Decathlon – Výběr z nabídky elektrokol 2021

22.4.2021

Na první pohled možná prodejce kol za velmi nízké ceny. Nenechte se ale zmást, Decathlon má ve své nabídce taktéž špičkové modely silničních a XC kol. Ačkoli má Decathlon záběr na širokou veřejnost (naleznete zde městská, treková, horská, celoodpružená či skládací kola), snaží se ukázat také cyklistickým nadšencům, že má na trhu co ukázat a bojuje o své místo mezi specialisty. Zájem o řadu nejkvalitnějších kol z nabídky postupem času roste a je to zásluha především dlouhodobého vývoje a zařazení kvalitních komponentů jako je Shimano či Sram. Co jste možná nevěděli je, že společnost má obrovské vývojové centrum B’Twin Village, které sídlí ve francouzském Lille, a právě zde probíhá veškerý vývoj, testování produktů a část výroby. Celý proces pod jednou střechou. Designéři tu rýsují součástky a dolaďují návrhy, mezitím co se hned ve vedlejším oddělení vyrábí prototypy kol a další součástky. Možná vás překvapí, že v další části budovy probíhá výzkum a vývoj v reálných situacích. V jedné laboratoři vývojáři vylepšují prototypy, v druhé zase procházejí rámy kol náročnými testy odolnosti. Výroba a montáž vyšší řady kol probíhá taktéž v Lille. V poslední fázi jsou kola často testována zaměstnanci, kteří mají cyklistiku jako životní styl. Dávají zpětné vazby produktovým manažerům a proces výroby se neustále inovuje. Tak to chodí u všech typů kol, včetně těch s elektrickou asistencí. Elektrokola zažívají velký boom a trend je a bude stále rostoucí. Decathlon pracuje na nových produktech, nicméně koronavirová krize se v letošní sezóně projevila a z řad elektrokol nemůže nabídnout žádnou novinku. Zde si však můžete prohlédnout některé vybrané modely z nabídky a nejsou zdaleka jediné. Uvedené modely jsou osazeny koly o průměru 27,5“ a 27,5“+ s šířkou plášťů od 2,35“ do 2,8“. Baterie je uložená na spodní rámové trubce, odkud ji můžete pohodlně vyjmout a nabít například doma nebo v restauraci. Decathlon nezapomíná ani na ženy a jejich odlišnou morfologii, pro které uzpůsobil dva modely sport trailových elektrokol. Tato kola disponují nejen dámským ergonomickým sedlem, ale i kratším představcem nebo měkčí vidlicí pro zvýšení komfortu při jízdě.

www.decathlon.cz

 

Rockrider E-ST100

Model je díky zdaleka ne překonanému řešení pohonu uloženém v zadním náboji příjemnou vstupenkou do světa e-MTB, výkon 42 Nm spolu s osmirychlostním řazením pomůže jezdci překonat záludnosti terénu. Tuhý rám nese semiintegrovanou baterii s články Samsung. Jako celá MTB kolekce, má tento model ráfky 27,5“ s možností instalace plusového rozměru. Varianta pro ženy má užší řídítka, ergonomicky vhodnější sedlo a kratší představec a lak v bílé.

24 999 Kč

 

Rockrider E-ST520

Rám z materiálu AL 6061 nese středový motor Brose T, výkon 70 Nm je pro zdolání terénních výzev dostatečný, kapacitu baterie 420 Wh lze využít ve třech jízdních režimech. Řazení 1×9 mají na starosti páčky a přehazovačka Microshift, brzdy hydraulika Tektro, na průchodnost terénem dohlíží pneu Hutchinson Cougar 2,4“. Také tento model je v černé barvě ve verzi pro ženy s úpravami pro lepší ovládání (užší řídítka, ergonomické sedlo a kratší představec).

44 999 Kč

 

Rockrider E-ST900

Top model horské série nemá důvod měnit vyzkoušené, proto opět masivní a obratný rám z hliníku řady 6061 s krátkou zadní stavbou zajišťující dobrou ovladatelnost nejen v terénu. Motor Brose T má točivý moment 70 Nm, na ovládacím prvku lze volit ze čtyř režimů. O schopnostech kola mluví pneu 2,8“, řazení 1×10 Shimano Deore a vidlice RockShox Judy (120 mm). Jako všechny pánské modely MTB, lze i tento získat ve čtyřech velikostech rámu na rozdíl od verzí dámských ve velikostech třech. O odlišně lakovaném modelu platí stejné úpravy v prospěch lepšího ovládání pro ženy.

54 999 Kč

 

Rockrider E-ST500

Identický rám se všemi znaky série jako masivní konstrukce, materiál Al 6061, odolnost, ráfky a pneu 27,5“ a stejně jako E-ST100 pohon v zadním náboji. Baterie má kapacitu 420 Wh, motor výkon 42 Nm. „Pětistovka“ pruží na vidlici Suntour se zdvihem 120 mm, další komfort zajistí pneu šíře 2,4“. Systém 1×9 obsluhuje Shimano Altus, bezpečné zastavení je v režii kotoučových brzd Hayes a kotoučů 180 mm.

32 999 Kč

 

Riverside 500 E

Nezaměnitelně tvarovaný rám z hliníku 6061, semiintegrovaná baterie se snadno zajišťuje a vyklápí do strany. Pro typ kola je zadní bezkartáčový motor v náboji vhodným řešením, 42 Nm je pro turistiku, k níž je model především určen, dostatečný. V této cenové kategorii jsou hydraulické kotoučové brzdy vzácnou výjimkou. Řazení 1×8 Microshift, odpružená vidlice Suntour (63 mm).

28 999 Kč

 

Elops 900 E

Městem pohodlně a navíc v elegantním stylu, to je zadání pro Elops. Pro komfort jezdce zvolili konstruktéři řazení otočnou rukojetí navazující na ergonomické gripy. Kombinací odpružené vidlice, širšího sedla a objemnějších pneumatik udělali designéři maximum pro uživatelsky příjemné kolo, kompletní výbava včetně popruhů na uchycení nákladu na nosiči, kotoučových brzd a originálně integrovaného osvětlení to podtrhuje.

25 999 Kč

 

Elops 120 E

Absolutní klasika, takhle začínala cyklistická elektromobilita a dodnes se na tom nic nezměnilo, jen do sebe pojmula vývoj posledních let. Baterie uložená na zadním nosiči napájí motor v zadním náboji, který má točivý moment 35 Nm. Kromě tří režimů jízdy je tu i mód walk pro pohyb na pěších zónách či jako pomoc pro tlačení kola. Přední osvětlení je integrované do rámu, bovdeny vedené vnitřkem rámu – v této kategorii luxusní řešení.

19 999 Kč

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu