Author – Výběr z nabídky elektrokol 2021

3.5.2021

Čtyři kategorie elektrokol a 12 modelů v nich připravila na rok 2021 značka, která v dnešní době patří na trhu k těm, kdo drží prapor domácího veloprůmyslu nejdéle a nejvýše. Mezi desítkami modelů všech kategorií kol zatím ta motorizovaná nehrají nijak výraznou roli co do počtu, ale oč méně modelů Author v nabídce má, s o to větší obezřetností a důrazem na osvědčenou kvalitu a jistotu přistupuje k jejich konstrukci. Author vsadil výhradně na japonské motory Shimano, což je značka, která formuje vývoj jízdního kola v posledních desítkách let, a o podobně významnou úlohu se uchází i v případě elektrokol. Author se v tomto segmentu nepouští na neznámou půdu a svým zákazníkům nabízí kola v kategoriích, v nichž je po léta nejsilnější.

www.author.cz

 

Elite

Celoodpružený speciál s integrovanou baterií, vzduchovou vidlicí Fox Rhythm se zdvihem 140 mm s pohonem Shimano Steps E-P800 s mimořádným výkonem, tichým chodem a silou, která poskytne nekompromisní zážitek z jízdy. Perfektně vybavený stroj, špičková geometrie, to nejlepší z komponentů vyladěných speciálně pro elektrokolo. Author Elite dodá jezdci nejen výkon a sílu, ale také jistotu, ovladatelnost a sebedůvěru zvládnout technicky každý trail či překážku. Kola jsou průměru 27,5“, pláště Maxxis Recon mají šíři 2,6“, zadní zdvih je stejný jako přední, tedy 140 mm, baterie má kapacitu 630 Wh, řazení je Shimano Deore a kokpit od Ritchey.

129 990 Kč

 

Elevation 29

Kompaktní hardtail s integrovanou baterií Shimano E8035 o kapacitě 504 Wh má základ v hydroformingovém hliníkovém rámu a velkých kolech průměru 29“. Poháněn je jednak systémem Shimano Deore, to v případě síly lidské, a systémem Shimano Steps E7000 v případě energie generované baterií. Motor Steps má výkon 250 W. Kola jsou obutá do univerzálních, rychlých a snadno se odvalujících i v terénu pěkně kousavých pneumatik Vittoria Barzo šíře 2,25“. Sportovní střih není v rozporu s platformovými pedály a pěkně bytelným stojánkem. Elevation 29 je nabízen ve třech velikostech, přičemž v té prostřední váží pouhých 22 kg.

81 990 Kč

 

Elevation ASL 29

Author myslí na dámy, a to nejen barvami, ale i konstrukcí rámu. Kolo s koncovkou ASL v názvu je určeno především jim, ale určitě nepohrdnou i pánové menších postav. Kdo by řešil tři písmenka, když se mu líbí barva a sedí velikost! Elevation 29 ASL má integrovanou baterii Shimano E8035 o kapacitě 504 Wh a motor Shimano Steps E7000 s 250 W, přehledný displej na řídítkách má označení Shimano Steps E7000 a aby Shimana nebylo málo, také řazení a střed dodal tento japonský cyklistický gigant. Zajímavá je rozdílná délka klik u různých velikostí rámů, u toho menšího budou dámy otáčet pedály v kruhu o průměru 170 mm. U většího rámu bude poloměr kruhu otáčení o 5 mm větší. Také šířka řídítek se mění s velikostí kola. Čísla a data jsou ale jedna věc, tou druhou je duch kola. Stačí se podívat, jak lahodí oku, co vyzařuje. Dokonalý dámský doplněk, partner i nástroj. ¨

81 990 Kč

 

Elevation 27,5 ASL

Pokud by některé dámy měly obavu z příliš velkých kol, z jejich ovladatelnosti nebo skladnosti, Author pro ně má v nabídce alternativu – stále vzácnější střední rozměr kol. Cena, specifi kace, komponentové i motorické vybavení zůstává bez změn. Tím hlavním, co dělá elektrokolo elektrokolem, je motor a ten je použit od japonského Shimana v provedení Steps E7000. Tím druhým nejdůležitějším je u elektrokola baterie. Author použil malou a lehkou baterii Shimano Steps E8035 o kapacitě 504 Wh, kterou vložil dovnitř spodní rámové trubky. Fyzickým parametrům žen jsou přizpůsobeny i takové komponenty jako řídítka nebo kliky, o sedle není vůbec potřeba se zmiňovat, to je samozřejmost.

81 990 Kč

 

Eleve 29

Velká kola jsou trendy, dobře jedou, nemazlí se s drobnými nerovnostmi, spolehlivě překonávají ty větší, jsou rychlá i pohodlná zároveň. A motor si s jejich roztočením snadno poradí. Eleve je jako dělané do lehčího terénu, na cyklostezky polňačky, šotolinky, ale pokud vás provozovatel pustí s motorem i na zbudované traily, to základní svezení si dosyta člověk užije i tam. Neochvějnou důvěru v pohonné schopnosti Author svěřuje značce Shimano a jejím motorům, Steps. 72 990 Kč

 

Eleve 29 ASL

Jednovaječné dvojče stejnojmenného univerzálu Eleve, avšak tento jedinec v lehce ženském hávu, což neprozrazují jen růžové detaily na rámu, ale i přípona ASL, v níž L neznamená nic jiného než „Lady“. Drobné detaily, v čele se sedlem, jsou přizpůsobeny specifi ckým požadavkům cyklistek. Jde o univerzální bike, jehož typickým rysem jsou velká 29“ kola, zcela integrovaná baterie a pohon Shimano Steps E-5000.

72 990 Kč

 

Eleve ASL

Další přírůstek do rodinky Eleve, což je řada moderních horských elektrokol se zcela integrovanou baterií a motorem Shimano Steps E-5000, je jakousi mladší, či spíše menší sestřičkou. Menší proto, že používá kola velikosti 27,5“ a sestřičkou proto, že je to ASL – tedy dámské kolo. Kdo ještě nedorostl velkým kolům, a to lze myslet jak fyzicky – je zkrátka menší postavy, tak mentálně – obává se, že je kolo moc velké, hůř se ovládá, složitěji se s ním manipuluje, zkrátka je to příliš velký skok ze staré šestadvacítky, tomu Author připravil kvalitní horské elektrokolo střední velikosti bez kompromisů. Je to plnohodnotná alternativa pro jízdu v lehčím terénu, pouze kola jsou o pár milimetrů menší.

72 990 Kč

 

Enigma

Hodně osobité kolo, jakých dnes už mnoho nejezdí. Dámský rám, dámské kolo z kategorie kros, to znamená, že lehce jede po cyklostezce, poradí si se zpevněnou šotolinou, hodně silné je na asfaltu. Krátká stavba zajistí pohodlný posed, nízký rám snadný nástup. Lehkost jízdy je v jeho genech jako hlavní rys. Shimano Deore a uzavíratelná vzduchová odpružená vidlice, spolu s motorem Shimano E-6100 a baterií Shimano E-8035 patří k vyššímu střednímu standardu, tyto komponenty rozhodně nebudou patřit ke slabinám, ba naopak.

69 990 Kč

 

Edict

Pokud chcete lehký kros, je tu Edict, aby splnil vaše očekávání, vždyť jeho hmotnost je ve střední velikosti pod 21 kg. Přestože baterie není zcela integrovaná do rámu, tvoří se spodní rámovou trubkou designově harmonický celek a spolu s motorem a celým rámem pak harmonický celek i funkčně. Komponentová sada Alivio je kvalitativně i funkčně zcela dostačující pro způsob použití lehkého dostupného krosu, který zvládne vše až po lehký terén. Nejlépe mu ale bude na cyklostezkách a zpevněných cestách.

55 990 Kč

 

Electra

Plně vybavené městské kolo s nízkým nástupem nabízí komfort za každého počasí i při převozu lehkého zavazadla. Blatníky, nosič, stojánek a k tomu jako velký bonus odpružená sedlovka a nastavitelný představec. Překonávání překážek nemá Electra v popisu práce, ale pohodové překonání vzdáleností určitě ano. Cesta do práce? Víkendový výlet? Nákupy? Cokoliv vás napadne, v jakékoliv podobné situaci je motor Shimano Steps E-5000 dobrým parťákem takhle pohodově postavenému kolu.

56 990 Kč

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu