LOVELEC – výběr z nabídky elektrokol 2022

20.7.2022
Lovelec je česká značka, která vstoupila na trh elektrokol v roce 2010. Široké portfolio zahrnuje městská, skládací, trekingová a horská elektrokola, zaměřuje se na segment od entry modelů až po vyšší střední třídu s cílem zpřístupnit elektrokola širšímu okruhu zákazníků. Klade důraz na špičkové technologie, kvalitní komponenty a moderní design. Na vývoji a výrobě produktů spolupracuje s experty v této oblasti, aby uspokojila požadavky zákazníků z řad rekreační cyklistiky. Díky používaným technologiím a jako prekursor modelu Speed pedelec se řadí mezi významné výrobce na evropském trhu. Elektrokola Lovelec poskytují svým uživatelům technicky vyspělé modely v konkurenční kvalitě s doživotní zárukou na rám a dvouletou garancí na baterii. Kolekce pro rok 2022 se vyznačuje plnou integrací co se týče baterie, trekkingové a MTB modely se mohou pochlubit precizními japonskými motory DAPU s točivým momentem až 95 Nm. Vybrané modely horských elektrokol obdržely nové články s vyšší kapacitou, zajistí tak delší dojezd a více zábavy. Zásadním vývojem prošla Rana – model městského elektrokola s přívlastkem jemné trekingové cyklistiky s plně integrovanou baterií, dojezdem až 130 km a možností výběru kapacity baterie (10/13/15 Ah), jako i dostatečným tahem elektrokola s točivým momentem 60 Nm. Značka Lovelec, v duchu svého claimu, poskytuje elektrokola pro celou rodinu, pro všechny, kteří si chtějí užívat radost z jízdy.

www.lovelec.cz

 

Drago

69 990 Kč

Rám z hliníkové slitiny 6061 je díky lomení za hlavovou trubkou snadno ovladatelný v těžším terénu, kam bezpochyby patří. I další komponenty, řazení Shimano Deore 1×11, uzamykatelná vzduchová vidlice Suntour X1 s regulací, hydraulické kotoučové brzdy Shimano MT5001 s rotory 180 mm a kola 29“ s plášti Maxxis Ardent 2,4“ potvrzují ambice modelu. Drago má v nabídce tři velikosti rámu 17, 19 a 20,5“, ty ukrývají baterii s dostatečnou kapacitou 720 Wh pohánějící japonský motor DAPU s krouticím momentem až 95 Nm.

 

Teraka Man

61 490 Kč

Trekingové elektrokolo s velikostí rámu 19“ pro cyklisty, kteří jezdí na delší výlety i s výbavou, rádi se spoléhají na cestách na sebe a často potřebují doplňkové brašny, na které je vybaveno nosičem. Středový motor DAPU spolu s plně integrovanou baterií 630 Wh vytváří kompaktní celek. Jako správné trekingové elektrokolo má Teraka plnou výbavu a spolu s dalšími komponenty jako vidlicí Suntour Nex, řazením Shimano Alivio a hydraulickými brzdami Tektro (kotouče 180 mm) poslouží mnoho sezon. Příjemný pocit asistence na cestách přírodou poskytne precizní DAPU motor s točivým momentem 95 Nm. Deklarovaný dojezd v optimálních podmínkách 145 km postačí na spoustu zážitků. Model je dostupný rovněž ve verzi s nízkým nástupem.

Sargo Green

od 55 490 Kč

Univerzál, který je více než dobrým vstupním e-kolem pro seznámení se s horskou cyklistikou. Zvládne nejen méně náročný terén, kde se osvědčí kola 29“ s plášti Maxxis Rekon 2,4“, ale za příznivou cenu nabídne služby i na opačném spektru použití. Tam všude bude řazení Shimano Alivio s devíti rychlostmi, hydraulické brzdy Tektro s kotouči 160 mm, odpruženou vidlicí Suntour XCT více než vyhovující. Baterie volitelně 540 nebo 720 Wh, motor DAPU s 95 Nm, velikosti rámu 17, 19 a 20,5“.

 

Alkor

od 36 490 Kč

Elektrokolo pro nováčka v horské cyklistice, co ocení elektrokolo, které využije také pro každodenní cesty do práce. Ekonomická varianta nemusí znamenat ústup od funkčnosti, což dokládá „devítka“ Shimano Alivio, uzamykatelná vidlice se zdvihem 100 mm, kola s 29“ráfky, kotoučové hydraulické brzdy Tektro s rotory 160 mm a volitelně baterie s až 540 Wh. Rámy ze slitiny 6061 jsou ve dvou velikostech, 17 a 19“.

 

Triago Low Step

53 490 Kč

Zaměření Triaga je shodné jako u modelu Teraka. Tento model s nízkým nástupem a jemným designem je primárně vhodný pro ženy. Méně náročné určení elektrokola elektrokola neznamená ústup z kvality, řadicí komponenty Shimano Altus/Acera, odpružená vidlice Suntour Nex, hydraulika na místě brzd (Tektro, 180 mm) a pláště Maxxis Overdrive 700×40 s reflexním pruhem to potvrzují. Elektrokolo Triago najdete rovněž ve verzi pro pány.

 

Flip

43 990 Kč

Skládací elektrokolo, které nabídne služby nejen při zábavě či na dovolené, ale jako vhodný dopravní prostředek na kombinované dojíždění například od školy či zaměstnání. Má všechny klasické „fígle“ skládaček (sklopné pedály a řídítka, rám přizpůsobený na nošení,…), je kompletně vybaveno. Motor s 60 Nm v zadním náboji je v této kategorii standardem a s baterií 432 Wh slibuje dojezd až 100 km.

 

Rana Blue

od 33 990 Kč

Turistika, město, cyklostezka, pohodlí, bezpečí, senior, pohodář. Jestli je jeden či více parametrů na začátku volby elektrokola, není důvod vynechat model Rana. Motor AKM v zadním náboji může být napájen volitelně baterií s 360 nebo 540 Wh, podle toho je dojezd v rozmezí 90 až 130 km.

 

Polaris White

od 30 490 Kč

„První stupeň elektrifikace“ zdaleka neskončil v zapomnění a stále nabízí velmi atraktivní poměr mezi cenou a užitnými vlastnostmi. Baterie na nosiči nijak nelimituje skupinu cyklistů, na které Polaris míří. Tři typy baterií (360, 468 a 540 Wh) nabízejí dojezd od 90 do 130 km, a to je porce, kterou si zejména senioři dokáží rozdělit na menší díly. Kdyby to bylo málo, tak po vybití baterie se elektrokolo chová jako standardní kolo.

 

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu