ELECTRA – výběr z nabídky elektrokol 2022

4.7.2022

 

Nomen omen. Bylo by s podivem, kdyby značka Electra nepřišla na trh s vlastními elektrokoly. Kola Electra zrodily kalifornské pláže a čerstvý vítr Pacifiku. Život na plážích plný radosti a pohody jako by byl koncentrován do podoby kol i elektrokol této značky. Electra chce lidi přepravovat za zábavou, je plnohodnotným městským společníkem a chce být také plnohodnotnou alternativou městského dopravního systému. Tvary rámů nezřídka připomínají legendární cruisery nebo odkazují na minulou i současnou slávu motorizovaných chopperů, často včetně falešných nádrží nebo třásní na řídítkách. S elektromotory dostala Electra nový „motor“ doslova i obrazně, ale neztratila ani špetku ze své originality. Design a originální přístup jsou chloubou značky při tvorbě elektrokol.

https://electra.trekbikes.com/cz/cs_CZ/

Ghostrider Go!

102 990 Kč

Ghostrider Go! je elektrokolo inspirované první supermotorkou na světě, která proslula svým výkonem a rychlostí. Mimořádně lesklá černá a chromovaná povrchová úprava, hydroformovaný rám a vlastní poznávací značka mu dodávají retro vzhled superbiků s moderní technologií elektrokola. Je to vzhledově spíš motorka, z pohledu užitného jde vyloženě o kolo. Osazeno je výkonným systémem Bosch Performance Line se středovým 250W motorem a displejem Bosch Purion. Nabízí čtyři režimy podpory od Eco po Turbo. Díky náboji Shimano Nexus Inter 5-E je řazení mezi pěticí převodů snadné i ve strmých výšlapech. Hydraulické kotoučové brzdy umožňují rychlé a bezpečné zastavení. Specifický posed umožňuje mít nohy v ergonomicky výhodném postavení při šlapání, avšak stále v pohotovosti pro případné šlápnutí na zem. Rámová technologie Flat Food se pyšní dvěma patenty. Ghostrider řadí značka do takzvané Artist Serie, která se nechává inspirovat jedinečností a individualitou jezdce samotného, kola z této série nemají, co se designu týká, obdobu.

 

Townie Commute Go!

88 990 Kč

Účelovost v první řadě! Ne snad, že by tato kola v pánském a dámském provedení nelahodila oku, ale konstruktéři se například nemořili s ukrýváním baterií a soustředili se na jízdní vlastnosti, funkčnost, užitné hodnoty. Kola to jsou nenápadná, elegantní, a přitom zajímavá a osobitá. Souhru hnědých gripů, sedla a pneumatik nelze jen tak přehlédnout. Townie si sáhl pro třetí generaci motoru Bosch Performance Line a 500Wh rámovou baterii Bosch Performance Power Pack. Pohodlí dodá odpružená sedlovka, stabilitu při odložení oboustranný stojan a relativní bezpečí integrovaný zámek. Převozní kapacitu zvýší přední nosič, který ladí se zadním, i s temně lesklým lakem rámu. Rozdíly v provedení pro muže a pro ženy jsou jen v konstrukci rámu, přičemž i ten je obecně považovaný za dámský, nachází díky tomu snazší možnosti nástupu obliby napříč pohlavími.

 

Townie Go! 7D EQ Step Thru

52 990 Kč

Atraktivní záležitost pro každého. Kombinuje pohodlí a ovladatelnost s účinností a zábavou elektrokol. Má baterii zcela usazenou v rámu se třemi úrovněmi podpory, 26palcové pláště a patentovanou technologii Electra Flat Foot Technology. Sedm rychlostí ovládaných otočnou rukojetí má rozsah od 14 do 34 zubů, což je pro pohodové ježdění na menších kolech o průměru 26“ dostačující. Praktické pro každodenní jízdu za každého počasí jsou bytelné blatníky v barvě rámu. V barevném laku je vyveden i masivní kryt řetězu. Kolo je poháněno motorem Hyena umístěným v zadním náboji, pohání kolo až do rychlosti 25 km/h, má výkon 250 wattů a krouticí moment 40 Nm. Baterie je zcela integrovaná do rámu, její kapacita je 250 Wh a lze jí zcela dobít za pouhé čtyři hodiny. Kontrolu vybití baterie i zařazeného výkonu poskytují malé svítící ledky na displeji Hyena. Electra doslova vybízí k použití řady doplňků, jako je košík na řídítka, barevný zvonek nebo dalších detailů pro radost a potěšení. Dámské provedení musí zcela neomylně zasáhnout cíl – jízdy chtivé srdce moderních cyklistek.

 

Townie Go! 7D EQ Step Over

52 990 Kč

Pánská varianta téhož modelu pobrala snad ještě více imidže a stylu než provedení pro dámy. Díky tvaru rámu a barvě ‚jakoby‘ kožených prvků ještě více připomíná chopper. Démoničnost celku umocňují komponenty, které jsou v tomto provedení černé, zatímco u dámského hliníkově světlé. Baterie je zcela integrovaná v rámu, motor schován v těle zadního náboje, ovládání zas skrývá rukojeť, s níž lze pro změnu převodů pootáčet. Také výrazný displej chybí a zařazený převod či stav baterie ukazují jen tenoučké škvírky displeje Hyena. Townie Go! neskrývá ve své specifické konstrukci jen hlavní komponenty, jako celek skrývá ještě mnohem víc, především obrovský jízdní potenciál, definovaný rychlostí 25 km/h, kapacitou baterie 250 Wh, výkonem 250 wattů a krouticím momentem 40 Nm. To kolo má styl a slibuje velkou pohodu. Je to kolo, které se neokouká, které jezdci neslibuje víc, než na co má, ale na druhou stranu nezklame. Tam, kde je doma, tam je králem.

 

Shibori Go!

52 990 Kč

Nepřehlédnutelné! Kolo Shibori Go! z řady Electra Artist se inspirovalo starověkou japonskou technikou barvení látky indigovým práškem. Na tomto elektrokole uvidíte obrázky látky barvené technikou Shibori podobné batikování, kde se látka zmačká a sešije, aby se vytvořily komplikované vzory. Patchworkové vzory a prvky jsou na blatnících, rámu a chrániči řetězu, stejně jako na zakázkovém zvonku. Tyto prvky jsou doplněny plynulým přechodem indigově modré barvy na bílou na rámu, díky čemuž je toto kolo opravdu mimořádné. Síla detailu se skrývá i v bílých bocích plášťů, v barvě ráfků nebo v barevných rukojetích s třásněmi. Blatníky i kryt řetězu jsou součástky, na kterých budete chtít ‚nechat oči‘. Baterie je integrovaná v modrobílé trubce rámu, motor Hyena obsahuje zadní náboj. Dopomoc je dávkována ve třech stupních, které indikuje maličký displej na řídítkách. Kolo má jediný rychlostní převod.

 

 

 

 

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu