TEST APACHE Sota Bosch

22.7.2022

Pro rok 2022 si zavedený český výrobce elektrokol Apache připravil modelovou řadu začínající vrcholným e-fullem Apache Quruk s pohonem Bosch Performance CX 4 gen. Mezi nejoblíbenější pevná horská elektrokola budou jistě patřit Hupahu a Hawk v široké škále motorů a výbav. Novinkou je precizně vybavené, rekreačně terénní e-SUV Rio Grande Tour. Mezi dostupnější modely patří e-crossy a městská elektrokola Matto, Matta a Sota. Posledně jmenovaná má masivní a odolný rám ve spojení s motorem Bosch, který je pro tuto kategorii kol více než vyhovující, odpruženou sedlovku a vidlici, pohodlné sedlo, stavitelný představec, stylová řídítka, blatníky, osvětlení, nosič – v součtu univerzál, a to nejen pro ty, kteří požadují nízký nástup.

www.apache-bike.cz

Technický popis: rám Alu * vidlice Suntour SR Nex E25, 63 mm * sedlovka odpružená, 30,9 mm * kliky FSA Bosch 170 mm, 38 z. * řazení Shimano Altus 1×9 * přehazovačka Shimano Alivio * kazeta Shimano Acera * brzdy Shimano MT200 * ráfky Remerx Better * pláště Schwalbe Tyrago K-Guard 42-622 * velikost 18“ * hmotnost 25,8 kg * motor Bosch Active Line Gen.3 * baterie 500 Wh * cena 69 990 Kč

První dojmy testerů:

František: Jsem nadšený, moc se mi líbí, motor Bosch fungoval skvěle, je pocitově lehké, vlastně k tomu nemám, co dodat. Od krosu jsem takový dojem nečekal.

Jaroslav: Pro městský provoz skvělé.

Zuzana: Plynule zabírá i do většího stoupání, tichý motor, velmi stabilní.

Karel: Čistý design, plynulá a dostatečná asistence, velmi tiché kolo. Pro účely kola kompletní výbava.

Martin: Plynulý chod motoru, odpružená sedlovka je příjemná na šotolinových stezkách. V kopci mi trochu chyběla síla motoru a větší rozsah převodů. Designově velmi příjemné.

Dojezdová vzdálenost: 57 k  m
Celkový počet bodů: 4,56
Verdikt: Tradice značky a její trvající důraz na kvalitní kola i pro nesportovní využití se projevil naplno v Sotě. Výrazný design, důraz na maximální pohodlí, i přes komponenty základních řad bezproblémová funkčnost – příjemný mix za dostupnou cenu znamenal překvapivě vysoké bodové hodnocení.

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu