ORBEA – výběr z nabídky elektrokol 2022

28.7.2022
Historie španělské značky ORBEA sahá až do roku 1840, kdy vznikla jako rodinná zbrojařská firma. Od třicátých let dvacátého století se transformovala na firmu vyrábějící výhradně jízdní kola. Mezi současnými značkami kol vyniká vlastním vývojem rámů, montáží a lakovnou přímo ve Španělsku. Orbea sídlí v hrdé, baskické části Španělska. Jen těžko lze ve světě hledat další místo, kde žije takové množství zapálených cyklistů, a ze které vzešlo nespočet profesionálních závodníků. Kolo nevnímají pouze jako sportovní náčiní nebo dopravní prostředek, je to nástroj, díky kterému lze svět dělat lepším. Zajímavosti? Orbea u všech svých kol nabízí zákazníkům možnost doživotní záruky na materiálové vady u rámů a pevných vidlic. Doživotní záruka rozšiřuje krytí také proti vadám barvy, laku a koroze na všech rámech a pevných vidlicích po dobu jednoho roku od uplynutí standardní zákonné záruky (tzn. až tři roky od koupě kola). Vyplněním formuláře Doživotní záruky Orbea první majitel nabývá práva na opravu nebo výměnu zlomeného či prasklého rámu a/nebo pevné vidlice. Zákazníci kol Orbea mají unikátní možnost nechat si upravit nové jízdní kolo dle svých představ. Projekt personalizace kol nazvaný MyO má dvě úrovně. V takzvaném velkém MyO, je možné u některých modelů měnit barevné schéma rámu a případně i komponenty se zobrazené nabídky. V případě úpravy vzhledu, tedy personalizované volbě barev není vyžadován žádný doplatek. Pokud však zákazník požaduje změnu komponent, je již účtován rozdíl v ceně původní sériové komponenty a zákazníkem zvolené. Vlastní design kola si můžete vytvořit na stránce: www.orbea.com/cz-en/myo/. Orbea nabízí několik desítek modelů elektrokol v devíti modelových řadách od kol silničních, přes horská až po městská. Unikátní je spolupráce značky se španělským dodavatelem malých nábojových motorů Ebikemotion, vhodných pro silniční a gravelová kola.

www.orbea.cz

 

Wild FS M10

203 790 Kč/7899 euro

Karbonové celoodpružené modely řady Wild FS nabízejí rám se zdvihem 160 mm nad oběma koly. Pružení dodal americký Fox v tlumiči Fox Float DPS Performance Trunnion a vidlici Fox 38 Float Performance 160 Grip 3-Position. Baterie je zde plně integrovaná o kapacitě 625 Wh a napájí motor Bosch Performance CX čtvrté generace s displejem Bosch KIOX Black pro zobrazení informací o stavu baterie, motoru a jízdních datech. Řídítka a představec o průměru 35mm dodal Race Face, brzdy Shimano XT M8120 s průměrem rotorů 203/180mm, teleskopická sedlovka je OC a pláště Maxxis Minion  2,6“ dimenzované pro e-biky. Kazeta Sun Race 12 pastorků disponuje rozsahem 11-51 zubů. Tento model je součástí personalizačního programu MyO, v rámci něhož si zákazník bezplatně může navolit vlastní barevné schéma nebo upravit komponentovou výbavu.

 

Rise H10

183 190 Kč/7099 euro

Orbea v návaznosti na loni představené karbonové modely Rise přichází pro sezónu 2022 i s levnějšími hliníkovými variantami. Ty jsou s ohledem na použitý materiál a větší baterii těžší pouze o přibližně 1,5 kg. Opět se jedná o celoodpružené trailové elektrokolo se zdvihy 140 mm, využívající motor Shimano EP8, který má však elektronicky snížený výkon pro dosažení většího dojezdu. Na rozdíl od karbonových verzí je zde použita o třetinu větší baterie s kapacitou 540 Wh, kterou je možné jako u karbonové verze doplnit externí baterií o kapacitě 252 Wh. Odpružení stejně jako u celé řady Rise je v režii značky Fox, v tomto případě na úrovni Factory. Komponenty pohonu, podobně jako motor dodalo japonské Shimano ze své řady XT, zapletená kola, jako i díly kokpitu potom Race Face. Model je nabízen ve třech sériových barvách, které jsou společné všem hliníkovým modelům.

 

Gain M20i

170 290 Kč/6599 euro

Silniční/gravelové elektrokola s karbonovým rámem, v němž je plně integrovaná baterie o kapacitě 248 Wh, nabízí díky dokonalé vyladěnosti druhé generace pohonného systému Mahle Ebikemotion X35 plus dlouhý dojezd i při využití nejvyššího stupně dopomoci. Tento dojezd je možné ještě zvětšit použitím externí baterie o kapacitě 208 Wh umístěné v košíku pro nápoje na sedlové trubce. Modely bez přídomku 1X jsou brány jako silniční, a tedy dodávány s patřičnou komponentovou výbavou. Je zde tedy dvoupřevodník a další součástky včetně brzd z nové sady Shimano Ultegra Di2 s dvanácti převody. Díly kokpitu dodala Orbea z vlastní dílny v řade OC, pláště potom Schwalbe v rozměru 700x30C. Na rámu je možné nalézt integrované přední i zadní světlo. I tento model je zařazen do programu MyO pro možnost individuální barevné i komponentové skladby. Kromě toho, nabízí Orbea dalších sedm karbonových modelů a pět hliníkových.

 

Vibe H10 EQ

98 090 Kč/3799 euro

Modely řady Vibe reagují na rostoucí zájem o elektrokola určená pro pohyb v městské džungli a pro spíše nesportovní využití. Jako pomocná jednotka pohonu zde slouží motor v zadním náboji, Ebikemotion X35 Plus. Ten stejně jako i rám s plně integrovanou kabeláží a baterií je společný pro všechny modely řady Vibe. Co je však specifické pro každý model, je jeho doplňková výbava, která umožňuje kolo opatřit blatníky, nosiči včetně brašen, stojanem, světly a podobně. Všech 10 modelů řady Vibe je nabízeno ve pěti barevných provedeních a dvou rámových variantách, kdy jedna má sníženou horní rámovou trubku pro snazší nastupování na kolo.

 

 

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu