Zličín zahájí TOMKET Pražský MTB pohár 2018!

22.3.2018

V sobotu 24. března bude na pražském Zličíně zahájena tuzemská sezóna horských kol v olympijském cross-country, startuje TOMKET Pražský MTB pohár 2018 pro všechny věkové i výkonnostní kategorie bikerů včetně cyklistů s handicapem.

Pražské závody jsou dlouhodobě pověstné nevšedním počasím a vypadá to, že ani tentokrát nesleví nic ze své extrémní pověsti.

V Praze je totiž aktuálně sníh, silný mráz a nepříjemný vítr. O zrušení nebo přeložení závodu na jiný termín se ale ani náhodou neuvažuje a trať na které v posledních dnech trénují desítky cyklistů je ve výborném stavu, jak přibližuje stavitel okruhu a ředitel zličínského závodu Martin Jarouš:

Rozšířili jsme zaváděcí kolo pro lepší předjíždění a tím pádem je tam i širší trasa pro odrážedla. ​ Zcela nová je sekce Duall, kterou zahajují tři klopené zatáčky, které poté jezdce navedou do rolety a jestli dá bůh, respektive počasí, tak vše bude končit rock garden sekcí. ​U oblíbeného skoku Velbloudí hrb je vysekaná divácká zóna se sezením a skutečně  zásadní proměnou prošel Hop drop, který se zvýšil o dvě klády a vydláždili jsme nájezd velkými kameny. Je to vytvořené přesně ve stylu sekcí na světových závodních tratích, na první pohled hrozivé, když to ale projedete, tak v podstatě nic nebezpečného a složitého.“

​ Pořadatelé prosí, aby účastníci neparkovali a nezajížděli auty k prostoru startu a cíle. Velké týmové parkoviště se bude nacházet hned vedle hlavní příjezdové cesty a není potřeba si předem rezervovat týmový prostor. Na plynulý provoz budou dohlížet zličínští hasiči, kteří se také postarají o mytí kol ve speciálním prostoru.

TOMKET Pražský MTB pohár registruje v posledních dvou letech značný nárůst účastníků, především v kategoriích dětí a mládeže. Tento pozitivní jev potvrzuje manažerka TOMKET Pražského MTB poháru, Jarka Krakovičová:

„Už nyní je prostřednictvím registračního on line systému přihlášeno k závodu přes 260 jezdců a je předpoklad, že toto číslo bude v sobotu ještě podstatně vyšší. Tím by Zličín mohl útočit na účastnický rekord Pražského poháru.“

Zajímavý je také pohled do předběžných startovních listin.

„V kategoriích dětí a mládeže se startovní pole hodně podobá Českému poháru horských kol a ta vysoká konkurence a zkušenosti, které z takových závodů plynou je velmi pozitivní pro další výkonnostní rozvoj mladých bikerů. Vysoká, republiková sportovní úroveň bude také v seniorských a veteránských kategoriích a na Zličíně nebudou chybět ani někteří naši úspěšní reprezentanti v čele s olympionikem Janem Škarnitzlem, pro které jsou pražské závody už tradiční tréninkovou přípravou. Svou účast avizují také někteří zahraniční jezdci a mexický národní tým, který se v Praze připravuje. Sledovat profesionální bikery, jak se připravují k závodu, jakým způsobem závodí a projíždějí složité technické úseky je pro mladé závodníky nedocenitelná zkušenost, díky které mohou získat mnoho cenných rad a inspiraci pro vlastní rozvoj.“ uvádí ředitel TOMKET Pražského MTB poháru a reprezentační trenér, Viktor Zapletal.

Trénink na vyznačené trati se uskuteční v pátek 23. března od 16:00 hodin.

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu