KTM – výběr z nabídky elektrokol 2022

28.7.2022

 

KTM je tradičním výrobcem kvalitních jízdních kol již od roku 1964. Současná filozofie KTM je založená na kvalitě produkce v rakouském Mattighofenu stejně jako na důkladném testování vyráběných kol i jednotlivých komponentů a v neposlední řadě i na progresivním zavádění nejnovějších technologií a trendů. Proto KTM už před jedenácti lety přišlo s nabídkou kvalitních elektrokol a s jejich produkci má značné zkušenosti. Jako jedno z prvních začalo prosazovat myšlenku kvalitních sportovních elektrokol, se kterými si může každý prožívat svoje sportovní a cestovní zážitky dle svých schopností. Systémy elektropohonu Bosch jsou adaptovány na klasická horská a krosová kola KTM a na většině modelů byste v nich elektrokola na první pohled ani nepoznali. Za toto inovativní pojetí obdržela elektrokola KTM několik ocenění na prestižních světových cyklistických veletrzích.

www.ktm-bikes.cz

 

Macina Prowler Master

174 390 Kč

Ve firemním „tabulkovém určení“ modelů je Master rozkročen od endura přes all mountain a maraton až okrajově po kategorii tour. Tam již bude zdvih 170 mm rámu zajištěného tlumičem RockShox Super Deluxe Select a 180 mm vidlice RockShox Domanin nadlimitní, na sjezdech a trailech naopak důvodem k úsměvu. Nově vyvinutý karbonový rám opět kombinuje dva rozměry ráfků s pneumatikami Maxxis Minion DHR 2,6/2,8“. Motor Bosch Performance Line CX čtvrté generace má pro dlouhé výjezdy dost energie díky baterii s kapacitou 750 Wh. Řazení je v režii sady Shimano Deore XT a dvanácti pastorků 10-51, stejný typ je na místě brzd, a to čtyřpístkových s kotouči 180 mm.

 

Macina Kapoho Prestige

216 390 Kč

Preferujete výjezd, nebo sjezd? Pokud oboje, je série Kapoho volbou se zdvihem 160 mm řešením. Na pružicích prvcích se nešetřilo, vidlice je Fox 36 Float Factory, tlumič Fox Float X Factory. Firma se drží v této kategorii kol koncepce mullet, kombinací 29″kolo vpředu a 27,5″ vzadu, to vše obuto do pneumatik Schwalbe Eddy Current 2,6/2,8“ na ráfcích Mavic E-Deemax. Karbonový rám má osvědčený koncept SLL (Straight-Line-Link) a novým Bosch Smart Systém rozpoznatelným podle nové řídicí jednotky. Součástí systému je také displej KIOX 300, motor Bosch Performance Line CX Gen. 4, výkonná baterie Bosch PowerTube 750 Wh. Řazení Shimano XTR bude na dvanácti pastorcích 10-51 posunovat řetěz zcela spolehlivě, stejně tak lze věřit čtyřpístkovým brzdám XTR s rotory 180 mm.

 

Macina Kapoho Elite

153 390 Kč

Cenově výhodnější zástupce série Kapoho má všechny vlastnosti vyššího modelu, karbonový rám se 160 mm zdvihu je vybaven tlumičem Fox Float X Performance a vidlicí RockShox 35 Silver. Motor zůstává Bosch Performance, stejně tak baterie PowerTube 750 Wh. Čtyřpístkové brzdy s kotouči 180 mm, řazení 1×12 a pastorky 10-51 jsou ze sady Shimano Deore, ráfky Ambrosio a pneumatiky Maxxis Minion 26/2,8“. Teleskopická sedlovka je stejně jako u předcházejících modelů samozřejmostí. Vyjmutí a opětovné vložení baterie je jednodušší než kdykoli předtím díky vlastní inovaci KTM s názvem Power Tube Top Loader.

 

Macina Chacana 791

158 390 Kč

Každodenní, univerzální. Ve srovnání s trailově orientovanými sériemi Kapoho a Prowler je Chacana pohodlným cestovním kolem. Modely 791 a 792 dostaly pro modelový rok 2022 nový rám ukrývající novou technologie Bosch Smart Systém. Jeho součástí je také nový displej KIOX 300, motor Performance Line CX a baterie Bosch PowerTube 750 Wh pro ještě větší dojezd. Ebike Flow APP navíc otevírá dveře do propojeného světa a spojuje vás s vaším kolem. Byla zachována osvědčená geometrie rámu KTM i přes nové zvýšení velikosti a kapacity baterie. Jako vhodný terén pro Chacanu vymezuje firma rozpětí od maratonu pro „casual“. Tam všude je pružení Fox 34 Float (vidlice) s 130 mm, tlumič Fox Float DPS Performance zajišťující zdvih zadní vidlice 125 mm – stejně jako řazení Shimano XT a čtyřpístky Deore s kotouči 180 mm – nad požadavky většiny uživatelů.

 

Macina Chacana 691

121 290 Kč

Hliníkový rám ze slitiny hliníku 6061 má sníženou horní rámovou trubku, tím je manipulace s ním v náročnějším terénu snazší. Modely 691 a 591 jsou poháněny výkonným motorem Bosch Performance CX, typ 691 má baterii stejného výrobce s kapacitou 625 Wh. Kola 29″ kola zajišťují optimální jízdní stabilitu, maximální pohodlí a trakci, přední nese vzduchová vidlice Suntour XCR 34, vzadu se o komfort stará tlumič RockShox Deluxe Select. Jedenáct pastorků v rozsahu 11-51 řadí Shimano Deore, brzdy se čtyřmi pístky dodalo Tektro, a to i s kotouči 180 mm.

 

Macina Lycan 771 Glorius

145 390 Kč

Bez ohledu na to, zda se vydáte po stezkách, nebo se chystáte na rychlou projížďku po práci, Macina Lycan bude společníkem ženám a dívkám v každém terénu v kategoriích Maraton a Tour, okrajově All Mountain a Casual. Tolik rada KTM pro zájemkyně. Zdvih 140 mm se v této kombinaci kategorií stává standardem, o pružení a tlumení Fox (vidlice Float 34 a tlumič Float DPS Performance) už to říci nelze, ty jsou nadstandardní. Modely Lycan mají nově vyvinutý rám s konceptem SSL. Další parametry? Bosch Performance Line CX s 85 Nm, baterie 750 Wh, přehazovačka Shimano XT pro dvanáct pastorků, brzdy Sram DB8 se čtyřmi pístky, sedlo přizpůsobené dámským specifikům.

 

Macina Team 792

113 790 Kč

Řada e-hardtailů nabízí vyvážený balíček manipulace, specifikace a různých možností velikosti kol. Nový rám MY22 je k dispozici v 29palcové i 27,5palcové verzi. Srdcem těchto kol je nově vyvinutý rám v kombinaci s novým Bosch Smart systémem, jehož pevnou součástí je motor Bosch Performance Line CX a jako v řadě případů i baterie Bosch PowerTube 750 Wh a displej KIOX. Vzduchová vidlice Suntour Raidon má zdvih 120 mm, na jistých jízdních vlastnostech se podílejí kola 29“ s pneumatikami Schwalbe Nobby Nic. Řazení Shimano Deore 1×10, brzdy Tektro HD mají čtyři pístky a kotouče 180/180 mm.

 

Macina Aera 671

110 790 Kč

Aera kombinuje dynamické, všestranné dovednosti a pohodlí s moderním designem. Inovativní myšlení zcela nově objevuje koncept unisex rámu. Má stále sportovní vlastnosti, současně ale nabízí snadný nástup a výstup z kola. Srdcem rámu je tzv. Circular-Power-Flow-Construction (CPF), kdy řetězové vzpěry směřují přímo do hlavní rámové trubky. V kombinaci se zúženou hlavovou trubkou zaručuje dvoukomorový systém hlavní trubky tuhost a bezpečnost jízdy. Výbava? Bosch Performance CX Gen. 4, , vidlice Suntour XCR (80 mm), Shimano Deore 1×10, kola 27,5“, pláště Schwalbe Johnny Watts s nízkým valivým odporem a reflexním pruhem.

 

Macina Tour CX 510

95 590 Kč

Modely Macina Tour nabízejí vzpřímenější jízdní pozici a odpruženou sedlovku, tím poskytují vyšší pocit pohody. Tato kola jsou k dispozici s různými systémy a variantami Bosch, model 510 konkrétně s typem Performance CX Gen. 4 a baterií 500 Wh. Nízký nástup, masivní a pevný rám, blatníky, nosič, osvětlení, elegantní barva, styl – stále ještě potřebujete na dojíždění do zaměstnání automobil?

 

Macina Mini Me 441

74 690 Kč

Již v roce 2015 představila firma první dětské e-kolo, nyní přišla další generace. Má zcela přepracovaný rám vycházející z linie dospělých elektrokol, a to jak vizuálně, tak technicky. Kolo se objevuje ve dvou různých verzích. Model 561 je dodáván s motorem Bosch Performance Gen. 3 a 26palcovými pneumatikami, Mini Me 441 s motorem Active Plus Gen. 3 s 50 Nm, baterií 400 Wh a ráfky 24“. Vidlice Suntour XCR Air (63 mm), přehazovačka Shimano Alivio 1×9.

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu