Specialized – Výběr z nabídky elektrokol 2021

5.5.2021

Americká značka Specialized patří k nejvýznamnějším výrobcům jízdních kol. Jako vůbec první na světě začala sériově vyrábět horská kola – ikonický model Stumpjumper lze nalézt v nabídce dodnes. V současnosti nabízí vše od odrážedel pro ty nejmenší až po závodní silniční i sjezdové speciály a samozřejmě také elektrokola. Specialized je považován za jednoho z nejinovativnějších výrobců v cyklistickém průmyslu, což platí i o kolech s elektromotorem, která jsou označována jako Turbo (Turbo Levo, Turbo Vado, Turbo Creo aj.). Každoročně se nabídka Turbo kol rozšiřuje, aby poskytla možnost co nejširší paletě lidí užít si znovu ten jedinečný pocit z jízdy na kole. ‚Jsi to ty, jen rychlejší.‘ Motto Specialized v kategorii Turbo vyzdvihuje, že přestože tato kola disponují elektropohonem, umožní jezdci vychutnat si podobný cyklistický zážitek jako při jízdě na kole bez motoru. Elektrokola Specialized Turbo především stále zůstávají jízdními koly, která v sobě, jen tak mimochodem, mají zabudovaný elektromotor. Jako jedna z mála a prakticky jediná z velkých značek využívá vlastní systémy elektropohonu, jež sama vyvíjí, testuje a spravuje. Díky skutečnosti, že systém pohonu i konstrukce rámů probíhají takříkajíc „pod jednou střechou“, docílil Specialized vysoké míry integrace a propracované funkcionality elektrokol (např. aplikace Mission Control, která pohlídá, abyste měli vždy dostatek baterie, na přání zaznamená vaše jízdy, diagnostikuje kolo, umožní si nastavit podporu motoru dle libosti a mnoho dalších vychytávek.), které v mnoha kategoriích nemají obdoby. Inovační centrum pro vývoj elektrokol sídlí ve švýcarském Chamu, kde se také historie Turbo kol započala stejnojmenným modelem v roce 2012 psát. Na výsluní se Specialized dostal roku 2015 s první generací horského elektrokola Levo FSR vybaveného středovým motorem. Hned následující rok uvedl městské modely Vado a Como, jež jsou v nabídce dodnes. V roce 2018 následovalo horské elektrokolo Levo 2. generace, které je i v současné době, téměř tři roky po představení, benchmarkem kategorie „full-power“ e-biků. V témže roce přišlo na svět i horské elektrokolo Kenevo, svou podstatou sjezdové či freeridové kolo s motorem. Zásadní rozšíření modelových řad přišlo s představením klíčové technologie SL (Super Light), umožňující stavět ultra lehká elektrokola, která se jízdním projevem blíží více analogovým kolům než klasickým elektrokolům. Aktuálně je v nabídce Specialized horské Levo SL, silniční/gravel Creo SL a městské Vado SL. Značka Specialized disponuje na českém a slovenském trhu rozsáhlou testovací flotilou kol a elektrokol, jež lze vyzkoušet, kupříkladu na akcích Test The Best.

www.specialized.com

 

Turbo Como 3.0 700C – Low-Entry

Je skvělé jet rychle, ale zábava je to pouze v případě, že se cítíte pohodlně. Elegantní a stylový vzhled, rám ze slitiny E5 s plně integrovanou exkluzivní Turbo technologií. To je Turbo Como. Díky pohodlné geometrii je nastupování a vystupování z kola opravdu jednoduché, protože snadno dosáhnete nohou na zem. Navíc je Como praktické díky nosiči, blatníkům a integrovaným světlům již v sériové výbavě. Motor s výkonem až 560 W/90 Nm, neboli 4x TY a baterie s kapacitou 460 Wh (u vyšších modelů až 600 Wh) zajistí dostatečný dojezd při vašich každodenních dobrodružstvích.

85 999 Kč

 

Turbo Vado 4.0

Svět je rychlý a zaneprázdněný. Pro rychlý život rychlé kolo, jako je právě třeba Turbo Vado 4. 0. Šetří cenné minuty každý den. Jsi to TY, jen rychlejší. Vado je praktické díky nosiči, blatníkům a integrovaným světlům již v sériové výbavě. Rám ze slitiny E5 s plně integrovanou exkluzivní Turbo technologií. K dispozici i ve verzi ST se sníženou horní trubkou pro snazší nastupování/ vystupování. Motor s výkonem až 560 W/90 Nm, neboli 4x TY a baterie s kapacitou 500 Wh (u vyšších modelů až 600 Wh) zajistí dostatečný dojezd při vašich každodenních dobrodružstvích ve městě i přírodě.

99 999 Kč

 

Turbo Vado SL 5.0 EQ

Na trhu není jiný e-bike s takovou kombinací kvality jízdy, dojezdu, výkonu a zejména hmotnosti (od 14,9 kg) jako je Vado SL. Vado SL 5.0 EQ je nejlepší pro denní dojíždění nejen po městě. Jen nasedněte a jeďte. Extra výkonná zabudovaná světla zvýší vaši bezpečnost, budete nejen vidět, ale i viděni. Tohle je váš dopravní prostředek pro každý den. Super lehká technologie elektrokol Specialized Turbo SL plně integrovaná v rámu ze slitiny E5. Podporu zajišťuje motor s výkonem 240 W/35 Nm neboli 2x TY a baterie s kapacitou 320 Wh, rozšiřitelná o externí baterii s dalšími 160 Wh, zajistí dostatečný dojezd.

127 999 Kč

 

Turbo Levo Hardtail Comp

Turbo Levo Hardtail ve třech slovech – výkon, síla a zábava. Přátelská geometrie a technologie Specialized Turbo vám dodá energii jezdit více. Rám ze slitiny E5 s plně integrovanou exkluzivní Turbo technologií. Motor s výkonem až 560 W/90 Nm neboli 4x TY a baterie s kapacitou 500 Wh zajistí dostatečný dojezd při vašich každodenních i svátečních dobrodružstvích.

166 999 Kč

 

Turbo Creo SL Comp Carbon EVO

Turbo Creo SL EVO je zde, aby vám pomohlo dostat se dále cestou necestou za dalším dobrodružstvím. Lehký a odolný karbonový rám s plně integrovanou super lehkou technologií Turbo SL vám dá sílu objevit tento úplně nový sport. Motor s výkonem 240 W/35 Nm neboli 2x TY a baterie s kapacitou 320 Wh, rozšiřitelná o externí baterii s dalšími 160 Wh, zajistí dostatečný dojezd i na těch nejdelších výletech.

166 999 Kč

 

Turbo Kenevo Comp

Kenevo je doma v opravdu těžkém terénu. Kombinace zdvihu 180 mm a technologie Specialized Turbo, co vydrží i to nejnáročnější zacházení a podmínky. Osazeno naším nejvýkonnějším motorem s výkonem až 565 W/90 Nm, neboli 4x TY a baterie s kapacitou až 700 Wh. 169 999 Kč Turbo Levo SL Comp Super lehké hliníkové e-MTB, které kombinuje rychlou, živou jízdu a ovladatelnost našeho Stumpjumperu s technologií Turbo SL. Levo SL vám dá sílu užít si více trailů. Motor s výkonem 240 W/35 Nm, neboli 2x TY a baterie s kapacitou 320 Wh, rozšiřitelná o externí baterii s dalšími 160 Wh, zajistí dostatečný dojezd i na těch nejdelších vyjížďkách.

166 999 Kč

 

Turbo Levo SL Expert Carbon

Super lehké celokarbonové E-MTB, které kombinuje rychlou, živou jízdu a ovladatelnost našeho Stumpjumperu s technologií Turbo SL. Levo SL vám dá sílu užít si více trailů. Motor s výkonem 240 W/35 Nm, neboli 2x TY a baterie s kapacitou 320 Wh, rozšiřitelná o externí baterii s dalšími 160 Wh, zajistí dostatečný dojezd i na těch nejdelších vyjížďkách.

263 999 Kč

 

Turbo Levo 29

Turbo Levo je prémiovým celoodpruženým horským elektrokolem, které je ve své druhé generaci považováno za etalon vysokovýkonných e-biků. Rám ze slitiny M5 Premium s plně integrovanou Specialized Turbo technologií. Osazeno naším nejvýkonnějším motorem s výkonem až 565 W/90 Nm, neboli 4x TY a baterie s kapacitou 500 Wh (u vyšších modelů až 700 Wh baterií).

156 999 Kč

 

S-Works Turbo Levo

Model S-Works Turbo Levo je v řadě Turbo Levo tím nejvýraznějším. Model z nejvyšší řady S-Works je vybaven prémiovým rámem z S-Works FACT11m karbonu s plně integrovanou Specialized Turbo technologií a těmi nejlepšími komponenty. Turbo Levo je ve svého druhé generaci považováno za etalon vysokovýkonných e-biků. Osazeno naším nejvýkonnějším motorem s výkonem až 565 W/90 Nm, neboli 4x TY a baterie s kapacitou 700 Wh.

374 999 Kč

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu