Sladké odpovědi

25.1.2022

Další sezona už bere za kliku, pro tento magazín v pořadí již patnáctá, stejně jako ta závodnická letos namátkou na kontě Rigoberta Urana, Grega Van Avermaeta, Jana Bakelantse, Baukeho Mollemy nebo kupříkladu Chrise Froomea. Interview s nejúspěšnějším jezdcem Grand Tours posledního desetiletí, které vzniklo během loňského ročníku závodu Okolo Slovenska, je jedním z highlightů tohoto vydání. Zda se čtyřnásobný šampion Tour de France, tápající v uplynulých měsících v dolních patrech výsledkových listin, ještě může přiblížit výšinám nejtěžších etapáků, je jednou ze žhavých otázek této sezony. Ale najde se jich mnohem víc.

Ukáže se, že Saganův přestup do druhé divize byl totální úlet, nebo, jak tvrdí jeho nový šéf v týmu TotalEnergies, se právě stal součástí jedné z totálně nejsilnějších klasikářských sestav? Prospěje Van Aertovi s Van der Poelem z různých důvodů ošizená cyklokrosová porce, nebo jim naopak bude chybět v klasikách zimní intenzita, které naopak využije dravý Tom Pidcock?

Je Tadej Pogačar skutečně neporazitelný, jak se zdá, nebo mu ublíží, že se mu jeho šéfové z Emirátů drahými nákupy luxusních domestiků do hor snaží vnutit taktiku vrchařského vláčku dosud prezentovanou hlavně konkurenty z Ineosu a Jumba? Bude pokračovat Bernalův vzestup (nebo ho zase chytnou záda?) a kam až dotáhne Dumoulin své odmítnutí předčasné závodnické penze?

Zafungují sprinterské návraty do rodného hnízda v podání Bennetta a Vivianiho? Skutečně si dovolí Lefevere nechat v červenci sedět Cavendishe doma a dojde na Champs-Elysées k třaskavému souboji Jakobsena s Groenewegenem?

Vyrovná Alaphilippe Saganův duhový hattrick a bude zase Roglič padat? Přinese obnovená premiéra Tour de France Feminin vzývanou větší publicitu ženské silniční cyklistiky? A dočkáme se zase nějakých nových zákazů z lůna mezinárodní federace?

Spousta pikantních otázek, na něž, věřme, přijdou neméně delikatesní odpovědi. Tak lahodné, jak výrazný jsme okusili festival chutí při našem cyklodortování vrcholícím konzumací čtyř speciálních dezertů sezony 2022. Dortová párty však nekončila rozmazanou šlehačkou na obličejích osazenstva redakce, nýbrž zamyšlením nad očekáváními sezony ve znamení dvojek.

Opravdový důvod k oslavě a bilancování bude až příště. Tohle vydání je totiž devětadevadesáté v pořadí…

Kamil Hofman

Foto: Michal Červený

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu