BUDVARMAN ADRENALIN CUP 2002 ZNÁ SVÉ VÍTĚZE

9.7.2002
<p>Otevřené mezinárodní mistrovství ČR v extrémním závodě štafet Nově součástí série 7 nejextrémnějších závodů světa Špindlerův Mlýn, 29. 6. 2002 Před několika málo hodinami skončil 6. ročník nejtěžšího závodu štafet v České Republice Budvarman Adrenalin Cup 2002. Nejednalo se pouze o extrémní závod daný soutěžními disciplínami, ale také počasím, které závodníkům ztěžovalo jejich zápolení.</p>

Závod byl odstartován v 10 hodin z areálu Sv. Petr. Jako první se na trať vydali za nepříjemného deště běžci, které čekala trasa dlouhá 18 kilometrů až na vrchol Medvědína. Tam už byli připraveni paraglidisté, ale vzhledem k silnému větru a dešti nemohli letět. Následovala tedy štafeta kajakářů, kteří startovali s časovými rozestupy dle pořadí běžců. Ti museli zdolat trasu dlouhou 2,5 kilometru, kterou začali 400 metrovým během s lodí po přehradní hrázi. Následoval skok z více než třímetrové rampy a poté už jen cesta do předávkového koridoru, odkud se na trať vydal poslední závodník z družstva na MTB. Cyklisté měli před sebou náročnou 25ti kilometrovou trať převážně po lesních cestách se závěrečným sjezdem po modré sjezdovce do areálu Sv. Petr.

Nejrychlejší družstvo Victorinox ve složení profesionálních sportovců dorazil do cíle za 2 hodiny a 27 minut. Od začátku závodu tento tým figuroval mezi třemi nejlepšími. Miroslav Vítek doběhl na první předávku na druhém místě. Tak dal možnost dalšímu zástupci týmu Robertu Knéblovi zaútočit při kajakářském zápolení na přehradě na první pozici. Tomu se podařilo udržet druhé místo a předat tak za stále výborného času pomyslný kolík bikerovi Lubošovi Kondisovi. Ten dojel do cíle jako první a zajistil tak svým týmovým kolegům absolutní vítězství. Atrakcí závodu byla dvě ryze ženská družstva, která si vedla navýsost dobře a porazila i některé mužské týmy.

V průběhu závodu i po slavnostním vyhlášení výsledků měli diváci možnost vyzkoušet si doprovodné soutěžní atrakce, jako např. vakuum – umožňuje navodit stav beztíže a je úplnou novinkou v ČR, bungee-running, aerotrim, sumo, vodní běžky či horolezeckou stěnu. I přes nepřízeň počasí byly disciplíny stále vytížené a těšili se zájmu všech přítomných. Moderátory akce i baviči byli po celou dobu Martin Dejdar a Jiří Hölzel, které přímými vstupy z Labské přehrady doprovázel …. Vítězné týmy obdrželi mnoho cen od partnerů závodu a peněžité prémie v hodnotě: 1. místo – 40 000 Kč, 2. místo – 25 000 Kč a 3. místo – 16 000 Kč.

Po skončení závodu následovala až do pozdních večerních hodin adrenalinová party, kde se již všichni sportovci i diváci mohli uvolnit při vystoupení kapel Hamleti (D. Gondík, A. Háma, J. Wehrenberg, Hardy Marzuki), Divokej Bill a – 123 minut.

Letošní závod skončil, ale všichni už se těšíme na další ročník Budvarman Adrenalin Cupu.