PELLS – výběr z nabídky elektrokol 2022

28.7.2022
Mezi přední české výrobce jízdních kol patří značka Pells, která vznikla z lásky ke kolům a cyklistice v Brně před více jak třiceti lety. Ve své době patřila mezi průkopníky výroby karbonových komponentů a rámů, soustředila se na vývoj závodních speciálů, její kola startovala na závodech světového poháru, mistrovství světa či na olympijských hrách. Roku 2002 poprvé představila ucelenou kolekci kol pro veřejnost, aby každý se zájmem o cyklistiku mohl zkusit závodní pocit z jízdy. Tento krok vstříc veřejnosti se ukázal jako správný, a dnes je z původně malé společnosti zaměřené na výrobu závodních speciálů z karbonu expandující fi rma s evropským smýšlením. Svá jízdní kola Pells stále kompletuje v České republice. S filozofií Ride to Explore se s každým šlápnutím do pedálů dostává dál, posouvá své hranice, objevuje nové možnosti, a zejména reaguje na světové trendy v cyklistice. Značka proto nepřehlédla ani stále rostoucí zájem o elektrokola. Do roku 2022 tak vstupuje s jejich širokou nabídkou se zcela novými přepracovanými rámy s plně integrovanou baterií. Zásadní novinkou je pak čerstvě navázaná spolupráce s fi rmou Bosch, jejíž motory nejnovější generace naleznete u letošní nejvyšší modelové řady nesoucí označení Pells Thorr EVO.

www.pells.eu

 

Thorr Evo Elite

99 900 Kč

To nejlepší, co Pells v kategorii elektrokol nabízí. Čistý, funkční design, špičková výbava a skvělá ovladatelnost. Lehký hliníkový rám s pevnými osami, možností užití teleskopické sedlovky a integrovaná kabeláž zaručují nejen moderní, jednoduchý vzhled kola, ale především výborné jízdní vlastnosti v náročných podmínkách. Přípomoc jezdci bezchybně dávkuje ve čtyřech režimech absolutní špička mezi elektromotory – Bosch Performance CX 4. generace, který pohání plně integrovaná baterie s kapacitou 750 Wh. Vše je v rámci Bosch Smart systému ovládáno prostřednictvím nového displeje KIOX 300 či dálkovým ovladačem Bosch LED Remote. Naprostou novinkou pro rok 2022 je volitelné zavedení modulu Bosch Connect přímo do motoru. Skrze aplikaci eBike Flow pak můžete sledovat polohu svého kola, silniční provoz nebo spustit alarm v případě krádeže. Synchronizace dat s aplikacemi třetí strany je samozřejmostí. Zážitek z jízdy posilují spolehlivé pláště Continental 55-622 Race King Performance, vzduchová vidlice RockShox Recon se zdvihem 120 mm, hydraulické brzdy Shimano BR-MT410 nebo přehazovačka Shimano XT RD-M8100 1×12.

 

Thorr Evo Pro

89 990 Kč

Thorr Evo Pro rozhodně není nevýrazným prostředním sourozencem své modelové řady. Právě naopak. Stejně jako ostatní kola z rodiny Th orr Evo má designově čistý hliníkový rám s vnitřně vedenou kabeláží a integrovanou baterií s prémiovou kapacitou 750 Wh, která spolu se špičkovým motorem Bosch Performance CX 4. generace zajišťuje nekompromisní výkon. Efektivní a pohodlné ovládání kola poskytuje Bosch Smart System, který baterii i motor propojuje s novým displejem KIOX 300 a dálkovým ovladačem Bosch LED Remote. Přímo do motoru je možné integrovat Modul Bosch Connect, který disponuje řadou funkcí. Díky němu a mobilní aplikaci eBike Flow pak můžete sledovat polohu svého kola nebo spustit alarm v případě krádeže. Získaná data lze navíc synchronizovat s aplikacemi třetí strany – například s Apple Health. Výbavu kola doplňují kvalitní komponenty Shimano, jako jsou přehazovačka Shimano  Deore RD-M6100 1×12 či hydraulické brzdy Shimano BRMT201, pláště Continental 55-622 Race King Performance nebo vzduchová vidlice RockShox Judy se zdvihem 120 mm.

 

Thorr Evo Advanced

79 990 Kč

Skvělý vstupní model do nejvyšší modelové řady elektrokol Pells Thorr Evo. Nabízí designově čistý rám s pevnými osami, které přispívají k vyšší tuhosti, a tedy i lepší ovladatelnosti v náročných podmínkách. Rám umožňuje použití teleskopické sedlovky, vnitřní vedení kabeláže je zde samozřejmostí. Největšími přednostmi tohoto modelu jsou plně integrovaná baterie Bosch Power Tube 625 Wh v kombinaci s motorem Bosch Performance CX 4. generace s perfektním dávkováním přípomoci. Dále se model může pochlubit pohonem Shimano Alivio 1×9, hydraulickými brzdami Shimano BR-MT200 nebo pružinovou vidlicí SR Suntour XCM RL-DS se 120 mm zdvihem.

 

Thorr Base

43 990 Kč

Nejdostupnější elektrokolo v nabídce značky Pells pro rok 2022 je ideálním společníkem při rekreačních projížďkách po cyklostezkách, zvládá však i lehčí terén. Disponuje novým hliníkovým rámem s čistým a jednoduchým designem, který vyniká díky integrované kabeláži. Stejně tak je plně integrovaná i baterie o kapacitě 522 Wh a spolehlivý motor Bafang M400 s pěti úrovněmi přípomoci a torzním senzorem zaručujícím plynulost jízdy. Ve výbavě se dále nalézají kvalitní pláště Continental 58-622 Ruban, pohon Shimano Alivio 1×9, hydraulické brzdy Tektro HDM-285 či odpružená vidlice SR Suntour XCT30 HLO DS 100 mm.

  

Thorr Comp/Thorr Comp W

58 990 Kč (61 990 Kč verze ER)

Nejvýkonnější model z rodiny elektrokol Pells Thorr. Je vybavený integrovanou baterií s kapacitou 630 Wh a výkonným motorem Bafang M500. Díky torznímu senzoru přesně dávkuje točivý moment až 95 Nm v pěti možných úrovních přípomoci, čímž umožňuje plynulou a ničím nerušenou jízdu. Perfektní jízdní vlastnosti dále zajišťují širší pláště Continental 58-622 Ruban, pohon Shimano Deore 1×12, hydraulické brzdy Shimano BR-MT201 či vzduchová vidlice SR Suntour XCR32 Air o zdvihu 100 mm. Kolo je také nabízeno ve variantě Pells Thorr Comp ER, která je osazena baterií se skvělou kapacitou 720 Wh či ve variantě Pells Thorr Comp W – atraktivním barevném provedení, které ocení především dámy.

 

Thorr First/Thorr First W

48 990 Kč (51 990 Kč verze ER)

Elektrokolo perfektní pro víkendové projížďky s přáteli. Může se pochlubit novým rámem v moderním designu, plně integrovanou kabeláží, baterií s kapacitou 630 Wh nebo motorem Bafang M400 s pěti úrovněmi přípomoci či torzním senzorem. Tuto výbavu skvěle doplňují kvalitní pláště Continental 58-622 Ruban, pohon Shimano Deore 1×10, hydraulické brzdy Shimano BR-MT201 nebo odpružená vidlice SR Suntour XCR32 Coil se zdvihem 100 mm. Stejně jako u modelu Pells Thorr Comp je i zde možnost výběru verze s baterií s rozšířenou kapacitou na 720 Wh u Pells Thorr First ER, nebo variantou Pells Thorr First W s rámem v jemném barevném provedení, které bude vyhovovat zejména cyklistkám.

 

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu