Zipp je tady s výplety 1ZERO HITOP a snímačem tlaku TYREWIZ 2.0

4.10.2023
Moderní cross-country závody jsou tvrdší a ani traily toho nedají moc zadarmo. Myslí na to i Zipp se svými dvěma novými produkty, kterých se odolnost a rychlost hodně týká, ač nemusí být vše. Představme si nová karbonová zapletená kola 1ZERO HITOP SW a S, vhodná pro XC a trailová kola a také novou generaci snímače tlaku TYREWIZ 2.0.

Už nejde jenom o tuhost

Zipp u svých nových zapletených kol uvádí, že v současnosti, vzhledem k charakteru závodních tratí, už dávno nejde pouze o to, aby byl produkt skálopevně tuhý. Dle výrobce by naopak kola měla umět ožít, vyhovovat terénu. A vlastně s touto myšlenkou výplety 1ZERO HITOP vznikly. Rovnou ve dvou specifikacích – S a SW. Karbonové ráfky 1ZERO HITOP se terénu přizpůsobují právě díky Zipp HITOP Technology pro vrstvení karbonu.

 

 

1ZERO HITOP SW

Stejně jako u varianty S má ráfek 1ZERO HITOP SW vnitřní šíři 30 mm a hloubku 21,1 mm. Hmotnost celku je nižší, než u verze S, a to rovných 1325g, což má dopomoci zrychlování a snadnému stoupání. Lem ráfku je řešený tak, aby umožnil hladkou dosedací plochu pro plášť a snížil možnost, že při nárazu na kámen “procvaknete”. Výplety spoléhají na náboje ZM2 SL, u toho předního si můžete vybrat ještě mezi standardními koncovkami nebo Torque Cap a u zadního mezi ořechy XD nebo Microspline.

 

 

 

1ZERO HITOP S

O něco těžší celek představuje sada kol S. Váží 1495g a specifikace ráfku je totožná. Rozdíl je v nábojích. Zde najdete spolehlivé náboje Zipp ZM 900 SL, u nichž si jako u verze SW můžete vybrat mezi XD nebo Microspline a dopředu nasadit Torque Cap. Systém náboje má 52 zubů, ve srovnání s ZM2 SL tedy o 14 méně. Důležité je zmínit, že na oba sety kol se vztahuje doživotní záruka, jelikož Zipp svým produktům velice důvěřuje.

 

 

Zipp TyreWiz 2.0 snímá údaje o tlaku v reálném čase

A na závěr ještě jedna novinka od značky Zipp. TyreWizz 2.0 zaujme především nadšence do inovativních technologií, protože jde o nejmodernější systém na monitorování tlaku v pneumatikách. Systém je vhodný pro trail i silnici a najdete ho instalovaný také na novinkách mezi zapletenými koly, které jsme si představili výše. Verze 2.0 byla přepracována pro vyšší přesnost a kompatibilitu s rozdílnými hloubkami ráfků (v balení je adaptér na ráfky). Dle výrobce je nový systém kontroly velmi lehký a odolný. TyreWiz 2.0 využívá LED kontrolky indikující, jestli je tlak v pneumatikách mimo cílový rozsah a upozorní jak na nízký, tak na vysoký tlak. Snadno tak bude střežit optimální podmínky pro maximální trakci, rychlost a ideální valivý odpor. Když funkci systému srovnáte s přesností pumpičky na kolo, zjistíte, že TyreWiz 2.0 má přesnost +/-2% přesnost při rozlišení 0,1 PSI, kdežto pumpa +/-5%. Váha celku je pouhých 10 g a počítat můžete s vodotěsností a odolností proti prachu (IPX7). TyreWiz 2.0 používá baterie CR1632, které vydrží až 300 hodin a spojit si ho můžete s “appkou” AXS.

 

připravil: Martin Kuška

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu