Konečný touží na Vueltě vyhrát etapu

7.9.2001
<p>PRAHA 6. září (ČTK) – Vrcholem sezóny, ale i celé dosavadní kariéry, bude pro českého cyklistu Tomáše Konečného jeho účast na letošní Vueltě, která odstartuje v sobotu 8. září časovkou v Salamance. Navíc sedmadvacetiletý novic ve stáji první divize, belgické Domo Farm Frites, neabsolvuje závod jako pomocník, ale naopak v roli lídra.</p>

„Určitě to pro mě bude vrchol a moc se těším. Bude to nejtěžší závod, který pojedu, ale vím, co mě čeká. V profesionálním pelotonu jsem si již zvykl a problémy bych mít neměl,“ řekl ČTK sebevědomě Konečný, který do své současné stáje zamířil z českého celku Wüstenrot-ZVVZ.

Na start půjde s přáním uspět. „Chtěl bych vyhrát jednu etapu,“ prozradil svůj tajný sen. „To by se mi mohlo povést, kdyby se mi podařilo ujet v nějaké malé skupině, z níž by se dalo zaspurtovat, či uniknout sám. Každopádně chci být vidět, o něco se pokusit,“ pokračoval Konečný, který však nepočítá, že by promluvil do konečného pořadí. „Lídry celku jsou Virenque a Bruylandts, ale i já mám volnou ruku, jsem jakási záloha za touto dvojicí. Určitě by pro celek bylo lepší, kdybych vyhrál etapu, než skončit v celkovém pořadí třeba dvacátý,“ pochlubil se Konečný před odletem se svou pozicí.

Českého jezdce těší, že má v týmu důvěru, což se odrazilo právě v nominaci na Vueltu. „Filozofie ve stáji jasná, každý příležitost dostane. Například Wadecki s Vajnštejnsem jedou nyní Kolem Polska a do Španělska neodjede ani jeden z devítky jezdců, kteří absolvovali Tour de France. To však neznamená, že startuje druhá garnitura, jsme hodně vyrovnaná stáj,“ dodal Konečný.

xjr
Zdroj: sportovninoviny.cz

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu