SPECIALIZED – výběr z nabídky elektrokol 2022

28.7.2022
Americká značka Specialized patří k nejvýznamnějším výrobcům jízdních kol. Jako vůbec první na světě začala sériově vyrábět horská kola – ikonický model Stumpjumper lze nalézt v nabídce dodnes. V současnosti nabízí vše od odrážedel pro ty nejmenší až po závodní silniční i sjezdové speciály a samozřejmě také elektrokola. Specialized je považován za jednoho z nejinovativnějších výrobců v cyklistickém průmyslu, což platí i o kolech s elektromotorem, která jsou označována jako Turbo (Turbo Levo, Turbo Vado, Turbo Creo, Turbo Tero aj.). Každoročně se nabídka Turbo kol rozšiřuje, aby poskytla možnost co nejširší paletě lidí užít si znovu ten jedinečný pocit z jízdy na kole. ‚Jsi to ty, jen rychlejší.‘ Motto Specialized v kategorii Turbo vyzdvihuje, že přestože tato kola disponují elektropohonem, umožní jezdci vychutnat si podobný cyklistický zážitek jako při jízdě na kole bez motoru. Elektrokola Specialized Turbo především stále zůstávají jízdními koly, která v sobě, jen tak mimochodem, mají zabudovaný elektromotor. Jako jedna z mála a prakticky jediná z velkých značek využívá vlastní systémy elektropohonu, jež sama vyvíjí, testuje a spravuje. Díky skutečnosti, že systém pohonu i konstrukce rámů probíhají takříkajíc „pod jednou střechou“, docílil Specialized vysoké míry integrace a propracované funkcionality elektrokol (např. aplikace Mission Control, která pohlídá, abyste měli vždy dostatek baterie, na přání zaznamená vaše jízdy, diagnostikuje kolo, umožní si nastavit podporu motoru dle libosti a mnoho dalších vychytávek.), které v mnoha kategoriích nemají obdoby. Inovační centrum pro vývoj elektrokol sídlí ve švýcarském Chamu, kde se také historie Turbo kol započala stejnojmenným modelem v roce 2012 psát. Na výsluní se Specialized dostal roku 2015 s první generací horského elektrokola Levo FSR vybaveného středovým motorem. Hned následující rok uvedl městské modely Vado a Como, jež se v letošním roce 2022 představily v nové generaci. V roce 2018 následovalo horské elektrokolo Levo 2. generace, které letos nahradilo Levo 3. generace a stále je benchmarkem kategorie „full-power“ e-biků. V témže roce přišlo na svět i horské elektrokolo Kenevo, svou podstatou sjezdové či freeridové kolo s motorem. Zásadní rozšíření modelových řad přišlo s představením klíčové technologie SL (Super Light), umožňující stavět ultra lehká elektrokola, která se jízdním projevem blíží více analogovým kolům než klasickým elektrokolům. Aktuálně je v nabídce Specialized horské Levo SL, silniční/gravel Creo SL, městské Vado/Como SL a zcela nové Kenevo SL. Značka Specialized disponuje na českém a slovenském trhu rozsáhlou testovací flotilou kol a elektrokol, jež lze otestovat, kupříkladu na testovacích akcích Test The Best.

www.specialized.com

 

S-Works Turbo Levo

395 000 Kč

Model S-Works Turbo Levo je v řadě Turbo Levo tím nejvýraznějším. Model z nejvyšší řady S-Works je vybaven prémiovým rámem z S-Works FACT11m karbonu s plně integrovanou Specialized Turbo technologií, nastavitelnou geometrií a zcela novým TCU2 displejem. Mullet konfigurace kol pro ještě lepší ovladatelnost. Turbo Levo je ve svého třetí generaci ještě lepší než jeho předchůdce. Osazeno nejvýkonnějším motorem značky s výkonem až 565 W/90 Nm, neboli 4x TY, a baterií s kapacitou 700 Wh.

 

Kenevo SL Expert

264 000 Kč

Přepněte na vyšší level trailového ježdění a ovládněte jakékoliv a všechny traily zároveň – Turbo Kenevo Super Light kombinuje vyhlášenou ovladatelnost a prostupnost těžkým terénem modelu Enduro s technologií Turbo Super Light pro zajištění schopností v terénu, nízké hmotnosti a výkonu užít si více trailů i těch opravdu náročných. Váží o pouze cca. 4 kg více než analogové Enduro. Motor s výkonem 240 W/35 Nm, neboli 2x TY, a baterie s kapacitou 320 Wh, rozšiřitelná o externí baterii s dalšími 160 Wh, zajistí dostatečný dojezd i na těch nejdelších vyjížďkách.

 

Turbo Levo SL Comp Carbon

190 000 Kč

Superlehké e-MTB se zdvihem 150 mm. Zdvojnásobuje vaše úsilí a zároveň je hravé a ovladatelné jako trailové kolo? Dosavadní zkušenosti velí, že je to nemožné – e-biky přece nejsou hravé. Turbo Levo SL nehledí na to, co bylo (ne)možné. Motor s výkonem 240 W/35 Nm, neboli 2x TY, a baterie s kapacitou 320 Wh, rozšiřitelná o externí baterii s dalšími 160 Wh, zajistí dostatečný dojezd i na těch nejdelších vyjížďkách.

 

Turbo Levo Alloy

163 000 Kč

Turbo Levo je prémiovým celoodpruženým horským elektrokolem, které je ve své třetí generaci opět o krok napřed v kategorii vysokovýkonných e-biků. Rám ze slitiny M5 Premium s plně integrovanou Specialized Turbo technologií. Mullet konfigurace kol pro ještě lepší ovladatelnost. Osazeno naším nejvýkonnějším motorem s výkonem až 565 W/90 Nm, neboli 4x TY, a baterie s kapacitou 500 Wh (u vyšších modelů až 700 Wh).

 

Turbo Tero 4.0

128 000 Kč

Kombinace robustní ovladatelnosti a schopností horských kol s motorem Full Power 2.2 poskytuje Tero vašim nohám a srdci intuitivní pomocnou ruku, která umožní rozšířit jezdecké obzory kdekoli a jakkoli se rozhodnete jezdit. Motor s výkonem 470 W/70 Nm, neboli 3x TY (pro model 5.0 až 560 W/90 Nm/4x TY), a baterií 710Wh zajistí výkon jezdit kamkoli. Zcela nový MasterMind displej zase zajistí skvělý přehled o jízdních datech, konektivitu, nebo vestavěné zabezpečení proti krádeži.

 

Turbo Vado SL 5.0 EQ

135 000 Kč

Na trhu není jiný e-bike s takovou kombinací kvality jízdy, dojezdu, výkonu a zejména hmotnosti (od 14,9 kg) jako je Vado SL. Vado SL 5.0 EQ je nejlepší pro denní dojíždění nejen po městě. Jen nasedněte a jeďte. Extra výkonná zabudovaná světla zvýší bezpečnost, budete nejen vidět, ale i viděni. Blatníky Drytech zajistí sucho a zadní nosič je připraven vozit tašky nebo batohy. Tohle je dopravní prostředek pro každý den a k tomu super lehká technologie elektrokol Specialized Turbo SL plně integrovaná v rámu ze slitiny E5. Podporu zajišťuje motor s výkonem 240 W/35 Nm neboli 2x TY, a baterie s kapacitou 320 Wh, rozšiřitelná o externí baterii s dalšími 160 Wh, zajistí dostatečný dojezd.

 

Turbo Creo SL Comp Carbon EVO

167 000 Kč

Turbo Creo SL EVO je zde, aby vám pomohlo dostat se dále cestou necestou za dalším dobrodružstvím. Lehký a odolný karbonový rám s plně integrovanou super lehkou technologií Turbo SL vám dá sílu objevit tento úplně nový sport. Motor s výkonem 240 W/35 Nm, neboli 2x TY, a baterie s kapacitou 320 Wh, rozšiřitelná o externí baterii s dalšími 160 Wh, zajistí dostatečný dojezd i na těch nejdelších výletech.

 

Turbo Como SL 5.0

112 000 Kč

Co se stalo, když se do elektrokola Turbo Como nainstalovala technologii Turbo Superlight? Ideální kombinace výkonu, dojezdu, použitelnosti a pohodlí na kole, které váží o 40 % méně než průměrné elektrokolo. Rám ze slitiny E5 s plně integrovanou exkluzivní Turbo SL technologií. SL Motor s výkonem až 240 W/35 Nm, neboli 2x TY, a integrovaná baterie s kapacitou 320 Wh (s možností připojení externí 160Wh baterie) zajistí dostatečný dojezd při vašich každodenních dobrodružstvích ve městě i přírodě. Řemenový pohon se postará o bezúdržbovou čistou a hladkou jízdu.

 

Turbo Como 3.0

90 000 Kč

Como je uvolněné, pohodlné elektrokolo se silou sebevědomé jízdy. Como vám umožní pokračovat v jízdě tím, že vám poskytne plnohodnotný, sebevědomý a naprosto nádherný zážitek na kole, které je tak snadné rozjet a ovládat. Rám ze slitiny E5 s plně integrovanou exkluzivní Turbo technologií druhé generace. Díky pohodlné geometrii je nastupování a vystupování z kola opravdu jednoduché, protože snadno dosáhnete nohou na zem. Navíc je Como praktické díky nosiči, blatníkům a integrovaným světlům již v sériové výbavě. Motor s výkonem až 430 W/50 Nm, neboli 3x TY, a baterie s kapacitou 530 Wh (u vyšších modelů až 710 Wh), zajistí dostatečný dojezd při vašich každodenních dobrodružstvích.

 

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu