TEST AUTHOR Elevation 29 ASL

22.7.2022

Mezníky firmy jsou roky 1991 (vznik) a 1993, kdy došlo k produkci kol vlastní značky. Bylo je otázkou času, kdy k nabídce kompletní řady klasických kol a komponentů i doplňků s vlastní značkou představí také elektrokola. Došlo k tomu v roce 2014 a přes základní turistické modely se zařadila mezi firmy nabízející aktuální techniku ve všech segmentech s nezanedbatelným bonusem nálepky Made in Czech. Kolekce 2022 čítá 12 modelů, všechny se spolehlivými a uživatelsky příjemně naladěnými motory Shimano. Z něj vychází pohon modelu Elevation, kdy doplnění názvu o ASL (Author Sport Lady) určuje, pro koho je primárně stvořen. I méně zkušené ženy ocení snadnou ovladatelnost díky kratší horní rámové trubce se snížením pro snadný nástup a výstup z kola. Abychom to vzali pro změnu z opačného konce, ASL nelimituje využití pouze pro ženy, nadčasová bílá barva je přijatelná pro všechny, zvláště s jemně nastavitelnou vzduchovou vidlicí. Kdo by měl nedůvěru v rozměr 29“, identický e-bike je k dispozici i s koly 27,5“.

www.author.eu

Technický popis: rám Al-6061, db * vidlice RST F1RST, 100 mm * kliky Shimano Steps, 38 z., 170/175 mm * řazení Shimano Deore, 1×11 * přehazovačka Shimano Deore * kazeta Shimano CS-M5100-11, 11–51 z. * brzdy Tektro Orion, 180/180 mm * ráfky Author E-Krypton 29 * pláště Vittoria Barzo G2.2, 29×2,25“ * velikost M * hmotnost 21,9 kg * motor Shimano Steps E-7000, 250 W * baterie Shimano E8035, 504 Wh * cena 81 990 Kč

První dojmy testerů

Lenka: Pro mě spíše kolo na cyklostezky či do města, není do těžkého terénu. Motor je skvělý, tichý, se stoupáními na trati nemělo problém, krásný design, pro ženy trefa do černého.

Jan: Doporučuji na cyklostezku, maximálně lehkého terénu. Motor plynule přidává, je optimálně silný, během jízdy mi došla baterie, ale mohl jsem jet s ostatními, aniž bych ztrácel, i bez motoru jede snadno.

Eda: Kratší posed vyplývající nejen z velikosti, ale i geometrie pro ženy. Ty ocení velmi dobrou ovladatelnost a výkon motoru, který není nezvladatelný a jemně dávkovatelný. V těžším terénu, kam ale nepatří, by se hodil silnější motor.

František: Geometrie pro ženy, a tedy trochu odlišný posed, než jsem zvyklý. Pohon sladěný s pedály, motor zabíral plynule.

Dojezdová vzdálenost: 41 km
Celkový počet bodů: 3,66
Verdikt: Vstupenka do světa elektrokol pro dámy a slečny, které neměly s „bio“ cyklistikou zkušenosti, může a měla by vypadat právě tak, jak naznačuje Elevation. To samé platí i pro jezdkyně, co se vrací ke kolu pro delší přestávce. Těm všem vyhovuje přívětivější geometrie, kratší posed, komponenty odpovídající tělesným odlišnoste a k tomu barva, co se hodí ke každému outfitu.

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu