s touto hodnotou výjimečnou. V duchu tradic značky je vybaven komponenty Shimano, a to i ‚elektrickými‘, zde konkrétně motorem Steps řady 6100. Tuto kategorii kol si zájemci kupují ne pro aktuální design příslušné sezony, ale pro užitné vlastnosti a trvanlivé komponenty. Klasické barevné provedení bude i po delší době bez výhrad, to samé platí o vybavení kola.

www.author.eu

Technický popis: rám Al-6061, db * vidlice RST ViV Air TnL, 80 mm * kliky Shimano Steps, 38 z., 170/175 mm * řazení Shimano Deore, 1×10 * přehazovačka Shimano Deore * kazeta Shimano CS-M4100-11, 11–46 z. * brzdy Tektro Gemini, 180 mm * ráfky Author Xenon  * pláště Author Speed Master, 29×1,75″ * velikost L * hmotnost 21,5 kg * motor Shimano Steps E-6100, 250 W * baterie Shimano E8035, 504 Wh * cena 69 990 Kč

První dojmy testerů

Jaroslav: Lehké kolo, snadno odvalující se pláště, příjemná jízda, motor se mi zdál hlučnější, při změně převodů nedochází k nějakým změnám ve výkonu.

Sabina: Tuhý krátký rám, hodně pomáhá vzduchová vidlice, gumy se odvalují snadno, motor zabírá plynule, má čitelný projev, není problém řadit na vyšší převod i v kopci v tahu. Uvolněná jízdní pozice, pro městský provoz a cyklostezky ideální, pro terénní využití by jej výrazně oživilo jiné obutí. Pocitově velmi lehké.

Jan: Nenápadné, přitom výborné kolo. Rovnoměrný záběr, dostatečná asistence ve všech režimech. Skvěle ovladatelné. Pro mě vybočuje pozitivním směrem.

Tomáš: Za mě dokonale splňuje představu o univerzálním trekingu. Motor šlape, jak má, necuká, má plynulý záběr. Do kopce „zaskuhrá“ jen přirozeně kategorii.

Dojezdová vzdálenost: 55 km
Celkový počet bodů: 4,22
Verdikt: Krosovou kategorii lze označit jako univerzální, kdy nabízí „od každého kousek“, někdy více rychlosti, někdy více pohodlí, jindy schopnost obstát v lehčím terénu, vždy ale s důrazem spíše na jeden aspekt. Empire zvládl bravurně všechno, se širšími plášti by se vyrovnal řadě MTB hardtailů. Překvapení testu na první i druhý pohled!

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu