Velká letní soutěž – Český věžotest

31.7.2019

Vyhrajte 32 cen v hodnotě 16 400 Kč od partnerů prazske-veze.cz, Craft, JMC Trading – BBB, Cyklo klub Znojmo a vydavatelství Vpress.

 

Další z oblíbených letních soutěží je tady. Tentokrát ji pro nás připravil náš externí spolupracovník, autor a pořadatel moc pěkné akce Pražské věže, Milan Horký. Sami jsme se akce zúčastnili a byli jsme překvapeni, jak nadšeni a s úsměvem na rtech z ní všichni odcházeli. Je vidět, že Milan je velký srdcař a nejde mu ani tak o zisk z akce, jako o to, aby si to jednotlivci i celé rodiny co nejvíce užili. Filozofie jeho akce je tady.

„Města, hrady, kopce s rozhlednami, všude se na nás dívají věže a věžičky. Staly se přirozenou a nedílnou součástí malebné české krajiny. Právě podle věží poznáváme na pohlednicích a obrázcích místa po celé naší vlasti. Věže kostelní, vodárenské, industriální i věže, jež jsou součástí hradů a městského opevnění, věže gotické, barokní i současné, dřevěné, kamenné i ocelové. Spousta jich je opravdu v naší rodině, vždyť dostaly i svá jména. Máme Trůbu, Královku, Doubravku, Hlásku, Rumpál. Proto, že jsou v Čechách, je třeba je znát a když to jde, vylézt si na ně a rozhlédnout se do kraje. Svojí návštěvou jim vzdáte úctu a načerpáte sílu a moudrost, kterou v sobě mají.“

V našem testu se podíváme na věže, jejichž společným prvkem je právě možnost vylézt si na ně a rozhlédnout se po barevné české krajině do dáli.

Všem obrázkům je společná otázka:

Jak se jmenují města, případně konkrétní místa, kde se věže nacházejí?

1.     2. 
3.    4.  
5.         6. 
7.        8.  

 

9.     nápověda k č. 9
10. 11. 
nápověda k č. 11
12. 13. 
14. nápověda k č. 14
15.

 

Podmínky soutěže:

Obrázků je celkem 15. Do slosování o pánské cyklodresy CRAFT Gran Fondo za 1990 Kč, CRAFT Verve Glow za 2190 Kč, dámské cyklodresy CRAFT Velo Jersey za 1490 Kč a CRAFT Belle za 1990 Kč, tři lahve 2x Craft 0,5 l za 270 Kč, které dodala firma Vavrys v celkové hodnotě 8200 Kč, nářadí BTL-47L PrimeFold za 499 Kč, sadu předního a zadního světla BLS-142 SrudCombo za 749 Kč, brýle BSG-29 Attacker za 579 Kč, věnované firmou JMC Trading v hodnotě 1827 Kč, dále o tři vstupné na listopadové nebo jarní Pražské věže, věnované organizátorem hry www.prazske-veze.cz v hodnotě 900 Kč, 10 lékárniček od Cyklo klubu Znojmo v hodnotě 1500 Kč, 10 triček Gravelo vydavatelství Vpress v hodnotě 3900 Kč zařadíme ty, kteří odpoví správně alespoň na 12 otázek.

  láhev 2x

 

10x Tričko Gravelo cíe o něm zde:

10x lékárnička s vybavením a designem Cykloturistiky

Vaše odpovědi očíslované podle fotografií (pokud některou nepoznáte, proškrtněte) zasílejte do 16. září 2019 e-mailem na chrpova@vpress.cz nebo poštou na adresu V-press s.r.o., K Třebonicům 973, Praha 5, 155 00, na obálku nebo do předmětu e-mailové pošty připište „soutěž o ceny“. Pozor nezapomeňte uvést své jméno a poštovní adresu, hlavně v e-mailových zprávách. Vítěze a výherce zveřejníme v č. 7/2019.

 

 

Dobrodružná hra Po českých věžích

Je ji možné uspořádat i ve vašem městě. Snaha organizátora je co nejvíce umožnit lidem vylézt na věže nebo výhledy z budov, na které se běžně nedostanete. Podle mapy (většinou historické) se hledají stanoviště právě na různých vyhlídkových budovách. Součástí jsou i odpovědi na jednoduché otázky. Vždy se soutěží i absolventskou vizitku a zlatou kostičku. Hry je možné se zúčastnit na kole, koloběžce či pěšky.

Nejbližší akce: Třeboňské věže, 25. srpna neděle od 10 hod. (Navštívíte např. hrobku, klášter, kostely, vodárnu, radniční věž ad.) Start infocentrum na náměstí.

Pražské večerní věže, 16. září 2019 pondělí od 17 hod. (Půjdete např. na Petrskou zvonici, Jindřišskou věž a mnoho dalších) Start Novoměstská radnice Pražské věže s Prahou 13, 28. září od 10 hod. (Letohrádek Hvězda, Klášter benediktinek na Bílé Hoře ad. na okraji Prahy) Start Sluneční náměstí Praha 13. www.prazske-veze.cz

Akce vhodné pro děti i dospělé, pěšky i na kole.

 

Cyklo klub Znojmo

Oslavil v letošní roce 25. výročí své existence. Tento klub je znám od roku 2003 projektem Míst technické a první pomoci – SELF SERVICE, kterých je v regionu Národního parku Podyjí na třicet. Kromě toho už několik let dává možnost svým partnerům připravit lékárničku se svým logem. www.cykloklubznojmo.cz

 

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu